Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. SBG
    SBG е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #1

    Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    Моля за съдействие и съвет, от две седмици имам климатик 10-ка Hitachi RAC-NF 225. Проблема ми е следния тъй като живея в село където честичко тока спира за не повече от 2 до 5 секунди, климатика се изключва. Знам , че повечето климатици когато спре ток, след идването му продължават да работят на зададения режим.
    Какво да правя ? моля за съвет.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #2

    Re:Hitachi RAC-NF 225 - след спиране на ток, изключва

    Явно твоя климатик,няма автоматичен рестарт!!!
    Нищо не можеш да направиш...........евентуално можеш да исмислиш нещо с UPS,ако само за 3-5 секунди премигва тока,ама нека някой по светнат от мен да изкаже мнение дали ще се получи

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Hitachi RAC-NF 225 - след спиране на ток, изключва

    Цитат Първоначално публикувано от nautica_
    Явно твоя климатик,няма автоматичен рестарт!!!
    Нищо не можеш да направиш...........евентуално можеш да исмислиш нещо с UPS,ако само за 3-5 секунди премигва тока,ама нека някой по светнат от мен да изкаже мнение дали ще се получи
    НЕ съм по-светнат от теб, но едва ли ще се получи с UPS защото:

    -трябва да е по-мощен(поне колкото е пика на консумацията на климатика, но дори 20% повече, за да няма проблеми);

    -дори и да има UPS съдейки по батерията на лаптопа ми сам няма да се справи, защото се изисква да може да отдава за единица време единица консумуране мощност ток, което е възможно, но с доста скъп UPS който може да надхвърли в пъти цената на климатика.Според мен успешното решение е UPS + ел.генратор на дизел или на бензин.ЮПС-а да закрепи положението докато стартира генератора.Генератора трябва да е с автоматичен старт при прекъсване на ел.енергията и с автоматично спиране като дойде тока.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #4

    Re:Hitachi RAC-NF 225 - след спиране на ток, изключва

    Я виж че си по светнат от мен!!!
    Просто това ми дойде наум в момента за това казах UPS +някой по светнат да си изкаже мнението!!!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Hitachi RAC-NF 225 - след спиране на ток, изключва

    Цитат Първоначално публикувано от nautica_
    Я виж че си по светнат от мен!!!
    Просто това ми дойде наум в момента за това казах UPS +някой по светнат да си изкаже мнението!!!
    С UPS-а ако е до 5 секунди като вържеш само климатика може и да решиш проблема в рамките на тези 5 секунди може да устиска, но е по добре да купиш и един генератор, за да имаш вариант ако изобщо спре за по дълго време.Има ЮПС-и които могат без генератор да решат кратковременни проблеми като твоя.
    На село варинти с отоплението при спиране на ток(сигурно си на къща) може да се топлиш и на дърва.Ако имаш генератор може да включиш климатика и ако има още около 1 киловат оставаща мощност може и 1 телевизор и компютър.

    то 1 -2 варианта:

    1. http://argo-market.com/Browse.aspx?category_id=30

    2. тук има и генератори и ЮПС-и, но не виждам цени.Все пак страницата е хубава и може да разгледаш и евентуално да се обадиш-гледам, че повечето са промишлени, но имат и малки които ще станат за домашно ползване
    http://www.hiengineering-bg.com/avr-generatori.html


    Изобщо пишеш в Гугъла: "генератори" или "дизелови/ бензинови генератори" и разглеждаш.В някой от страниците има и ЮПС-и за промишлено ползване които стават и за домашно(малките ЮПС-и).Въпроса е цената????

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва


    Генератори, UPS-и...чудесии. Свестен генератор с автоматичен старт? Да дойде колегата Драгозов да каже колко струва!? Ще има поне за две хитачита, че и пари за напиване ще останат.
    Май е по-добре да си смени климатика а?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #7

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    май да,или ако примигването на тока е краткотрайно може да се пробва все пак с UPS!!!!

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas

    Генератори, UPS-и...чудесии. Свестен генератор с автоматичен старт? Да дойде колегата Драгозов да каже колко струва!? Ще има поне за две хитачита, че и пари за напиване ще останат.
    Май е по-добре да си смени климатика а?
    И аз съм за напиването, особено с коняк/метакса/вино/ракия-хубава/узо зимата, Но лошото е, че:

    -напиването ще го стопли само веднъж
    -УПС-а/генератора, ще го топли всеки път когато няма ток(макар, че на село има и дърва за печката...) и ще остава за телевизор/компютър...


    -какъвто и климатик да купи дори за 10000 лева все ще му трябва ток за да работи...

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    Без да се впускам в обяснения защо, ще кажа само, че имам и двата уреда вкъщи. Комбинацията от малък генератор и климатик силно не я препоръчвам, да не говорим, че става дума за Хитачи, което си има славата на климатик с капризна електроника.
    Друг е въпроса, че изграждането на система с резервно захранване без прекъсване ще струва хиляди евра.
    Мисля, че въпроса на SBG е дали може дещо да се направи по самия климатик? Евентуално някаква настройка. Ако имаше да намерение да налива толкова пари, въпроса му щеше да е в друга посока.
    Както и да е. Поредната изчекната тема с коментари нямащи нищо общо с въпроса на питащия.

  12. SBG
    SBG е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #10

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    Много благодаря за мненията, да в къща съм, проблема с тока е само този който ви описах. Преде около две години правиха ремонт на ел.преносната мрежа и спирането на тока отпадна като проблем. Дори в най-тежките зимни месеци всичко вече е Ок с изключение на това гадно спиране за по-няколко секунди. Ясно е че с UPS работата няма да стане ( консимацията е под киловат поне ако се вярва на написаното от Японците макс 0,87 мин. 0,6 кв/ч) мислех за по прос варянт нещо от сорта на таймерите на дистанционното , но то не е оригинално а от универсалните....
    другото което като варянт си мисля е един акомулатор за кола и изправител за 12/220 волта има такива които са за до около 300вата, ако трябва и зарядно за акумолатора ще е вкл. все трябва да удържи тия 5-10 секунди.
    За напиването няма грижи само казвайте кога и къде

  13. SBG
    SBG е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #11

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    Да "Jackas " това беше едното питане виждам в разни сайтове разни платки чудесии, толкова ли ще е сложно да се направи някъкво подобрение за рестарта.... и понеже не съм толква вещ за това питам ако някой е имал подобен проблем да не се мъча да откривам топлата вода. Ясно е че няма да вложа толкова пари в генератори и т.н. аз по-добра да купя още един климатик който да няма проблем с рестарта при спиране на тока

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    Преди си спомням, че vanko68 беше споменал за два начина на преработка за да се накарат тези климатици без автоматичен рестарт да работят. Ако искаш може да му пишеш на e-mail да дойде и да го направи. Подходите са индивидуални в зависимост от модела климатик и програмата на работа. Повечето ако не и всички климатици имат бутон за автоматичен рестарт. При едно натискане на бутона се включва режим охлаждане при две натискания режим отопление.

    Първият вариант беше, когато климатика работи жалузите през които излиза въздуха са отворени. Спира тока и те остават в отворено положение, при идването на тока климатика ги затваря, като при затварянето им те натискат изключвател който подава първият сигнал към платката и с реле времезакъснение след една секунда се подава втори. Втори вариант, само с реле времезакъснение. Може би тук има значение модела на релето и неговите възможности, защото първият сигнал трябва да го изпратим поне една секунда след идването на тока, а не едновременно с него, втори сигнал 1 секунда след първият отново от релето времезакъснение.

    При автоматичен режим на отопление климатика поддържа температура 25°С при автоматична скорост на вентилатора.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #13

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    SBG, ако не греша, този модел е на 100V, т.е. климатик за японския пазар.
    Дори и най-новите модели за Япония, не само Хитачи, но и други марки, доколкото знам, нямат опция автоматичен рестарт. Защо.... ами просто защото в Япония не спират тока angel!

  17. SBG
    SBG е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #14

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    това с тока и Япония е ясно, да 100 или 110волтов е ! ама докато я докараме до Японския стандарт ..... Какво бихте казали за идеята за изправителя от 12 на 220волта, дали ще сработи. Като чета по форумите за кемперите ме навежда на мисълта че ще е отдачен вариант. Има преобразуватели до 1кв/ч. би следвало да издържи поне няколко минути. А идеята с реле на клапите е доста добра, като краен вариант май ще се възползвам.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #15

    Re:Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва

    bekata, това е добро предположение, но причината да не слагат в японските модели тази функция е друга - а именно, че Япония е земетръсна зона и подобни мерки за безопасност са на първо място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 13:59
  2. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52
  3. Отговори: 6
    Последно: 13-10-09, 15:12
  4. Проблем с PC след спиране на тока
    От maximus_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-09, 18:11
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-04-07, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе