Резултати от 1 до 10 от общо 10

Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #1

    Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Здравейте!

    Не съм особенно добре запознат с климатичната техника и имам нужда от малко помощ.
    Първоначално се бях спрял на RAS/RAC-14EH1, но след това видях RAS/RAC-E14H2, не разбирам каква е разликата,
    освен, че на единия пише, че е "японски". Може ли някой да ми изясни с какво се различават, кое е по-доброто? Просто се чудя заради
    разликата в цената... RAS/RAC-14EH1 е 1219лв, а другият 899лв. (цените са от Техно.....)

    Какъв съвет бихте ми дали, досега се рових из темите, разбрах, че някой от H1 имали софтуерен проблем и К&К ги пре-програмирали...

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Бегай от техно.... и от тези хитачита.Дай инфо колко голямо в / м3/ помещение искаш да климатизираш.От кой град си, има ли изолация,pvc и за какво ще го ползваш отопление или само за охлаждане? Ако е за отопление колко ще е желаната темп.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #3

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    От Пловдив съм, жилището е панелно, има пвц дограма, без изолация. Стаята е около 30кв.м. но ще се налага понякога да се отоплява и съседната, която е преходна 15-18кв.м. Ще се използват и за отопление и за охлаждане. За отопление предполагам 22-25 градуса би било достатъчно.

    Но също така трябва да взема един и за другата стая, която също е 15кв.м, за разлика от другите 2, които са със южно изложение, тази е със северно.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Ти се майтапиш с мен С тези климатици дето си ги избрал неможе да стоплиш 20м2 ти пък чак 30 м2 пък и понякога и преходна стая 15-18 м2 да топлиш.Ти да не бъркаш калорифер с климатик а ? Аз съм до тук.Нека някой ако може да помогне на колегата!!!

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    То хубаво ги препрограмирали обаче след това да прочете дали нещо се е подобрило.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    14Н2 ще ти свърши работа за голямата стая. Отнасяй го.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Какво рече, Аруба? Я пак помисли?
    E14Н2, дето всъщност си е чиста 12-ка, щял да стопли 30 м2? Че и да отваря към още 15-18 м2?
    Ти сериозно ли си вярваш и с как така с лека ръка препоръчваш човека да си потроши парите за нещо, което няма да му върши работа за помещението

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    14Н2 ще ти свърши работа за голямата стая. Отнасяй го.
    Малко се поувлече, май!

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Ами да. Значи с това Хитачи миналата година отоплявах 25 квадрата хол в Шумен. Имаше температури до - 25 градуса. Квартирантите не са оплакали. Питах ги, казаха, че климатика работи чудесно. Февруари месец нямах квартиранти и една седмица бях в апартамента понеже от голямата разлика се беше получил голям конденс и външната стена беше цялата в мухъл. -25 нямаше, но - 20 ставаше през ноща. Климатика го бях настроил на 20 градуса и си ги правеше без проблем. За повече не съм го мъчил. Не обичам много топло. В момента ходя по къс ръкав и още не сам включил климите. Но понеже имах приятелка от Асеновград и знам какви са зимите там. Ако беше за Шумен не бих го препоръчал. В Пловдив температурите са много по-високи и няма такива екстремни ситуации като тук. Не сравнявайте Варна и Русе с Пловдив. Отвъд балкана е малко по-друго. Щом е и южно изложението му съм убеден, че ще е ефективен климатика (Е14Н2) за 30 квадрата (Написах голямата стая, не съм имал предвид двете стаи). Останал съм с впечатление, че бюджета му е 1000 лв. Снощи бях малко почерпен. Иначе най-доброто за него е FTX50G на Дайкин. Без проблем ще отоплява и двете стаи. 1600-1700 с монтаж за него. Това е. Той си решава. Климатик не се купува всяка година. По-добре да дава 1600-1700 и да слага Дайкина. С 3D въздушния поток няма да има проблем да е равномерна температурата в двете стаи. Като прибавим и сензора за присъствие, което ще икономисва през деня, ако няма хора в помещенията, Дайкина е най-добрия избор за него. Ако иска да се презапаси да приготви 1900-2000 лв. и да слага FTX60G.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #10

    Re:Разлики между RAS/RAC-14EH1 и RAS/RAC-E14H2

    Колега недей се набутва с RAS/RAC-14EH1 аз имам такъв и се опитвам да отоплявам подобна стая сега още е топло и повече от 22градуса не може да направи платки му сменяха ама файда няма, този климатик е за стаи до 20квадрата максимум да не кажа и 15-16м2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 12:54
  2. Разлики между Bluray и Bluray full hd 1080
    От reloopz във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 10
    Последно: 24-01-10, 12:19
  3. Каква е разликата между Hitachi RAS/RAC-E14H2 и RAS/RAC-E14H1
    От dkd във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 18
    Последно: 10-01-09, 10:34
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37
  5. Разлики между DVD RW NEC 7170 и DVD RW NEC5170 ?!?
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-05-07, 06:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе