Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Hitachi RAS/RAC-10EH1 - неприятна миризма от новия климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1

    Hitachi RAS/RAC-10EH1 - неприятна миризма от новия климатик

    здравейте преди месец си сложих инверторен климатик хитачи модел ras-rac 10eh1 но съм непрятно изненадан след като навакса температурта и компресора се изключи се появява една неприятна меризма много специфечна и като копресора пак се включи изчезва на какво се дължи и може ли да се отстрани пиште

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    След като си го взел преди месец, значи още е гаранционен. Звънкай на монтажниците - нали си платил.

    п.п. Доста са ти преоразмерили климатика, след като компресора се изключва...нали идеята на инверторните гайди с компресор е да не се изключва......

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #3

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    звънях им но ми казаха че не тяхна работа и ми казха да ги търся само ако вобще не рабти и ми каза да си сложа ароматезоточе сложих но само мако се притъпи миризмата но пак я има

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #4

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    измий му топлообменника с някакъв препарат ,мухлясал е

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    Меглио или Смак(обезмаслител, защото има и други модели) за около 5лв. Напръскваш топлообменника с препарата. Изчакваш няколко минути и после напръскваш с пръскала с вода. За окончателно изплакване се пуска климатика да работи около половин час на маскимална мощност. Ако няма копче за максимална мощност адаваш най-ниската възможна температура.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #6

    Re: неприятна миризма от нов климатик



    Малииии...кокошки ли пърлиш или пилета опушваш в стаята......за 1 месец да се замаже топлообменника така, че да смърди.......ми се вижда малко съмнително.

    Пробвай и с малко кислол, белина и разни други химии в кондензната тава, като междувременно не преставаш да мрънкаш на монтажниците да дойдат да видят къде са "скрили запъртъка"


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    Кондензната тръба има ли необходимия наклон навън? Изтича ли се добре водата?
    Как ползваш климатика - включваш и изключваш често ли?

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #8

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    мисля че наколна и е добър водата си изтича добре а миризмата му си е още от първия ден така си дойде инче го използвам след работа за около 4-5часа на 24-25градуса може би имате право може и да е мухлясъл от седенето по влажни кораби и складове

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    Няма никакъв проблем климатика да се вмирише за един месец. Ако стаята не се проветрява точно така става. Затова трябва да се проветрява редовно. Във Варна имаше подобен случай на вмирисващ се нов климатик. От фирмата го почистват и на следващия месец пак. Това дава повод да се вземе проца и изследват бактериите на топлообменника. После се разбира, че стаята не се проветрява. Заключението на биолозите е било, че тябва да се проветрява за да се възпрепятства развитието да съответната бактерия или плесен(незнам какво точно е било). Аз предложиш да се ползва Меглио поради ниската му цена, но не е никакъв проблем да се ползва и японския спрей. Аз лично съм по доволен от обезмаслителите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #10

    Re: неприятна миризма от нов климатик

    И аз го имах тоя проблем миналата година и ето как го реших на 90%.Вече не спирам направо климатика, а го включвам на режим вентилация и така стои не по-малко от 2 часа и чак след това го спирам, но и да не го спра не му пречи,после само пак го пускам в режим охлаждане и си работи.Та за тия 2 часа си изсушава питата и не се образуват въпросните бактерии.Само веднъж леко се усети миризма, но отшумя много бързо та за това казах че съм го решил на 90 %.Новите и скъпи модели си го правят това сами, но моите са стари, така че го правя ръчно.Това е моят съвет към всички с тоя прпоблем.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #11

    Re:Неприятна миризма от нов климатик Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Някой да е имал и да си е решил МИРИЗЛИВ ПРОБЛЕМ поне на 99% ?!?

    Моя като го сложиха от ЕВИС беше зима, обаче като дойде лятото и се поразмирисва, като намали оборотите компресора и достигне температурата на охлаждане! Мил съм го с Меглио 2 пъти - и не е дълготраен ефекта, проветряваме редовно и т.н. т.е. проблема е в МОЯ "телевизор". Същата работа е и с един Панасоник 12-ка !

    Някъде, някой беше писал за препарат дезинфектатнт ЛИЗОЛ 1:1000 - че ставало и за почисване на автоклиматици, но не можах да намеря такъв препарат! То е ясно че проблема е БАКТЕРИАЛЕН, ама как да ги отстраним - споделяйте идеи!
    От ЕВИС бях купил някво ХАПЧЕ/ТАБЛЕТКА антибактериално за ваничката на климата ама и то не помогна особено за 5 лв.

    Вътрешното тяло е със съъъввсем лек /незабележим на око/ наклон надясно, а тръбите му излизат от лявата му страна отдолу - дали е заради това ?

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #12

    Re:Неприятна миризма от нов климатик Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Трябва да се почисти основно,да се разглоби вътрешното тяло ,да се измие хубаво турбината и ваничката със силен препарат .Турбината се почиства старателно-в нея може да има залепнали едни гадости...и питата да се напръска добре с препарат ,всичко това няколко пъти докато се изчисти полепналата гадост....успех...

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Неприятна миризма от нов климатик Hitachi RAS/RAC-10EH1

    V_Simeonov , при теб проблема е от монтажа.Ако тялото ти е с обратен наклон на този, на пакета, най-вероятно във ваната се задържа конденз и от това има лоши миризми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #14

    Re:Неприятна миризма от нов климатик Hitachi RAS/RAC-10EH1

    а този леек, незабележим наклон надясно спрямо кое е? тавана или качествен нивелир? защото доста често се получава разминаване, ако ме разбираш.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #15

    Re:Неприятна миризма от нов климатик Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Внимателно четох писаното от всички потребители на климатици. Това е много чест проблем и в общия случай проблема не е в климатика. Когато работи в режим “Студено” се появява конденз по питата на вътрешното тяло (затоа тече навън) и по тови начин се самоизмива. Когато спре компресора самопочистването спира – уви. А ни се струва,че климатика мирише, защото той прекарва много интензивно въздуха в помещението през топлообменника си. И ако има някаква макар и трудно доловима миризма в помещението или някакви други замърсявания, то преминавайки през вътрешното тяло само се усилват тези неприятни ефекти. Т.е искам да кажа, че хапчета, Меглио или спрейове само почистват питата, ваната и вентилатора, но не премахват източника на тези неприятни миризми (това може да са килим, мокет, балатум или каквото Ви хрумне още)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?
    От Vitamin4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 167
    Последно: 27-12-12, 17:56
  2. Продавам климатик hitachi ras-10-eh1 rac-10eh1
    От kepler във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-11, 14:33
  3. Daikin FTXS25G - неприятна миризма
    От lubopiten във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 16-07-10, 21:37
  4. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - наистина ли е японски?
    От limmet във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 25-07-09, 17:46
  5. Отговори: 0
    Последно: 23-03-09, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе