Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63
Like Tree1Одобрявам

HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1

    HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Здравейте, колеги!
    Ако във форума има притежатели на HITACHI RAS/RAC 35WX8, моля да споделят мнението си за този модел! Интересни са ми наблюдения относно консумация на е-я, евентуални проблеми/суфтуерни, хардуерни,механични/, как се справят с отопление/охлаждане и т.н.
    Имам такъв климатик, който като изключим повредата на предния капак (който, за тези които не знаят, се отваря/затваря от ел. мотор), се държи прилично. Помещението, в което го ползваме е в къща - всекидневна - 15 м2 (три външни стени-с,з,ю без грам изолация, два PVC прозореца по 2 м2 с К-стъкло). Вечер се отваря вратата към кухнята(8 м2 PVC прозорец 1.5 м2, една външна северна стена). Други помещения в къщи не се отопляват, с изключение на 1 стая под всекидневната и то само вечер.
    Основното ми притеснение е за консумацията на ел. е-я. Мнооооого харчи тоя кютук, бе ! В топлите ноемврийски дни, по груби сметки харчи средно 0.35-0.4 kW/h, а през декември, като застудя и без изолация... направо не ми се иска да ходя да плащам тока . Климатика се изключва само за почистване на филтри. Задава се темп. 22-23 и само да поддържа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Консумацията ти изглежда нормална. Опитай се да си ограничиш топлозагубите.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Че той си работи близо до минимума, ама имаш явно огромни топлозагуби.Само изолация ще реши въпроса с консумацията.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    За големите топлозагуби съм абсолютно съгласен, но климатика е "преоразмерен". Помещението е грубо около 50 м3, а по спецификация този модел е предназначен за помещения до 70 м3. Когато температурата падне около и под нулата, започва едно бясно размразяване на всеки 40-50 min. за 5-15 min.(според външната T и влажността). Не мога да разбера, защо са го проектирали да се размразява толкова често, след като в повечето случаи обледяване на питата има само във фантазията на инженерите. Това често размразяване, в моя случай, означава понижение на Т 1-3 градуса (в зависимост от външната Т). След ката се размрази, "гадът" започва едно бясно форсиране, за да навакса. Този зор, разбира се води до по-бързо заскрежаване на питата на външното тяло. И така става един омагьосан кръг.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    При 50 кубика изобщо не е преоразмерен имаш по около 80 вата на кубик, но колко е високо това помещение, даваш 15 квадрата, тавана трябва да е на 3,20 метра.Не гледай за колко го дават.Другите "екстри" са поради големите ти топлозагуби и високия таван.Машината работи с по-голямо натоварване, топлообмена е завишен, а от там и заскрежаването.Стоята ти изстива бързо, отново започва да наваксва големи температярни разлики.Решението е външна ТИ /не по-марко от 6 см, което е санитарен минимум / и сваляне на тавана.Иначе топлото ти отива на тавана а долу студ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #6

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Карам 2-ра зима с този климатик,не съм имал никакъв проблем (включително и с предния капак).Консумацията ми варира от 30 до към 40 лева на месец ,в зависимост от външните температури.Вътре го държа на 22-23 градуса.Отоплявам 50куб. една външна не изолирана стена и пвц дограма без к стъкла.Климатика не се изключва. Не знам има ли знамчение ,но е произведен в Малайзия.

    Прав си , че малко са прекалили с размразяването, но не му обръщам внимание.Важното е да топли.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #7

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    дефроста при хитачи е така наблюдава се и при +5 и може да продължи 10 минути,излино защото по тялото няма грам скреж но програмата е такава

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #8

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Това размразяване и мен ме дразни, но това е положението. Ако наистина ти харчи 0.4 кВт\ч и нямаш изолация, нямаш никакво основание да се чудиш. Даже е малко. Проблема капака съществуваше наистина при първите партиди. Веднага обаче го отстраниха исега няма проблем.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    50 м3 са всекидневна + кухня(написал съм го в началото).Тавана е 2.6-2.7 м/не ми се мери сега /. Свързани са със врата. Климатика е във всекидневната и е поставен така, че да духа с/у кухнята. Идеята е да топли и двете помещения.
    ----------------------------
    Средна консумация 400W имаше през ноември, когато си беше направо пролет. За декември 400*2 и приблизително улучваме резултата.
    ----------------------------
    Uzurpator, ти си щастливец! Щом на твоя пише, че е произведен в Малайзия, то 99% съм сигурен, че е така. На моя пише "made in Japan". Когато видя такъв надпис на някаква стока, започвам да се плаша. В 99% от случаите японеца се оказва китаец . М/у другото, не знаех, че този модел се произв. в Малайзия.В Internet съм срещал само Япония и Китай. Моят един два пъти съм го хващал да подминава зададената Т* значително. Като бутна градусите от дистанционното, се кротва. Това, разбира се, е инцидентно, но е неприятно. Имал ли си подобен проблем? И още един въпрос. Не знам, дали да го задам на теб или да се обърна към всички колеги, но ще го напиша тук. Режим-отопление се препоръчва за външна Т* до 21*. Ако Т* се повиши над тази ст/ст системата се самоизключва, за да се предпази от повреди(така пише в упътването). Ако този климатик не е "леко" китайски, а "мнооооого" китайски и системите му за самозащита и диагностика са "орязана версиия" , мога ли да рискувам да го оставя да работи в дни с големи Т* амплитуди (примерно +5-сутрин /+25-следобяд) на отопление, без да рискувам да се скапе?


    valen1: Не пускай последователни постове.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Вижте това чудо и ми кажете какво е, че аз не можах да зацепя: http://www.airfresh.ru/ras-10sh1rac-10sh1.htm
    Че и плазма имало кучето и работело до -20*С. Бря! То как басейн с делфини няма в него? В официалния сайт на Hitachi няма и една сричка за този модел. Чичко Гугъл дава само руски страници, упоменаващи модела.
    WX8 серията има копие в лицето на D1...EX3, но че има 10SH1 серия, даже и не съм подозирал. Ако се поразровя повече, вероятно и други аналози ще открия. В крайна сметка, все повече се чудя, "аджеба" какъв климатик са ми продали. Вероятно е японски, защото има лепенка "Made in Japan" . Смех, смех, смех...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Вижте това чудо и ми кажете какво е, че аз не можах да зацепя: http://www.airfresh.ru/ras-10sh1rac-10sh1.htm
    Че и плазма имало кучето и работело до -20*С. Бря! То как басейн с делфини няма в него? В официалния сайт на Hitachi няма и една сричка за този модел. Чичко Гугъл дава само руски страници, упоменаващи модела.
    WX8 серията има копие в лицето на D1...EX3, но че има 10SH1 серия, даже и не съм подозирал. Ако се поразровя повече, вероятно и други аналози ще открия. В крайна сметка, все повече се чудя, "аджеба" какъв климатик са ми продали. Вероятно е японски, защото има лепенка "Made in Japan" . Смех, смех, смех...
    това което си посочил е по -скоро средния клас на хитачи.Има УВ лампа и два електрода които произвежадт йони и за които се казва, че са плазмата, но като ги видя какви са анемични в сравнение на моя дженерел 12 ЛД, по-скоро бих казал, че това е само йонизатор от рода на този в панасоник "е-йон" и е доста далече от плазмата.

    Според мен ей товаhttp://en.item.rakuten.com/tryseven/ras-x50x2/ е най-доброто в момента на хитачи и спокойно може да си съперничи и да бие по показатели дайсекая на тошиба и уруру сарарата на дайкин.


    Така, че се ориентирай към новата "Х" серия 2010год. на Хитачи.Като гледам климатика си струва всеки лев/йена отдава 6.3 на отопленеи при 1290 вата консумация и минималната консумация е 70 вата.Капацитета на отопление е от 700 вата до 12 киловата (12 000 вата).В комбинация с плазма филтъра според мен това е върхов климатик който по показатели в режим отопление бие всеки друг климатик като дори Нокрията(както европейската така и японската) остава под него по показатели.

    КОП -а на климатика в минимума на консумация и топлоотдаване е 10.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    justify този модел, който посочваш RAS-X50X2 не е произведен 2010г., а 2008г. - http://kadenfan.hitachi.co.jp/raj/li.../rasx50x2.html. За 2010г. модела е RAS-X50Z2 и това са му характеристиките - http://kadenfan.hitachi.co.jp/ra/lin.../rasx50z2.html и в БГ не е толкова популярно японското Хитачи, поради тази причина липсва и вноса му.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    avast3 , това вътрешно тало, дето е на снимката е от SX8 серията за Европа, ама нещо са оплели показателите.Станало е някакъв микс, явно на творците на сайта.Освен, ако ги работят само за Русията, има такива случаи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #14

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    това което си посочил е по -скоро средния клас на хитачи
    Думата ми беше, че удивително напомня на моя 35WX8. Поне на външен вид. В такъв случай, какво пречи недобросъвестен търговец да лепне маркировка "WX8" на някой D1...EX3 или пък да ви пробута WX8, който е с по-занижени параметри(на книга), представяйки го за 10SH1?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #15

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Някой с модела WX8 би ли споделил дали чува едно цъкане от турбината при ниски обороти.Най добре су чува на слип режим.Наистина е много тихичко това цъкане(чува се само в идеална тишина), не е дразнещо.С увеличаването на оборотите на турбината цъкане зачестява.
    Много странно, какво ли може да е това ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ВПЕЧАТЛЕНИЯ И МНЕНИЯ ЗА HITACHI RAK35PPA/RAC35WPA ?
    От pironkov1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-14, 13:22
  2. Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления
    От Onepamopa във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 128
    Последно: 16-02-12, 08:26
  3. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 23:21
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе