Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 168

Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    1
    #1

    Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Планирал съм покупка на климатик и ми препоръчаха HITACHI RAS/RAC-10EH1 . Цената му в техномаркетите е 1049.00 лв. Струва ли си или е по-добре да дам някой друг лев отгоре и да взема нещо по-качествено (отново инверторен). Като плюс на този климатик ми изтъкнаха, че е произведен в Япония, но ... Стаята в която ще се ползва е около 20-22 м2, тухла с външна изолация, PVC дограма, юг. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #2

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Ako e Японски вземай и не забравяй да напишеш дали си доволен !

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Дори да не е Япония, а Малайзия или Тайланд пак става. Едва ли е оригинален Японски. Важното е да не е китайски, че са с тънки тръби и по малки топлообменници. Нали от някъде трябва да се спести за да стане по евтин климатика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #4

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Напълно подкрепям мнението. Само да добавя че на к..тайския и пластмасите пукат ,защото и там е правена икономия.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    5
    #5

    Hitachi RAS\RAC-14KH

    Kajete ne6to za tozi klimatik.Koi magazin vav Varna prepora4vate?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #6

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    здравейте,

    нов съм тук и доста порових но не откривам отговори на някой въпроси който ме вълнуват като например:

    1. Защо се пише толкова малко за хитачи или ако някой пита нещо никой не му отговаря, чак таква екзотика ли са?
    2. Купих си ras\rac 14eh1 който бил правен в япония обаче хитачи не са чували, че правят такъв модел или поне на сайта им няма никаква информация. някой знае ли каква е врътката?
    3. чета, че много хвалите панасоник, а за хитачи какво ви е мнението?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #7

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Ами и аз съм собственик на Хитачи ras\rac 14eh1 и ето моето мнение:
    1.Много лоша работа на въздухоразпределителя-на кадето и да пожелаеш да насочиш въздушният поток-АБСОЛЮТНО винаги духа и напред(за сравнение в другата стая съм с Хайсенс и нямам такав проблем духа си на кадео го насочиш-наляво,надясно,нагоре,надолу и при всеки рестарт си запомня положението на жилозите и отива точно там-а Хитачито след рестарт напр. спрял ток две минути се наместваме понеже и дистанционното му е с едни копчета ....и пак час от въздуха отива кадето си иска.)
    2.Скороста на вентилатора на вътрешното тяло винаги е висока и зимата се усеща все едно си духа студено(при Хайер напр. пак инвертор това не е така вентилатора на вътрешното тяло почти спира и не се усеща въздушната струя )
    3.Това не е по моята компетенция но го чух от техника-тъпкан е с електроника и ако се скапе след гар. срок жална ти майка- значи сравнително евтин уж марков климатик със скъпа подръжка

    Още с монтирането даде дефект-та след две седдмици издирване се намери най-после техника та ми препрограмира паметта(или поне така казаха)и след още две вече работеше....а пак за 1400лв платени в брой да се разправяме още месец....
    Та и аз като трябваше да купувам доста четох и избирах и накрая......така че не знам панасоника с какви характеристики е но хитачи не бих си взел никога повече.
    та ако имаш още въпроси за хитачи питай!!!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Да ама като казвам да не се купува хитачи и панасоник всички се нахвърлят върху мене.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #9

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Ами проблема е, че персонално не си ми казал но пък и аз не сам те питал.Просто не ми се искаше да е хайер понеже сплитчетата имат проблеми зимата и от няма и на каде за тези пари се натъкнах на едно хитачи........А ти май казваше нешто за конвенционален Дайкин как може да се провери за цена?


  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    От кой град си. Обиколи фирмите и питай. ATARO го внася и MMC. MMC е варненска фирма. Провери в АТАРО. После отди по разни по малки фирмички и питай дали могат да ти сложат даикин и за каква цена. Те пак ще го вземат от АТАРО, но на дистрибуторска цена. 25-цата е около 1000лв с монтажа, но скоро не съм им проверявал цените. 35-цата(12-ка) мисля беше към 1200-1300лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #11

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    От Варна съм.Ше се поразърщувам.Благодаря

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    1
    #12

    Re: Hitachi RAS\RAC-14KH

    Аз лично го купих Юни месец от Техномаркет за 899. Скоро гледах че са го намалили с още 100 лв и е 799 (Важното е че ни отърва от големите жеги).
    Мисля, че е най добре да го купиш от тях. Все пак те са вносителите!
    Внимавай коя фирма ще си избереш за монтаж, защото тя ще ти поеме и гаранцията в последствие.
    Надявам се да съм бил полезен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #13

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Ами и аз съм собственик на Хитачи ras\rac 14eh1 и ето моето мнение:
    1.Много лоша работа на въздухоразпределителя-на кадето и да пожелаеш да насочиш въздушният поток-АБСОЛЮТНО винаги духа и напред(за сравнение в другата стая съм с Хайсенс и нямам такав проблем духа си на кадео го насочиш-наляво,надясно,нагоре,надолу и при всеки рестарт си запомня положението на жилозите и отива точно там-а Хитачито след рестарт напр. спрял ток две минути се наместваме понеже и дистанционното му е с едни копчета ....и пак час от въздуха отива кадето си иска.)
    2.Скороста на вентилатора на вътрешното тяло винаги е висока и зимата се усеща все едно си духа студено(при Хайер напр. пак инвертор това не е така вентилатора на вътрешното тяло почти спира и не се усеща въздушната струя )
    3.Това не е по моята компетенция но го чух от техника-тъпкан е с електроника и ако се скапе след гар. срок жална ти майка- значи сравнително евтин уж марков климатик със скъпа подръжка

    Още с монтирането даде дефект-та след две седдмици издирване се намери най-после техника та ми препрограмира паметта(или поне така казаха)и след още две вече работеше....а пак за 1400лв платени в брой да се разправяме още месец....
    Та и аз като трябваше да купувам доста четох и избирах и накрая......така че не знам панасоника с какви характеристики е но хитачи не бих си взел никога повече.
    та ако имаш още въпроси за хитачи питай!!!
    Ползвах почти същия, Е14H2, през зимата и казвам, че на този етап съм доволен. Миналия ноември го купих за 1170 лева, сега го надуха на 1450 за да заблуждават инерцията "японски инвертор" в жегите, вече се връща на около 1200 лева. На кашона пише Малайзия, на външното тяло PRC - Китай - изводите, мисля, са ясни.
    Ето и условията, при които работеше:
    Стая 20 кв м, южна, но неизолирана;
    отворена врата през цялото време към коридор 8 кв м и кухня (северна, само с вътрешна изолация) около 9 кв м;
    Разход през най-студения месец (не, че зимата е била нещо сериозно, но хората изгориха сума ти дърва) - около 35 лева. Не знам как се отопляват преходни стаи с 37 кв м с по-малко пари.

    Положението на въздуховодите е конструктивно зададено при рестарт да отиват в най-доброто положение според режима, така че е направено умишлено.


    Скоростта на вътрешния вентилатор изобщо не е винаги висока, а се задава на 3 степени плюс автоматична, работи перфектно на всяка от тях, на най-ниската на практика е безшумен. А доколкото знам, при повечето инвертори, трябва да има лек хладен бриз в покой.

    За дефектите и другите възможни проблеми нищо не мога да кажа, надявам се да не ми се налага.

    В най-големите жеги охлаждах целия апартамент 64 кв м и то без непрекъсната работа.

    Предвид всички плюсове и минуси, които са ми известни, не виждам нормална причина да си купувам Хайери, Мидеи и други подобни псевдоинвертори, когато целта главно е отопление и непрекъсната работа през зимата.

    Все пак бих се радвал да прочета още мнения за тези модели.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #14

    Re: HITACHI RAS/RAC-10EH1 - Струва ли ?

    Аз съм със HItachi 25-ца инвертор Малайзия, ползвам го от 2002-ра година, преживал е зимата с бедствието когато беше -15, -17 тук във Варна. Тая машинка не е замръзвала , отоплява успешно 48 кубика. Това са малко отзиви за Hitachi.Инак относно 10-ката не съм очарован, малка е, има едни 14-ки инверторни Японски доколкото знам са около 1500 лв и ги препоръчвам. Външното им тяло е два пъти по-голямо и почти 1,5 пъти по-тежко от аналогичния Daikin, което ме очарова.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #15

    Мнение за климатик HITACHI

    Предстои ми да купя климатик, който основно да се ползва за отопление. Знам, че хубавото не е евтино, но не мога да отделя повече от 1000 лв. за покупка. От друга страна, в няколко магазина ми казаха, че щом е за отопление, задължително трябва да е инвертор. Не знам дали е така, но това усложнява нещата, защото инвертора е по-скъп. Видях оферта за модел HITACHI 08Н2 - инвертор на цена 850лв, но се оказа, че е Made in China. Разбрах, че за марката PANASONIK не се препоръчват системите произведени в Китай....Така ли е при HITACHI ???
    Тук във форма прочетох, че при HITACHI от Китай също има някои кусури... :-(

    Ще бъда особено благодарен на хората, които биха могли да ме посъветват - китайско HITACHI или китайски HAIER? По цена ще излязат долу-горе еднакво, даже Хайер-а може и да е малко отгоре...Дали китайското HITACHI ще е по-голям боклук от китайски HAIER????


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик hitachi ras-10-eh1 rac-10eh1
    От kepler във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-11, 14:33
  2. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - наистина ли е японски?
    От limmet във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 25-07-09, 17:46
  3. Hitachi RAS/RAC-10EH1, 14EH1 или друга марка?
    От stoil2 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 20-05-09, 10:48
  4. Отговори: 0
    Последно: 23-03-09, 10:11
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE или Hitachi RAS/RAC-10EH1
    От kojcho във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 34
    Последно: 13-11-07, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе