Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Помощ за RAC-35YH4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #1

    Помощ за RAC-35YH4

    Здравейте,
    Кой сервиз ще ми препоръчате в София.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #2

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Честита Коледа!
    Предлагат ми същия модел, който е свален преди малко повече от година, с диагноза четирипътен винтил. Искам да попитам тук, във форума, коя година е този модел, къде мога да се обърна за помощ за смяна на тази част и дали си заслужава да го закупя за 200 лв ? Благодаря предварително.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Цитат Първоначално публикувано от kitow
    Честита Коледа!
    Предлагат ми същия модел, който е свален преди малко повече от година, с диагноза четирипътен винтил. Искам да попитам тук, във форума, коя година е този модел, къде мога да се обърна за помощ за смяна на тази част и дали си заслужава да го закупя за 200 лв ? Благодаря предварително.
    Цитат Първоначално публикувано от sword-fish
    Здравейте,
    Кой сервиз ще ми препоръчате в София.
    Ако наистина е четириътния за 200лв си е добре но да не стане така че да имаш старо желязо за тия пари.
    Гледам че всички предлагат продават из форума ама като става дума за сервиз нещо много тихи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #4

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Ако наистина е четириътния за 200лв си е добре но да не стане така че да имаш старо желязо за тия пари.
    Гледам че всички предлагат продават из форума ама като става дума за сервиз нещо много тихи.
    Ами Велев, аз за това питам тук във форума
    Ако някой попита: какъв климатик до 1000лв-всички скачат Хитачи....от техно...., а когато има проблем с тази марка пълна тишина
    Все пак има ли някой, който да предлага следгаранционен сервиз на Хитачи?
    P.S. Ако някой знае сервиз, за да не изглежда като реклама, може да ми изпрати контактите на лично съобщение.


  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Цитат Първоначално публикувано от kitow
    Гледам че всички предлагат продават(= Aruba_men и Avast) из форума ама като става дума за сервиз нещо много тихи.
    Ами Велев, аз за това питам тук във форума
    Ако някой попита: какъв климатик до 1000лв-всички(= Aruba_men и Avast) скачат Хитачи....от техно...., а когато има проблем с тази марка пълна тишина
    Все пак има ли някой, който да предлага следгаранционен сервиз на Хитачи?


    Та тея "всички" наричат фуджицуто/фуджи илектрик/дженерал "трактор" ,но тези марки са едни от най-разпространените в България и на тях частите им са взаимозаменяеми...
    ...дали нови дали втора употреба части все ще се намерят.
    Ха сега да видим на хитачито отгде ще се вземат части, че наскоро само за доставка на нов компресор искаха 1000 лева...

    P.P. Сервиза и частите бяха втория по важност критерии когато избирах климатици за мен.При трима вносители за България има конкуренция между тях и резервни части все ще се намерят ако се наложи, ако не от единият то от другият...

    Отделен въпрос е че за 800-1000лева с монтажа друго относително свестно освен хитачи и LG не може да се закупи

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Щом в момента в дистрибуторската мрежа върви YH6 серията, си правя асоциация, че YH4 се разпространява от поне 10 години. Еми нормално е един на 500 да е дал фира и собственикът е решил най-правилното, да го даде за скрап и сигурно си е сложил нов климатик. Пък мераклии, които мислят, че с 200-300 лева за климатик и малко побългаряване ще го подкарат - в България, дал Господ, с лопата да ги ринеш. Аз лично не бих дал 200 лева за 8-10 годишен климатик. Дори и да заработи след смяна на вентила, може компресора да изгърми, може и друго да му стане. Най-добре вместо да се лапат мухи по форумите, да се хванат на работа и да си купят читав климатик. Има и "Енергийна ефективност". Ако можеше с 200 лева да се вземе читав климатик и аз не бих дал по 1500-2000 лева.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Що бе, да го взема! После ще го препродаде в Шуменския форум на далавера. Може и някой шлем да направи.

    П.С. Многократно съм обръщал внимание на въпроса за сервиза на Хитачи, докато вие си пеете псалмите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #8

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    зравейте даите съвет на зашто на външното тяло питата на половин е заскржена дръгата половина нее налягане 27бара мах другия климатик обърна стрелката на манометъра отде над 34 колко трябва да бъде средно

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Що бе, да го взема! После ще го препродаде в Шуменския форум на далавера. Може и някой шлем да направи.

    П.С. Многократно съм обръщал внимание на въпроса за сервиза на Хитачи, докато вие си пеете псалмите.
    То и там вече няма търсене. Не помня откога нямам продажба.

    YH серията се внася от Евис. Да им прати едно запитване по интернета. Това, че от ТехноМаркет са обявили цена от 1000 лева за компресор, не значи, че и при Евис са толкова. Velev.Klima пазарува от тях, трябва да знае как стоят нещата. Но лично аз, не бих взел и без пари толкова стар климатик. То освен четирипътен вентил, може и фреон да му трябва, монтажа едва ли ще е безплатен. Както и да го смятам поне 500 лева ще му дойде, не се знае дали и ще тръгне. Гаранция няма. Аз не бих се вкарал в такъв филм, но за всеки влак си има пътници.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325106180[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от fen./hitachi
    зравейте даите съвет на зашто на външното тяло питата на половин е заскржена дръгата половина нее налягане 27бара мах другия климатик обърна стрелката на манометъра отде над 34 колко трябва да бъде средно
    Фреонът е отлетял.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #10

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Аруба, е те тоя отговор чаках
    Направих запитване дали си заслужава, явно не.
    Мерси!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #11

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    някой щеми кажели защо във момента външното тяло на половин е заскрежено и повече от 27бара не иска да вдигне климатика е 10ЕH1на 3год. това добре лие.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    YH4 е модел от 2003 година.Компресора не е лош, скрол 800 ватов - EU1011DF.Същия е и в YH5.Между другото такъв компресор струва 150 евро на нормалните пазари в Германия.С едноредов обменник е от вън.Ако само четирипътния не е наред, заслужава си 200 лева.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #13

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    fen./hitachi - липса на фреон.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #14

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    Ако няма да го вземаш, ще ми дадеш ли номера на този който го продава?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #15

    Re:Помощ за RAC-35YH4

    мерси за отговора знаех си че има проблем а се опитват дами замажат очите а нормално лие 27бар.налягане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик HITACHI RAS/RAC-35YH4 с повреда
    От g0g0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 17-12-12, 11:04
  2. Hitachi RAS-35YH4 - не спира да върти
    От klechoo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-09, 14:03
  3. Hitachi RAS/RAC-35YH4 - мнения за модела
    От POPVN във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-09, 13:03
  4. Hitachi RAS/RAC-35YH4 - !!!RIP!!! (почивай в мир)
    От Vanquished във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 18
    Последно: 17-11-07, 16:10
  5. ИНФОРМАЦИЯ ЗА Климатик HITACHI RAS-35YH4
    От paris във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-05, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе