Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #1

    Моля за съвет

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик. Идеята е да се използва главно за отопление. Стаята е в панелен блок, без изолация, с ал. дограма и южно изложение. Квадратурата е около 18кв.м. Намира се във Видин.
    За момента съм се спрял на HITACHI RAS/RAC-E14H3 http://www.technomarket.bg/products/...-ras-rac-e14h3,
    но и този дайкин ми хваща окото - http://www.technomarket.bg/products/...xn-35k-rxn-35k.
    Бихте ли ме посъветвали на какво да се спра. Не е казано, че трябва да е един от тези двата - приемам разумни предложения. Бюджета ми е ограничен до към 1000 - 1200лв.
    Искам нещо надеждно и икономично. Не робувам на марка.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Моля за съвет

    Този модел ДАЙКИН не е препоръчителен.Потърси ХИТАЧИ но от серията Н2 - Е14Н2.Тя е изпитана през годините и върши работа.Другата машина, на която можеш да се спреш е 12LEC на ФУДЖИ, ФУДЖИЦУ, ДЖЕНЕРАЛ, цената е към 1200 с монтажа, но имай предвид, че при тях външните тела са малко по-шумни при стартиране на компресора.За твоите около 46 кубика и двете машини са съвсем достатъчни.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #3

    Re:Моля за съвет

    Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA е по-добро от споменатите досега.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Моля за съвет

    Да, пропуснах го, но 25-ицата може да не му стигне в студа.По-добре 35-ицата, но малко му надвишава бюджета.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #5

    Re:Моля за съвет

    Таман си е 25-цата, ще се справи.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Моля за съвет

    Малко се съмнявам, гола панелка, без изолация и то във Видин.Освен това GC не са върха с дефроста /освен ако при монтажа не му оправят както се полага външната платка/, а там има мъглица.Зависи все пак, какви температури се търсят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #7

    Re:Моля за съвет

    Дааа мъглица има доста, пък и студовете са добри. Не знам дали ви е правило впечатление по новините като дават прогноза за времето и при нас е или най-топло или най-студено.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Re:Моля за съвет

    Аз бих си сложил това:

    http://www.technomarket.bg/products/...ras-rac-d14ex3

    Това си е WX8 модела, само че с друго наименование за ТехноМаркет. Над него е само SX8. Ето и редовната му цена, в данните няма разлика:

    http://powerclima.com/index.php?page=details&id=169

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #9

    Re:Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Малко се съмнявам, гола панелка, без изолация и то във Видин.Освен това GC не са върха с дефроста /освен ако при монтажа не му оправят както се полага външната платка/, а там има мъглица.Зависи все пак, какви температури се търсят.
    Еди, не говорим за GC, а за GE и ти ли не правиш разлика между двете серии?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Моля за съвет

    Прав си, rist , грешката е моя, недоглеждане, съжалявам.EX3 серията също е добър избор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #11

    Re:Моля за съвет

    Разгледах мицубишито и наистина е мн. добро, но не ме устройва. Имам избор само между климатиците, които се предлагат в Техномаркет за съжаление.
    Хитачито - HITACHI RAS/RAC-D14EX3, което предложихте също ми хвана окото.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Моля за съвет

    Машината е добра - скрол компресор, с добър КОП, добра мощност, външното тежи 35 килограма, 22 дб на вътрешното.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re:Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Lubo7745
    Разгледах мицубишито и наистина е мн. добро, но не ме устройва. Имам избор само между климатиците, които се предлагат в Техномаркет за съжаление.
    Хитачито - HITACHI RAS/RAC-D14EX3, което предложихте също ми хвана окото.
    И защо така?В Техно-нещо си могат да ти предложат някакъв си климатик,недобър монтаж и никаква поддръжка.
    Във Видин доста добре работи Виликом - един много добър дилър на ММС-Варна доказал се във времето със качествената си работа.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Моля за съвет

    Сигурно ползва преференции някакви, предполагам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #15

    Re:Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    И защо така?В Техно-нещо си могат да ти предложат някакъв си климатик,недобър монтаж и никаква поддръжка.
    Във Видин доста добре работи Виликом - един много добър дилър на ММС-Варна доказал се във времето със качествената си работа.
    Принципно си прав, но както Еди се е досетил имам преференции там и за това ще купя точно от там. Пък и първия ми климатик - един панасоник е също от там (самоче в София) и вече близо 4 години нямам никакви проблеми. Момчетата, които ми го монтираха идват всяка година на профилактичен преглед и всичко е ок. А и съм доволен от него, но той като цена е повече от два пъти (тогава беше) над това, с което разполагам в момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От Инж. Маг. Тодор Грудев във форум Телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-13, 11:03
  2. Моля за съвет
    От armen във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-04-13, 23:17
  3. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 21:19
  4. Моля за съвет за 2 бр. 9-ки
    От dwd във форум Климатици Midea
    Отговори: 26
    Последно: 11-03-11, 11:45
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе