Страница 72 от 88 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1066

    Re: Климатици Hitachi

    Аз имам две хитачита по стари модели 25wx8 той си правеше дефрости през 50 Мин винаги под 0 градуса без да е работил он офф и т.н . След като купих и другото Хитачи ефтин модел 10ha той си прави дефрости само като се заскрежи доста, затова почнах да се чудя как да оправя дефроства и на другия който е по висок клас от него. Първо преместих датчика и имаше ефект, после го направих както Алекси и така работи вече 3 години дефрости контролен пуска през 9 часа някъде, а като се заскрежи и през по малко време, бе значение 0 градуса или -15 е.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 13-07-19 в 08:50.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1067

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Относно "страшния" дефрост на 50 минути при Хитачи. Малко пояснение от Русенските представители на марката. Петдесет минутният (контролен) дефрост, се наблюдава при машини работещо ОН/ОФФ...
    ...Така ми беше обяснено. Нямам хитачи. Не знам как работят.
    Тея изобщо не са в час.
    Някъде из многогобройните ми документи бях изровил алгоритъмът на Хитачитата, който е доста сложен, но калпаво направен(според мен).
    Датчикът за външна температура на въздуха задава интервалите за дефрост, които в зависимост от външните градуси и модела могат да варират до 40-50-60-90 минути
    Когато датчикът за дефрост подаде сигнал при спадане на темп.на питата под определена граница спрямо околната, времето почва да тече.
    Отчита се също и времетраенето на цикъла на размразявене, ако от превключване на четирипътния са минали повече от 6 мин, всички гореизброени времена се отменят и се задава минимален интервал(40 мин) т. наречената "студена зона"
    ...
    Ако машината работи в ненатоварен режим може да се оптимизира да не дефроства. Но ако работи в натоварен режим, в помещение с големи топлозагуби не бих разчитал на този алгоритъм.

    Според мен откъм фабрични дефрости без модификации Хевитата и старите Тошиби имат най-добри дефрости, доколкото знам lg-тата също не размразяват често, въпреки, че няма много отзиви за работата им. На панасоник дефроста ми харесва, условно казано, щото и там трябва да се пипа за да заработи както трябва.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 13-07-19 в 10:04.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1068

    Климатици Hitachi

    На Fujitsu алгоритъма, също не е лош. Определено на Тошиба и Хеви, като че ли, изглеждат най-грамотни, като и в действителност работят доста добре. Но това, е дискутирано в тема, която е вече заключена.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-07-19 в 10:12.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1069

    Отговор: Климатици Hitachi

    Като гледам, тук има много "специалисти" по софтуер и писане на такъв! Защо белким не напишете един читав според Вас и да го предложите на инженерите на съответните марки....?! "Боже, колко мъка има по този свят....."
    ivan74, Vizi, Genadi80 и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1070

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На Fujitsu алгоритъма, също не е лош. Определено на Тошиба и Хеви, като че ли, изглеждат най-грамотни, като и в действителност работят доста добре. Но това, е дискутирано в тема, която е вече заключена.
    Да наистина, кой тъпак е заключил темата за дефростите??

    Като гледам какви драми с местене на датчици, мерене на температури и времена имат във финландския форум заради честите дефрости на флагмана Мицубиши LN, поне разбрах за себе си, че никога не бих си купил модел, на който интервалите на дефроста се определят от продължителността на цикъла за размразяване. Това за мен е най-тъпото и безмислено условие...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1071

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз заключих темата, поради напрежението което се породи вътре между участниците. Тъпак ли съм? Или зад клавиатурата сме много смели?!
    Мери си приказките които използваш към участниците във форума.


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 13-07-19 в 11:10.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1072

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз 25РПД го дадох просто като пример. Неговото ръководство ми беше по ръка за справка номинала при отопление. В разговора не е ставало въпрос точно за този модел а за 50 минутния дефрост на Хитачи като цяло. Който всъщност се оказва не чак толкова страшен, дори и да е на всеки 50 мин. Освен ако няма фрапантни мятания на клапи, щракания, пукания и т.н. До колкото знам при хитака процеса протича прилично. Около 2лв. на месец е цената за чиста пита, съответно висок КОП. И това при положение, че цял месец има условия за 50 минутен дефрост. Реално е доста по-малко.
    Относно РПД може и да има нещо пипнато. Както се забелязва в почти всички нови модели и на други марки има по нещо пипнато в положителна насока.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1073

    Климатици Hitachi

    Дано. Лошото е, че няма тенденция да си променят дефрост алгоритмите, като цяло. Променят какво ли не, но тях не ги пипат сигурно от 10г., че и повече. Или променят нещо минимално. Поне тези, които съм следил. Като дойде зимата, ще споделяте. Може да има приятна изненада.
    Jack Krauser одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1074

    Re: Климатици Hitachi

    На моя модел 25wx8 като дефростваше на 50 питата беше почти винаги чиста и самия дефрост траеше 2 3 минути с много ниска консумация,и много безшумно, но си ме дразнеше пак, сега е много по добре като няма нужда пуска през 9часа а като заскрежи много и по често. Другото Хитачи добре че си дефроства рядко, защото го прави доста шумно и ако беше през 50 Мин. Нямаше да може да се спи и него.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1075

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Дано. Лошото е, че няма тенденция да си променят дефрост алгоритмите, като цяло. Променят какво ли не, но тях не ги пипат сигурно от 10г., че и повече. Или променят нещо минимално. Поне тези, които съм следил. Като дойде зимата, ще споделяте. Може да има приятна изненада.
    Според мен не ги пипат, защото производителите са виждали сняг само на картинка. Поради липса на реални зимни условия там, където ги произвеждат, няма как да тестват в реални условия и с години си карат със старите алгоритми. И може би защото никой не се оплаква. Щом никой не се оплаква, значи всички са доволни от размразяването - това е логиката.
    rosswen одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1076

    Отговор: Климатици Hitachi

    Aз не виждам логика в това което казваш. И едните и другите могат да си произведат климата който им е необходим, за да тестват машините. На Хитачи дефростът хич не е калпав, или поне на 35RPD модела. За 25RPD нямам още наблюдение, но предполагам ще се държи по същият начин зимата, хардуера е еднакъв на двете машини. Климатиците са сравнително тихи, като 25RPD e една идея по-тих. И двата охлаждат приятно. Работят без да се тормозят, много под максималната мощност на компресора, имат солидно външно тяло и прилично количество фреон. Има трески за дялане, но не съм си купил висок клас машина, за да очаквам чудеса от нея. Топли добре, консумацията е повече от приемлива. Охлажда добре, без да създава усещане за неприятно студено. Единственият недостатък е шумът на фреон при ОН/ОФФ, но този проблем има елегантно решение. Проблем щеше да има, ако не беше топлеща машина.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1077

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Единственият недостатък е шумът на фреон при ОН/ОФФ, но този проблем има елегантно решение.
    Би ли споделил какво е решението?

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1078

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Aз не виждам логика в това което казваш. И едните и другите могат да си произведат климата който им е необходим, за да тестват машините. На Хитачи дефростът хич не е калпав, или поне на 35RPD модела. За 25RPD нямам още наблюдение, но предполагам ще се държи по същият начин зимата, хардуера е еднакъв на двете машини. Климатиците са сравнително тихи, като 25RPD e една идея по-тих. И двата охлаждат приятно. Работят без да се тормозят, много под максималната мощност на компресора, имат солидно външно тяло и прилично количество фреон. Има трески за дялане, но не съм си купил висок клас машина, за да очаквам чудеса от нея. Топли добре, консумацията е повече от приемлива. Охлажда добре, без да създава усещане за неприятно студено. Единственият недостатък е шумът на фреон при ОН/ОФФ, но този проблем има елегантно решение. Проблем щеше да има, ако не беше топлеща машина.
    Дефростите на високия клас може да се окажат по-кофти и от средния, при различните модели има леки вариации.
    Примерно на 18 PSC/WSC, независимо от външната температура, са сложили само един интервал за размразяване - 43 мин. А уж се води топ-модел на марката.
    Опасенията ми са, че когато климатика работи в натоварен или догонващ режим, дори и с модифициране, може да се изпорти работата...
    А иначе откъм хардуер, качество на изработка и възможности и на мен ми харесват хитаците. Има хора, които са си моднали климатиците и са доволни от размразяването, но сигурно много зависи и какви топлозагуби трябва да покрива машината...

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1079

    Отговор: Климатици Hitachi

    Пичове оставете Хитачитата да си работят,и не им берете грижа ,ясно е че зимата дефростват на 50 мин,ясно е как работят,няма смисъл да спорите.Последните мнения са все едно чета темата за 35PRC преди време.
    Лято е.Море,плажове.бира и т.н.Наследете се на свободното си време.
    Rafailiev и Mig82 харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1080

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Пичове оставете Хитачитата да си работят,и не им берете грижа ,ясно е че зимата дефростват на 50 мин,ясно е как работят,няма смисъл да спорите.Последните мнения са все едно чета темата за 35PRC преди време.
    Лято е.Море,плажове.бира и т.н.Наследете се на свободното си време.
    Гена, никой не спори за нищо, тука стана дума за новата серия RPD, при която аз не съм забелязал дефрост по време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 88 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе