Страница 74 от 88 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1096

    Отговор: Климатици Hitachi

    Тази тема с дефроста е дъфкана достатъчно време,така че няма смисъл да се обсъжда.Оставете машините да си вършат работат за която са предназначени. аДори и в малко помецение в даден момент машината ще го направи дефрост,от опит казвам.Не е ясно само как този въпрос стой при японските машини ,но тази зима ще го видя японеца дали ще дефроства по часовник.


    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Genadi80; 19-07-19 в 23:53.
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1097

    Отговор: Климатици Hitachi

    Тази тема е дъвкана за по-стария модел. Тука става дума за RPD серията, не за RPC. Аз така или иначе мойте съм ги взел за отопление, не толкова за охлаждане. Иначе в режим на охлаждане са постоянно в ОН/ОФ, настроени са на 26 градуса и 1-ва степен на турбината.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1098

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Тази тема е дъвкана за по-стария модел. Тука става дума за RPD серията, не за RPC. Аз така или иначе мойте съм ги взел за отопление, не толкова за охлаждане. Иначе в режим на охлаждане са постоянно в ОН/ОФ, настроени са на 26 градуса и 1-ва степен на турбината.
    Доколкото виждам темата е за климатици Хитачи, което вклчюва всички модели Хитачи. Не са малко потребителите на РПЦ серията и това ги касае. Това, че само ти имаш РПД или поне само ти пишеш не е критерий.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1099

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Доколкото виждам темата е за климатици Хитачи, което вклчюва всички модели Хитачи. Не са малко потребителите на РПЦ серията и това ги касае. Това, че само ти имаш РПД или поне само ти пишеш не е критерий.
    Ами няма да пиша повече, ясно е че има писано много за дефростта, ама да излиза някой и да казва, че се размразяват често Хитачито, без да е запознат с новия модел. Ок така да бъде. Хитачито се размразява често.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1100

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ползвал съм го 10 дни от края на Януари и през Февруари и Март, работил е без да влиза в ОН/ОФФ и в ОН/ОФФ.
    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Вече съм го ползвал зимата, няма какво да си го задавам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1101

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Доколкото виждам темата е за климатици Хитачи, което вклчюва всички модели Хитачи. Не са малко потребителите на РПЦ серията и това ги касае. Това, че само ти имаш РПД или поне само ти пишеш не е критерий.
    Те повечето потребители който имат RPC модела много отдавна на пишат.Разглеждах сервизното на RPD моделите,то е еднакво със това на RPC.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1102

    Отговор: Климатици Hitachi

    ---------------------

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Прави са. Моята машина работеше само он/офф в този диапазон и затова се наложи да я модна, че безмислените дефрости на чиста пита ме дразнеха. При РПД серията може и да са го оправили това.
    Кое точно те дразнеше? Пука ли? Трака ли? развърта много шумно след дефроста ли? Пъшка ли силно?

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1103

    Отговор: Климатици Hitachi

    Упс, остана ми малко време. Това, което си пуснал Jack Krauser, вземи да го разясниш малко. Та ето ви реални данни.
    Климатика е монтиран на 19 Януари 2019 г.



    Последните 7 дни на Януари идеално отговарят на описваните от вас температури за чест и ненужен дефрост.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1104

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз не мога да разбера, защо се връзваш на "специалистите", които се навъдиха във форума?!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Genadi80 и the inquirer харесват това.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1105

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ---------------------

    - - - - - - - - - -


    Кое точно те дразнеше? Пука ли? Трака ли? развърта много шумно след дефроста ли? Пъшка ли силно?
    По принцип РПЦ има добър алгоритъм за стартиране след дефрост. Струята стартира плавно, като преди това външното тяло е развъртяло над 2kw и струята е топла. Дразнеше ме факта, че на всеки 50 мин развърта до 2 и отгоре kw без да има нужда защо да го прави. Външния топлообменник не е заскрежен и компресора работи на 700w, което е под 50% от номинала на климатика. Също така дефроста не трае 3 минути а 7-8, от спиране на турбината до стартиране на турбината. Сега след като е моднат си дефроства, когато наистина има нужда и комфорта в стаята е доста по-хубав.
    mimojef, bobivg, zxc0 и 3 други харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1106

    Отговор: Климатици Hitachi

    Някой, ако има 25/35rpc или 25/35rpd ще го помоля да измери изходящата температура в режим на охлаждане настройка на 25 градуса турбина на първа степен, 10 минути след стартиране на компресора. Благодаря на отзовалите се!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1107

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Някой, ако има 25/35rpc или 25/35rpd ще го помоля да измери изходящата температура в режим на охлаждане настройка на 25 градуса турбина на първа степен, 10 минути след стартиране на компресора. Благодаря на отзовалите се!
    Аз съм с две 35 RPC,ама мойте машини бачкат вече от почти 3 часа и не ми се замимава да им меря температурите сега.Утре може да направя този опит че днес съм каталясъл от работа.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1108

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Аз съм с две 35 RPC,ама мойте машини бачкат вече от почти 3 часа и не ми се замимава да им меря температурите сега.Утре може да направя този опит че днес съм каталясъл от работа.
    Ок, няма проблем, не е спешно.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1109

    Отговор: Климатици Hitachi

    Случайно попаднах на сервизно меню, за което няма информация в сервизното упътване. Някой да е запознат със стойностите, да има таблица с конкретни настройки? Има и подменюта..., може да се сменя в режим на отопление и в режим на охлаждане.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-08-19 в 00:18.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1110

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Някой, ако има 25/35rpc или 25/35rpd ще го помоля да измери изходящата температура в режим на охлаждане настройка на 25 градуса турбина на първа степен, 10 минути след стартиране на компресора. Благодаря на отзовалите се!
    Ето теста за който питаш. 35RPC нагладено на 25 градуса и вентилатор на първа степен. 10 мин след старта на машината, изходящата температура е 10 градуса.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 88 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе