Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #16

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Еми кво да ви кажа пичове.... аман вече от неграмотни техници... Двете тръби с фреона в 1 изолация....и от там COPa отива да си е'''е майката . външноот тяло издава някви звуци ''псс'' '' псс'' без определен период от време а като работи на маx псссс и фшшшш отвън на охлаждане работи супер тихо ама на отопление... коренна разлика... ... забелязах че почва да го прави това като се загреят тръбите.. като го изключа- пссссфшшш и почва нещо да ври много усилено въвъ външното тяло и след 4-5 сек почва да спира.. не видях да му врътнат кранчео 1/4 оборот обратно.... като измерих отдаваната темп. 10 градуса след 5-10 мин работа.... .... иначе топли супер и изстодява супер... Това е за сега

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Хитачи така си работи няма нищо притеснително ..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #18

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    Хитачи така си работи няма нищо притеснително .. Hубаво ! Ама защо на охлаждане ми дава 10 градуса отдавани или е ок тва. Знам че трябва да е около 4-6 градуса. Може ли да е съвкупност от 4.5 м тръбен път в обща изолация и за това да неможе да направи капцитет

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Определено започвам сериозно да си мисля, че всички проблеми, които имаме с машините са от монтажа.Аз имам от две зими Е10Н2 и с него нямам никакви проблеми.Не се чуват никакви шумове нито от вътрешното, нито от външното тяло, не се чува движение на фреона, пукана не пластваса и други подобни звуци.Такова е положението и на ОСАКА-та ми, която я свалиха и я монтираха на тъщата - работи без какъвто и да било шум.От 2 месеца имам и 10 SAVP-E на ТОШИБА.При нея се чува движението на фреона по магистралата във вътрешното тяло, докато топли.На студ не се чува нищо, но на топло дразни, защото шума от движението е постоянен.Едната машина е китайска за 1000 лева, другата е 1900 лева, японска.Та ето защо си мисля, че причината е монтажа..

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #20

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Ами от монтажа е разбира се.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #21

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    edi1 hitachito ти колко температура достига на отопление т.е. като я мериш колко отдава. Аз я мерих и най-високата беше 48 градуса. На мен ми се струва малко малко но не съм запознат колко трябва да е P.S На отопление работи като четиритактов агрегат ?!!?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Ами не знам каква е температурата на потока, тъй като не съм я мерил, но много добре си топли стаята дори и при големите студове тази зима.Настройвам го на 22 или 23 градуса и в стаята си е много добре.А пък моя не се чува външното тяло дори и при студ и висока влажност.никога не е замръзвал.Един господ знае какво става с тези машини.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #23

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Хорааа хитака ми е Е10H2А.. е такова животно и google непознава ?! На баща ми също сложиха такъв ама на неговото упътване пише Е10H2 без ''А'' и степените на вентилатора са доста по-добри от на моя , а пък уж същия модел са и двата( от един и същи магазин) ?!? Моя има 6 степени на вентилатора от които реално са 3 ??! . Няма разлика между 4-5 степен. и 1-2 . Много интересно....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #24

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Двете тръби топли? Нормално ли е?

    Както казах вече нормално ли е двете тръби с фреона да са почти еднакво топли. Пречи ли нещо на климатика? Ако трябва да махам изолацията на едната тръба където влиза фреона в външното тяло, та да се охлажда.

    Тръбите са в обща изолация (5м)

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Ами просто не трябва да са в обща изолация.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Пет метра тръби в обща изолация не е никак добре. Но не трябва да махаш изолацията, каквото е такова. След режим отопление идва режим охлаждане, ако няма изолация ще се образува конденз.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #27

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Добре, а какво пречи общата изолация? В смисъл такъв какво става в машината? Става ли по-неефективна? Може ли това да доведе до ''бъгване'' на компресора? Мога да махна изолацията на едната тръба ако е мн зле положението и лятото пак да я сложа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Разкъсай и махни тази изолация и постави двете тръби ПООТДЕЛНО в нови изолации

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    titan_83, Това, че тръбите си топлоотдават една на друга 5 метра в обща изолация няма да доведе до проблем или нещо да се развали.

    Просто ефективността на системата спада. Спада отдаваната мощност, климатика ще се помъчи да компенсира спадането с по-високи обороти, респективно консумация, това води до намаляване на коефициента на производителност. И още нещо, външните температури, на режим отопление, при които климатика е ефективен ще се покачат нагоре.

    Както и сам разбираш, няма причини да се притесняваш, че нещо ще се развали.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #30

    Re: Hitachi RAS/RAC E10H2 vs Hitachi RAS/RAS E08H2 vs Osaka 09 LBP inv.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    titan_83, Това, че тръбите си топлоотдават една на друга 5 метра в обща изолация няма да доведе до проблем или нещо да се развали.

    Просто ефективността на системата спада. Спада отдаваната мощност, климатика ще се помъчи да компенсира спадането с по-високи обороти, респективно консумация, това води до намаляване на коефициента на производителност. И още нещо, външните температури, на режим отопление, при които климатика е ефективен ще се покачат нагоре.

    Както и сам разбираш, няма причини да се притесняваш, че нещо ще се развали.
    Благодаря за отговора! Все още обаче не получих отговор ако махна една част от изолацията на входящата тръба към външното тяло може ли това да компенсира общата изолация т.е да се охлажда фреона преди да влезе в тялото.
    Лошото е , че климатика е гаранционен и ме е страх да не му падне гаранцията ако аз направя тази манипулация с цялата изолация на тръбите (това го казвам по отношение на предишният пост).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - мнения
    От jwalker във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 27
    Последно: 26-04-11, 18:39
  2. HITACHI RAS/RAC-E10H2 или PANASONIC CS/CU-UE9JKE
    От vladisslav във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 00:12
  3. Panasonic CS/CU-UE9JKE или Hitachi RAS/RAC-E10H2
    От hristokk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-09, 17:25
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - понякога не изключва
    От fiuri във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-08, 11:44
  5. Hitachi - кой да си взема? D10EX2 или E10H2
    От fiuri във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-07, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе