Резултати от 1 до 9 от общо 9

Daikin FTXS25G - неприятна миризма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #1

    Daikin FTXS25G - неприятна миризма

    някой пробвал ли е успешно премахване на миризмата с японския препарат за почистване,или друг такъв
    подобен?
    знам че е по-добре да викна техниците за профилактика,но ми се щеше да я направя като мине сезона
    за охлаждане...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Daikin FTXS25G-неприятна миризма

    Пробвал съм. Върши си работа. Начините са почистване на климатик са обсъждани тук. Потърси малко с търсачката.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #3

    Re:Daikin FTXS25G-неприятна миризма

    изчел съм всичко тук,въпроса е дали има смисъл да пръскам само по питата с тоя спрей...турбината май не се вижда,да я нацикам и нея

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Daikin FTXS25G-неприятна миризма

    Първо вентилатова не е турбина. Второ можеш да нацикаш вентилатора, но ще трябва после да го изплякнеш с вода. Това означава, че трябва да имаш съд под климатика в който да се изтича водата. Ако вентилатора е много замърсен първо е добре да се мине с една бояджийка четка. Миризмата обикновенно идва от топлообменника, а мръсния вентилатро води до намален дебит на въздуха.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Daikin FTXS25G - неприятна миризма

    На седмица използвам поне по един от тези японските препарати при профилактика на вътрешно тяло. Мнението ми за него е че не струва - с много слаба сила на почистване, но иначе ако не друго то поне е с хубав аромат. Колегите с по-голям стаж от мен само него ползват, май не са ползвали по хубави и са много доволни от него.

    Meglio е средна по сила на почистване хубост. За мен е поне 2,5 пъти по-хубав от тъй наречения японски.

    Преди бях взел от кухнята на един хотел обезмасляващ препарат, който ползваха за измиване на силно замърсени кухненски съдове и пожълтелия климатик на хотела и топлообменника не виждал профилактика над 4 години ползващ се в замърсена среда светна като чисто нов.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Daikin FTXS25G - неприятна миризма

    Аз съм много доволен от обезмаслител Смак, но вече не се продава. Чистеше по добре от меглио и климатика ставаше като нов. Меглиото също става, но не е същото.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #7

    Re:Daikin FTXS25G - неприятна миризма

    в други форуми препоръчват да се пръска със разтвор на салицилов спирт,някой пробвал ли е има ли ефект?
    с меглиото нещо не ми се получи...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Daikin FTXS25G - неприятна миризма

    Цитат Първоначално публикувано от lubopiten
    в други форуми препоръчват да се пръска със разтвор на салицилов спирт,някой пробвал ли е има ли ефект?
    с меглиото нещо не ми се получи...
    Салициловата киселина ще утрепе бактериите, но няма да почисти топлообменника. Евентулано само миризмата отстраняваш.

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:Daikin FTXS25G - неприятна миризма

    Профилактика ти е нужна...разглобява се всичко и се мие в банята .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G
    От sasooooooooo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 13-05-12, 21:28
  2. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - неприятна миризма от новия климатик
    От imegogo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 22
    Последно: 06-03-11, 08:45
  3. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22
  4. Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела
    От rimogardd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 13-02-10, 00:02
  5. Дефрост при Daikin FTXS25G
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 55
    Последно: 03-02-10, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе