Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #1

    Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Здравейте,

    Вкъщи имам един Hitachi RAS/RAC-D14EX3 и едно LG и двата климатика имат Антибактериални филтри.

    Въпроса ми е на колко време се сменят тези антибактериални филтри? Търсих в интерент информация, но нещо не можах да намеря смислена такава. Попадах само на разни рекламни сайтове за климатици или такива пишещи рекламни глупости.

    Намерих тези два сайта - сайт1 и сайт2 които продават антибактериални филтри но не знам има ли смисъл да си поръчвам от тях. А и на двата климатика въпросните филтри са като на сайт1 обаче цвета им е син като на този тук

    Момчетата които ми монтираха Hitachi-то ми казаха, да не съм ги слагал тези антибактериални филтри защото трябвало да се сменят на един месец иначе после се появявали лоши меризми и нямало от къде да си купя нови такива. За мен това мнение ми се вижда глупост, предвид че на LG-то не съм ги сменял вече 6-7 месеца и нямам такъв проблем, но не знам и колко са ефективни. На хитачито ги сложих миналата седмица, когато ми се роди син, но сега все пак искам да знам кога трябва да ги сменям за да има ефект от тях и за мога да осигуря максимално чист въздух за бебето.

    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Обикновено се сменят на 2 години.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #3

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    А изискват ли някаква поддръжка през тези 2 години? Все пак за това време другите филтри ще съм ги чистил 100-тина пъти сигурно, както индикацията им светва на 200 часа. За тези 2 години няма ли да са се налепили повърхностно с бактерии и да спрат да действат или нещо подобно?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Имам Hitachi 35WX8, който е като твоя(почти де ). Тези филтри се мият(с хладка вода) и се използват основно в режим "охлаждане". Не знам колко им е живота и не ме интересува, защото не ги ползвам. Това е поредния рекламен трик за ошушкване на клиента, както и озонатори, йонизатори, плазмени филтри, рибки в аквариум на предния панел, МР4 плейър с вграден съраунд на вътрешното тяло и т.н.
    П.П. Само за протокола: D14EX3 е "орязана" версия на 35WX8. Спестили са му няколко модула в електрониката за да намалят цената и да нахъсат клиента. Този модел е перфектен зааааа...абе да речем гръцкия пазар, но не и за северна България, ако ме разбираш .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #5

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Това е поезна информация аз мислех, че само нормалните противопрахови филтри се мият с водя и само тях миех. А онези другите си ги оставях, щото мислех че са някакви специални, които изискват други грижи.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #6

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Имам Hitachi 35WX8, който е като твоя(почти де ). Тези филтри се мият(с хладка вода) и се използват основно в режим "охлаждане". Не знам колко им е живота и не ме интересува, защото не ги ползвам. Това е поредния рекламен трик за ошушкване на клиента, както и озонатори, йонизатори, плазмени филтри, рибки в аквариум на предния панел, МР4 плейър с вграден съраунд на вътрешното тяло и т.н.
    П.П. Само за протокола: D14EX3 е "орязана" версия на 35WX8. Спестили са му няколко модула в електрониката за да намалят цената и да нахъсат клиента. Този модел е перфектен зааааа...абе да речем гръцкия пазар, но не и за северна България, ако ме разбираш .
    Така ли, аз втора година топля 120кв.м апартамент с три 10EX3 и нямам проблеми /в Североизточна България, където температурите падат до -25!/ Какво по точно са поспестили в него, любопотно ми е да знам ей така за протокола както казваш, или по-точно продавачите/монтажниците на твоя ти казаха това, за да покачат крайната цена на WX8-цата?

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    То преди имаше един, който агитираше, че моделите на Хитачи от ТехноМаркет не ставали, да купували от Евис. Ама отдавна не се е вясвал във форума, сигурно е останал без работа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Така ли, аз втора година топля 120кв.м апартамент с три 10EX3 и нямам проблеми /в Североизточна България, където температурите падат до -25!/ Какво по точно са поспестили в него, любопотно ми е да знам ей така за протокола както казваш, или по-точно продавачите/монтажниците на твоя ти казаха това, за да покачат крайната цена на WX8-цата?
    Ирония ли долавям в написаното ?! Не е възпитано, но пък...хайде нека да е весело
    amonev, признавам твоите климатици са голяма сила. Евалла ! Аз с две 12-ки едва преборвам студа в общо по-малко от 40м², а ти с една 10-ка топлиш същата квадратура. Вярвай ми, разцепи мрака. Почвам да се замислям, дали моите не са нещо дефектни .Къде са сега тези, дето все злорадстват и се надсмиват, твърдейки, че Хитачитата не топлят? Крият се, щото истината боли. Ако някой може да се похвали, че с три 10-ки, различни от Хитачи, топли 120м² - моля да заповяда!
    Пич, относно климатичните особености на СИ България държа да отбележа, че са ми до болка познати, понеже почти през целият ми живот съм ситуиран в този екзотичен регион.
    Относно това, какво са ти поспестили в електрониката не питай мен, а тези които са ти го продали/монтирали. Кой ми го каза - няма значение. Защо ми го каза - проявих любопитство и то беше задоволено. В официалния сайт на Хитачи, такова животно ЕХ...нещо си - няма. Кой го е произвел, защо го е произвел( ако да речем е 1 към 1 с WX), къде се продава и защо се продава под 2 различни наименования на модела(ако са едни и същи, де) на един и същ пазар...все въпроси за размисъл.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    В официалния сайт на Хитачи, такова животно ЕХ...нещо си - няма. Кой го е произвел, защо го е произвел( ако да речем е 1 към 1 с WX), къде се продава и защо се продава под 2 различни наименования на модела(ако са едни и същи, де) на един и същ пазар...все въпроси за размисъл.
    И преди съм споменавал за Хитачи-тата на ТехноМаркет, но заради теб ще повторя. Значи моделите са предназначени и се продават от магазини за техника, като нашите Технота. Най-вече в Италия, Испания и Гърция. Такива са както Н2, ЕХ3 серията, така и много други. Тези, които продават само климатици и там работят с WX, FH, SX и т.н. Просто някаква тяхна си тактика. Всичките модели ги има в ЕвроВент, нещо повече, има ги и в сайта на Хитачи. Много хора, така наречени "корифеи" твърдяха и още твърдят, че тези модели липсвали в официалния сайт на Хитачи. Ключът за палатката е там, че в началото трябва да избереш италиански или испански език, и се отварят продуктите, които са за тези пазари. На английски не излизат. Ето, първо заредете страницата на италиански:
    http://www.hitachiaircon.com/argws/u...le&langcode=it

    и после кликайте на линковете.

    http://www.hitachiaircon.com/argws/i...categoryId=170

    http://www.hitachiaircon.com/argws/i...categoryId=169

    Надявам се, че вече ще престанат кьорфишеците, че тези модели нямали нищо общо с Хитачи. Напълно оригинални Хитачита са си.

    Ето да си сверите часовника с цените в Италия:

    http://www.diunamaishop.it/p-89746_h...ac-d14ex3.html

    http://www.caldaie-climatizzatori.co...p?fb=fb&id=467

    amonev е слаба ракия, така да се каже. Има един, който топли 50 квадрата с такова Хитачи и то в къща. Голяма сила са.

    За протокола: Моделите са абсолютни еднакви. Няма как нещо да е орязано при еднакво тегло на външно/вътрешно тяло. Всичко е за да има избор за бедните в Сицилия и богатите в Милано! Много ясно, че този, който ти слага WX8, ще ти каже, че EX3 e орязан, нали трябва да ти вземе парите, като един друг "лауреат" от форума:

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg430308

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg355976

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    За протокола: Моделите са абсолютни еднакви. Няма как нещо да е орязано при еднакво тегло на външно/вътрешно тяло. Всичко е за да има избор за бедните в Сицилия и богатите в Милано! Много ясно, че този, който ти слага WX8, ще ти каже, че EX3 e орязан, нали трябва да ти вземе парите, като един друг "лауреат" от форума:
    Доколкото знам, климатът в Палермо се различава доста от този в Милано. Нещо като Петрич и Шумен у българско . Едва ли въпросът опира само до бедни южняци и богати северняци.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    И преди съм споменавал за Хитачи-тата на ТехноМаркет, но заради теб ще повторя. Значи моделите са предназначени и се продават от магазини за техника, като нашите Технота. Най-вече в Италия, Испания и Гърция. Такива са както Н2, ЕХ3 серията, така и много други. Тези, които продават само климатици и там работят с WX, FH, SX и т.н.
    Италия, Испания и Гърция...навсякъде суров климат. Нямам повече въпроси

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    Аз в Милано за 4 години не помня да имало минусови температури, дори и да има стигат до -5 през ноща за седмица и това е, сняг няма понеже температурите са плюсови. Много пъти съм обяснявал, че там хората не ги използват за отопление тези климатици, на газ им е 4-5 пъти по-евтино. Плюс това изрично споменах, че тази версия се продава в магазини, където клиентите нямат големи претенции към климатиците, да не би в нашите Технота да продават върхови модели?

    Суров или мек климат, ти да не мислиш, че WX8 e произведен за северните държави? Дори и да има някаква разлика, тя е незначителна на фона на това, че теглата на двете машини са абсолютно еднакви. Лично за мен, това, че е произведен за италианския пазар или където и да е в ЕС е много голяма гаранция за качеството на машината. Имам бая неща купени оттам и досега си работят вече 10 години. Това, че липсват оплаквания за тези машини, говори ясно, че са много добри за парите си.

    Но интересно защо задълба в друга посока и нищо не спомена за това, че ти и много хора от форума с години заблуждавахте хората искащи съвет за Хитачи от ТехноМаркет, че техните Хитачита разбираш ли, ги няма в официалния сайт и са произвеждани едва ли не в някой гараж?!

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    В официалния сайт на Хитачи, такова животно ЕХ...нещо си - няма. Кой го е произвел, защо го е произвел( ако да речем е 1 към 1 с WX), къде се продава и защо се продава под 2 различни наименования на модела(ако са едни и същи, де) на един и същ пазар...все въпроси за размисъл.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    EX3 си го има в официалния испански каталог за Европа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #13

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    според мен консултантите в Техномаркетите незнаят за какво са там лъжат клиентите както си искат неможе производителя да дава дани за отопление до -7гр.те ги тествали до -15гр. във магазина като например Панасоник дето го рекламират в Технополис по бтв

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    А, то това е ясно.За тях всичко е до -15, затова не им обръщаме много внимание на писанията.Обикновено казваме коя машина до колко градуса е по сервизно и до колко работи ефективно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър

    aruba_man, ако писаня по форумите бяха подсъдни, щях да спечеля луди пари и да щракам с пръсти. Не мисля да коментирам повече по темата, че ще стане...мазало.


    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    EX3 си го има в официалния испански каталог за Европа.

    edi1 , техническия каталог на Хитачи, който беше постнал като PDF е много полезен. Аз стигнах до 248 стр. и видях моята щайга какво може в лабораторни условия. Нямах търпение и желание да проследя по-нататък, и не знам "ЕХ" дали е идентичен с моят курник. На коя страница са му параметрите за да мога да ги сравня?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антибактериален филтър за хладилник
    От erix във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-06-12, 12:16
  2. Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления
    От Onepamopa във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 128
    Последно: 16-02-12, 09:26
  3. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  4. HITACHI RAS/RAC-D14EX3 - става ли за 22m² ?
    От sladi4kia във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-10, 23:03
  5. Антибактериален филтър за хладилник/климатик
    От zombi във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-07, 15:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе