Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 108
Like Tree3Одобрявам

HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #16

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Честито!!!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #17

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Цитат Първоначално публикувано от bblack
    След дълго мислене и одумване най-накрая се спрях на модела : PANASONIC CS/CU-UE12JKE, който вчера взех.
    Надявам се да имам късмет и да не се налага да се ходи по сервизи
    Благодаря на всички, които се включиха във форума и помогнаха.
    След месец ще пиша какво ми е мнението от модела.

    и как е панасоника сега в тия студове ще споделиш ли , че гледам го дават само до -5 да работи.

    Да кажа малко впечатления от новата орязана серия е14н3 , вчера го пуснах бях в апартамента да довърша някои работи , топли добре все пак там не е пускано отопление никога , при -9 обаче дефроста отнемаше много време първия път направи поне 30 минути втория път около 20 минути , все пак ми се струва много , иначе още на 3-4 минута след дефроста вече си е махнал заскрженото отлично . Това ме притесни но засега ще се въздържа да викам сервиза.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Разскрежаване 20-30 минути не звучи никак добре и говори, че климатика има трудност да повиши температурата на външният топлообменник. Лекарството е по-дълъг тръбен път, поне 5 метра.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    30 минути е много.Най-дългия дефрост цикъл, заложен в софтуера на ХИТАЧИ е 20 минути.Обикновено максимума е ограничен на 12 минути.В 14Н2 е заложен максимум 12 минути.Освен в Н3 да е удължен, което обаче ме съмнява.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #20

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Здравейте,
    отдавна не бях влизал във форума и за това не съм дал до сега някакво мнение за Panasonic-a.
    Но ето ме сега съм тук и да ви кажа честно много се радвам, че взех въпросния климатик. Монтиран е на терасата и е на закрито, тръбния път е около 2.20м. От както го монтираха 23.12.2011 не е спиран и работи постоянно. На повече от 22 С не съм го пускал, но в стаята е Рай... супер топло е. Рядко се размразява, но като се случи това не е повече от 5-10 мин.
    Относно минусовите температури се справя много добре. До сега не съм го видял да е целия в лед или да спре да работи за повече от 5-10 мин.
    За това колко харчи за 1 месец при non-stop работа ще дам мнение след 5.02.2012

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #21

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    30 минути е много.Най-дългия дефрост цикъл, заложен в софтуера на ХИТАЧИ е 20 минути.Обикновено максимума е ограничен на 12 минути.В 14Н2 е заложен максимум 12 минути.Освен в Н3 да е удължен, което обаче ме съмнява.
    Моят миксер съм го засичал няколко пъти да размразява 24-25 минути. Това беше 1-вата година, когато нямах грам изолация. Миналата година го хванах при Т-18°/20° да прави същото, но имаше аномалии - цяла седмица вечер температури м/у -20°/-18° и яка мъгла.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #22

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Зарежи Панасоника,Хитачито е по добре.С такъв модел съм от октомври месец(HITACHI RAS/RAC-E14H30),справя се отлично дори при тези доста ниски температури от изминалите 20тина дни...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #23

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Здравейте отново,
    бях обещал да дам мнение за Panasonic-a, който взех вместо Hitachi-то с което е отворена и темата.
    Като цяло съм много доволен от климатика. Някои хора казваха абе не го вземай той ще работи само до -5 C, но въпреки това рискувах. На температурите, които се развиха до преди няколко дена, а и сега от порядъка на -15,-20 C, не съм видял да се е затормозил, нито да падне температурата в стаята,нито да образува лед. Дефрост прави за не повече от 5-10 мин. на час. Помещението, което отоплявам и бях споменал за него е от 28кв.м
    И накрая, най-хубавото, което лично мен ме изненада е консумацията на ток. За 34 дена работа non-stop, плюс големите студове ми изхарчи 60лв. ток!!!

    Поздрави на всички, които се отзоваха на темата!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #24

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Цитат Първоначално публикувано от bblack
    Здравейте отново,
    бях обещал да дам мнение за Panasonic-a, който взех вместо Hitachi-то с което е отворена и темата.
    Като цяло съм много доволен от климатика. Някои хора казваха абе не го вземай той ще работи само до -5 C, но въпреки това рискувах. На температурите, които се развиха до преди няколко дена, а и сега от порядъка на -15,-20 C, не съм видял да се е затормозил, нито да падне температурата в стаята,нито да образува лед. Дефрост прави за не повече от 5-10 мин. на час. Помещението, което отоплявам и бях споменал за него е от 28кв.м
    И накрая, най-хубавото, което лично мен ме изненада е консумацията на ток. За 34 дена работа non-stop, плюс големите студове ми изхарчи 60лв. ток!!!

    Поздрави на всички, които се отзоваха на темата!
    Това е то , Panasonica. Безпроблемна работа дълги години ти пожелавам

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #25

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Може ли някой собственик на E14H3 да сподели дали му работи AUTO FAN-а? На E14H2 не работеше и искам да разбера дали вече са го оправили?
    Конкретно ме интеесува дали при зададени 25 градуса примерно (умишлено слагам по високи градуси за да тръгне вентилатора на силна степен) и вентилатор на A дали след известно време оборотите се понижават но не на минималните а на примерно една стъпка по надолу ако са ръчно нагласени.
    Благодаря на отзовалите се!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    При тези серии на АУТО на турбината оборотите не си понижават и повишават плавно, а пак на трите степени.При Н2 си работят добре.Или машината ти е имала проблем или загубите са били по-големи и при високи настроени температури работи винаги на най-високата степен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #27

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Мисля че и преди ми беше отговарял по този проблем за H2 серията. Но H2 имам аз, има и тъщата - и двата се държат абсолютно идентично - ауто фана не работи!!! Нямам топлозагуби - знам че си сигурен че имам, и мислиш че в това е проблема но НЯМАМ! Дори да го настроя на 20 градуса на Ауто пак си духа на максимум но хладен въздух, по някое време направо спира! Дори да го пуна на 18 градуса като в стаята е 18 пак тръгва на максимум и пак хладен въздух и след известно време спира компресора и само леко вентилира!
    Искам да разбера дали H3 серията е така защото ми предстои покупка на клиамтик а съм доволен от топленето на H2 серията... само да работеше Ауто Фан-а...

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Забравил съм ,че сме го коментирали.Не съм сигурен, че имаш загуби, просто предположих.Н3 надали има някакво изменение в софтуера на турбината.Няма сервизното им, но по принцип Н2 и Н3 са една и съща машина различно поколение.
    Върнах на зад и видях, че в началото на годината сме го коментирали въпроса.Пробва ли да прегледат машината от сервиза.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #29

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    В сервизния менюал ясно е посочено как на стъпки тябва да се променя степента на вентиалтора в зависимост от температурата на вътрешния топлообменник. Какво да го преглеждат от сервиза - датчика си е на мястото, жиците са му свързани, два Е14H2 имат един и също поведение - ясно е че става въпрос за софтуерен дефект който ще се оправи със сфотуерен ъпдейт.
    Не мисля че в България има квалифициран сервиз който да направи ъпдейт на фирмуера защото просто не рабират...
    За това питам дали на H3 серията софтуера е опрапвен.. логично е освен сменение пластмаси да са барнали и софтуера ... все пак вече над 5 години се продава така ли никой не им каза за проблема...

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Проблем в Н2 със софтуера няма.При теб се държат така машините.При мен, а и при други хора от форума си работи както се полага.Вариантите за проблема според мен са два.Или поддържаш по-висока температура, или имаш проблем в управлението на мотора на турбината.поради втората причина те попитах дали сервиз е гледал машините.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21
  3. E10H3 или E14H3
    От Sev1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-12, 15:58
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе