Резултати от 1 до 10 от общо 10

Hitachi - избледняват символите на японското дистанционно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #1

    Hitachi - избледняват символите на японското дистанционно

    Здравейте!Имам климатик Хитачи.В последно време дисплея на дистанционното започна от време на време/символите/да избледняват и трябва да го гледам под определен ъгъл!Има моменти се появявати след секунди пак .....!Сменях батерии и пак така!Но климатика въпреки всичко приема командите!Връзката между дисплея и платката се осъществява със две силиконови ленти и може би там е причината или от мини батерия,която запазва настройките при подмяна на захранващите батерии??Тъкмо ми преведоха Японските йероглифи и ето нов проблем!!Ако някой може моля да помогне!!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    Ако лентите са залепени за дисплея те съветвам да не го отваряш повече, защото ще останеш без работещ дисплей. Голяма глупост е тази връзка със самозалепваща се контактна лента, лошото е че масово се ползва вече и поне аз не съм чул за работещ вариант за възстановяване. Ако обаче връзката е с добрите стари гумички с проводимите слоеве нямаш грижи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #3

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    Не ,не са залепени.Сиви са на цвят и по средата,гледани от горе вътре има по тъмна лентичка.Ще купя утре нови батерии и ще опитам пак!Интересното е че като постои се появява и като започна да коригирам настройките бавно "угасва" но въпреки това излъчва към климатика!Не знам.........!!!!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    закарай го в някой GSM сервиз. да го почистят в ултразвукова ваничка.вероятно самата платка е замърсена.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #5

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    Ходих в такъв сервиз при приятел но на въпроса за гумичките те имат за Нокиите но са много по къси!Та той ми каза да ги потопя в спирт и да ги разтрия леко но-нито става по зле нито по добре.Самата платка е чиста а и аз допълнително я почиствах със спирт,внимателно разбира се.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    след като си почистил гумичките явно проблема не е в тях.остава да е платката.потопи я във вода наи добре да е дестилирана за около 15 мин.след това повтори операцията в чист медицинцки спирт 95*.остави да изсъхне хубаво и сглобяваш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #7

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    Утре ще пробвам!И ще пиша пак за резултата!Благодаря!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #8

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    Остави платката на мира, щом си и почистил контактните площадки със спирт. Почисти внимателно и само контактните поленца на дисплея. Изчисти и гумичките от страните които контактуват. Виж някое винтче или щипка(не знам как е осъществен контактния натиск) да не би да не държат здраво. При нужда подложи нещо да увеличиш контактния натиск на "сандвича" платка - контактни гумички - дисплей.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #9

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    marto68-Честита Баба Марта!! Постъпих както ме посъветва-дестилирана вода и после спирт 95гр.Безкрайно съм щастлив за това че дистанционното пак роботи! Тъй като съм почиствал платката няколко пъти със спирт и памук не се получаваше!След изсушаването не места имаше някакви бели отлагания,и след почистване с финна четка всичко е ОК.Преди процедурата съм оглеждал цялата платка и ми се виждаше идеално чиста-да ама не!Благодаря на marto68 и на всички взели отношение по моя праблем-е ,вече няма проблем!БЛАГОДАРЯ!!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re: Избледняват символите на дистанционното.......

    ами честито и на теб много дистанционни съм "ремонтирал" по този начин

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за превод на дистанционно за Hitachi
    От landor във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 10-11-13, 21:43
  2. Значение на символите на домашни кина LG
    От Shloser във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-11, 13:12
  3. Лимит на символите в Exel
    От micronet във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-04-09, 15:40
  4. Hitachi - търся универсално дистанционно
    От Tonyo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 05-11-08, 22:48
  5. Онова, японското парче
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-05, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе