Страница 71 от 88 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1318

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1051

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    ДДС ще си се начислява, механизмът на ВОД и дистанционни продажби в рамките на ЕС е друг. При 8% ДДС в Япония и 19-20-20+ в Европа, едва ли ще се разберат. При продажба между регистрирано и нерегистрирано лице, ДДС се начислява на територията на държавата-членка, в която се намира продовачът. Относно митата ТУК на стр.60 се вижда как ще падат през годините при базов процен 2.5%, те няма да се "занулят" веднага. След още 3 години ще е 0%. Ако някой все пак се навие да си внася климатик /или каквато и да е друга стока/ от страна извън ЕС и е на стойност под 1000 евро, може да ползва и Български пощи за облекчена процедура по освобождаване и без EORI номер или задължение за подаване по електронен път. Това е синхронизирано с Дирекция Митници.

    Извинявам се за ОФФ топика.
    Няма нужда да се вкарвате във филми .
    Наемате си спедиция . Тя има всички необходими документи итн.
    Доставя ви стоката на пазарна цена ( има голяма конкуренция ) .
    Ако сте фирма пазарувате от където си искате и внасяте.
    Праща ви се фактура БЕЗ ДДС !!!!
    От там вече вие като внесете стоката и я препродаде те се начислява ДДС.( нормално)
    За митата правят врътката ( климатици,коли ,телефони итн) или “ втора употреба за части “ или се записват на проформа фактура с недействителна стойност .От там митото става малко и отгоре на всичко дори не е на цялата стока.
    Дона съм бил достатъчно ясен.
    В днешно време всеки може да внесе/ изнесе каквото иска. Въпроса е дали има пазар и дали си струва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1052

    Отговор: Климатици Hitachi

    Ама тука говорим за малки купувачи-физически лица, нека има избор. Всеки сам избира каква услуга да ползва. А е видно, че избор има. В единия случай струва 12 лв, в другия неясно колко. На едно място едни искаха цели 20% върху внасяне на стока от US, освен всички останали транспортни разходи, ДДС и мито.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1053

    Отговор: Климатици Hitachi

    Любезно призовавам, да се върнем към същността на темата.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1054

    Отговор: Климатици Hitachi

    Относно "страшния" дефрост на 50 минути при Хитачи. Малко пояснение от Русенските представители на марката. Петдесет минутният (контролен) дефрост, се наблюдава при машини работещо ОН/ОФФ. Всъшност това пак си е алгоритъм следящ външната температура, вътрешната температура и продължителността на ОФФ цикъла (скоростта с която изстива помещението). При положение, че на на всеки 10мин.(примерно) машината е в ОФФ, около 50-тата минута, единият от ОФф-овете се използва за 3-4 минутен (контролен) дефрост. През тези 3-4 минути реално компресора работи ЕДНА минута на номинална мощност или 24 минути в денонощието (ако има дефрости на всеки час) . При 25RPD например, номинала е 0.733kW или за 24 минут на денонощие, тази машина ще изготи 0.293kW за дефрости
    0.293х31дена=9.1kW
    С други думи казано срещу ~ 1.8лв. на месец се осигурява винаги чиста пита и висока ефективност.
    Така ми беше обяснено. Нямам хитачи. Не знам как работят.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1055

    Отговор: Климатици Hitachi

    Много добре си работят.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1056

    Отговор: Климатици Hitachi

    Имам наблюдение само за 35RPD през зимата, работи цяла нощ без дефрост.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1057

    Отговор: Климатици Hitachi

    А ОН/ОФФ ли е докато не дефросва цяла нощ?

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1058

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А ОН/ОФФ ли е докато не дефросва цяла нощ?
    Ползвал съм го 10 дни от края на Януари и през Февруари и Март, работил е без да влиза в ОН/ОФФ и в ОН/ОФФ.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1059

    Отговор: Климатици Hitachi

    Имаш наблюдение над него или си го ползвал само 10 (десет) дни?

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1060

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Имаш наблюдение над него или си го ползвал само 10 (десет) дни?
    Моля да прочетеш какво съм написал. Ползвал съм го 10 дни през Януари, понеже го купих края на месеца, мога да кажа че първоначално работеше без да изключва с часове, защото помещението не беше темперирано. През Февруари и Март са ми наблюденията. Април също не беше много топъл, но Февруари и Март имаше и доста топли дни и доста ниски температури.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1061

    Отговор: Климатици Hitachi

    Става въпрос за за температури от 2 до -4 когато има нужда от дефрости а климите работят главно ОН/ОФФ. За това питам. Инъче е ясно, че на 7-10С през март-април може да работи със седмици на отопление без дефрост.
    Този пост е редактиран от mimojef; 13-07-19 в 08:46.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1062

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ....че на 7-10С през март-април ...
    миналия март :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1063

    Отговор: Климатици Hitachi

    ОК. Абстрахираме се от "през март-април" и остава само "че на 7-10С може да работи със седмици на отопление без дефрост." Грешка на езика.
    Сигурен съм, че и the inquirer не е имал предвид такива плюсови температури, карай ... да върви лафа.
    Температурите паднаха и форума леко опустя (както и магазините за климатици между другото)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1064

    Климатици Hitachi

    Доколкото съм запознат, проблемът не е в самия дефрост алгоритъм, а в някой от датчиците. Нали Алекси обясняваше как се лекува. И @splendor, по спомени, беше моднал своя. Това е по-добрият вариянт. Ако е смотан алгоритъмът-спасение няма. Само за справка, на един друг, дори по-именит производител. Няма да напиша кой е, за да няма сърдити. Първо условие, при темп. на външния топлообменник от -3 надолу, задължителен дефрост в интервал от 45-150мин. работа на компресора. А другото условие, което може да го вкара в омагьосан кръг от дефрости, на 45мин. (30мин., при големите машини), е в зависимост от времетраенето на дефроста. Ако той е бил по-продължителен (навън е студено и се е натрупало немалко количество скреж), то това води до съкращаване на интервала за дефрост. Сиреч, може да цикли дефрости, на всеки 45мин. (30), в продължение на денонощия. На мен ми се е случвало 2 такива машини, да не излизат по 3-5 дни от такъв омагьосан кръг.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-07-19 в 10:32.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1065

    Отговор: Климатици Hitachi

    Всеки може да си направи труда да погледне диаграма на температурата за съответният месец. Това е за Февруари и за Март 2019 г. за гр. Пазарджик. Дневните температури са доста над стойностите за дефрост. Нощните са подходящи за дефрост, но несъм забелязал да го прави по часовник, писъл и в темат за 25/35RPD модела.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: png T.png‎ (44.6 KB, 586 Прегледи)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 88 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе