Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree2Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    С какъв компресор е това животно, някой знае ли? Намирам в едно сервизно модел ASC092CD, ама нищичко не ми говори. Дали това е модела или тяхна си вътрешна номенклатура... някой ако е отварял, мерси.
    Вътрешното тяло изглежда доста изпипано между другото.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #17

    Re:Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    deian, пълната сигнатура на този компресор е ASC092CD-A8JT1 - китайско производство, ротационен компресор.

  4. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #18

    Re:Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Някой знае ли дали въпросния модел е с ЕТРВ (PMV) или капилярки?
    Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #19

    Re:Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    ЕТРВ.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #20

    Отговор: Re:HITACHI 25FH6-имате ли вече наблюдения ?

    Два броя от това Хитачи тези дни си ги монтира един познат, не съм ходил да видя как се държи, а и не е удобно да го притеснявам човека. Някой има ли по дълги наблюдения и мнение за тази машина. Аз съм пред избор за една малка стая и смятам че е вариант за размисъл. Интересува ме шуми ли на най низки обороти и най вече забелязвани ли са слабости при работата. Все пак е евтина машина. По данни от магазина от където ги е купил казват че компресора е двойно ротационен но колеги тук го отрекоха.

    И това което аз успях да забележа е че при този климатик е налице някакъв трик защото в два различни сайта, Български и Немски, данните за машините са различни, въпреки че модела е един и същ. На първо четене в нашенския теглото на външното е 27 кг а в Немския 35. Има разлика и в размерите им, 70/50/26 към 75/55/29.
    Този пост е редактиран от liubo_; 17-03-13 в 23:26.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Машините за цените си са много добри.Шума на вътрешното е съвсем поносим, стига до 23 на отопление и 20 на охлаждане.Компресора е еднороторен, двойнороторен е на 50-ицата.25-ицата тежи 27 кг нето.35 кг е 35-ицата, това според инженерната книга на ХИТАЧИ.По 35 кила са 25-ицата и 35-ицата на FX8 и WX8 сериите.SX8 са по 36 кила.В общи линии това е аналог на Н2 серията, която се е доказала вече доста години.YH6 също се доказа като стабилна машина без проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #22

    Re: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    С тези 27кг външно тяло не е много добре, аз декември си взех d10ex3, който си е wx8, за 999 с монтажа, при него и d14ex3 външното си е 35кг. и разликата е само в увеличените обороти на компресора, който е скрул и няма никакви вибрации. Вътрешното тяло също е доста тихо, скоро ги бяха пуснали за 899 без монтаж, сега е 999 без. Ако не бързаш може да изчакаш и него според мен е по-добре. Дефрост прави на час някаде под 0 градуса, но много лек с консумация 100 и нещо вата за 2 3 минути. Неми харесва, че неиска по малко от 330 360 вата да слиза на минимум и изключва. На охлаждане слиза по ниско май 200 вата можеби и още но, ще видя лятото

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #23

    Отговор: Re: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Вчера ходих да видя един който се ползва от повечко време. Добре се държи, хареса ми, но установих едно много неприятно нещо - пожълтял е. Вътрешното тяло е от някаква некачествена пластмаса и много гадно е започнало да пожълтява, изглеждаше много грозно, все едно в стаята се е пушило яко а там никой не пуши. Виждал съм такива които леко са сменили цвета към по мръсно бяло но това си беше направо мръсно жълто, отвратително. Разубедих се, освен ако някой не даде идея как и може ли да се спре този процес.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Да не го пече слънце в някоя част от денонощието.Моя е на 6 години и цвета си е като в първия ден.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Re: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Еди,виждал съм и нови по стелажите мостри и на втората година почва да дели пластмасата,като слънце няма как да ги пече пряко,но иначе е остъклено доста.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #26

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Да не го пече слънце в някоя част от денонощието.Моя е на 6 години и цвета си е като в първия ден.

    Слънцето и някои препарати ги карат да жълтеят много яко.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    основната причина е некачествена пласмаса .. естествено преките слънчеви лъчи ускоряват силно процеса ..

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #28

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    основната причина е некачествена пласмаса .. естествено преките слънчеви лъчи ускоряват силно процеса ..

    Ти мини новата ти клима с препарат за стъкла и гледай след месец.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #29

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Мой приятел се занимава с пластмаси и каза че в пластмасата се слагал някакъв стабилизатор за намаляване ефекта на стареене и пожълтяване и някои си го спестявали. Този процес се ускорявал и от по висока температура, примерно при 30* е по явен от колкото при 20*, а при тия хора където го гледах стаята е южна и доста топла, и слънце не грее пряко върху тялото. За пластмасата колкото е на една клима стабилизатора щял да оскъпи 3 лева, което е смешно на парите които даваме. Може и да е вярно че от препарати за миене се ускорява ефекта тъй като гледах и в Техномаркет машините са тръгнали а там няма слънце но за това пък ги бършат яко. Като гледам под етикета или там където не могат да наврат парцал си стои бяло. Ще попитам хората в които го гледах тоя климатик с какво бършат вътрешното тяло.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #30

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-25FH6 - имате ли вече наблюдения?

    Като пожълтее, сваляш го и го боядисваш. Не мисля, че това е фактор, който би те отказал да си вземеш качествена машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. INDESIT MOON (наблюдения)
    От sunshine0 във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 05-03-16, 16:01
  2. PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление
    От vaskin във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 120
    Последно: 26-12-13, 14:46
  3. HITACHI RAS/RAC-D10EX2 вече полудявам
    От bacila във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-12, 14:05
  4. Някой има ли наблюдения за ELITE PV-400 USB NEW
    От Steven K във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 07-06-07, 16:25
  5. AIWA телевизор,наблюдения ?
    От lightmaster във форум Други телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 15-12-04, 04:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе