Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 108

HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #31

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Да колега благодаря ти за мнението. Бих желал да я приключим тази дискусия за H2 серията. Щом толвка не вярваш може да дойдеш да видиш у нас или да отидем на гости у един пиятел да видиш че АУТО фан-а не работи, може би прсото аз тъщата и моя приятел сме поапднали на клиамтици с дефект в управленеито на турбината
    Мен сега обаче ме интересува специално Е14H3 дали си регулира силата на вентиалтора когато е сложен на АУТО.
    Т.е. собственик с Е14H3 да настрои 24 градуса, да изчака известно време и да ми каже дали оборотите на вентиалтора спадат с една степен. Още по показателен ще бъде теста ако при установена дадена темепратура примерно 22 градуса в помещението се засилят градусите - на 26 примерно - дали се усилва вентилатора?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #32

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Хитачито добър вариант,аз лично го предпочитам пред Панасоника единствено,че нямам никакви типични дефекти свързани с тази марка.Иначе дали едното или другото един дол дренки-нисък инверторен клас клим.техника.Успех

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #33

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    @drianov
    Потвържда̀вам, автоматичния контрол на вентилатора не работи. При мен и при трите Хитачита не работи. Незнам при Е14H3 дали е решен проблема, но при WX (EX) серията, проблема с автоматичния контрол на вентилатора го няма, при тях работи отлично.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Да не би само 14-иците да имат проблем, поради увеличените дебити на турбината в сравнение с 10-ката.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #35

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    @hellforces
    Да на E14H2 със сигурност не работи (както казах имам поглед върху три такива). Въпроса е на E14H3 дали са го оправили.... за това питам някой който притежава въпросния климатик да потвърди, но за сега уви никой не си го е купил... три страници тема, а май аз ще съм първия

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #36

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Здравейте. Днес ми монтираха HITACHI RAS/RAC-E14H3. Вентилатора си работи стандартно на АУТО прави си температурата и минава на ниски обороти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #37

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Потвърждавам, като си направи градусите и си намалява оборотите. Някой заглеждал ли се е че вътрешното тяло е само 7.5кг? На по старите разновидности е 9.5 Направих малък тест : притежавам и 14sh3, Който е със същите параметри като обсъждания тук, но вътршното тяло е 9.5кг и смея да твърдя че по стария и тежък модел охлажда по бързо стая, която е дори по голяма с 2 кв.м и хладината се усеща по осезаемо( на двата климатика зададени 22градуса с еднакво изложение и при едни и същи условия) Незнам дали е от теглото на вътрешното тяло или различния софтуер, но като гледам всички нови модели са олекотени и това не звучи никак добре

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    21
    #38

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Добър ден! Понеже съм нова тук и незнам дали това е правилното място за въпроса ми, моля да ме извините предварително. Става въпрос за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H3, преди една година е монтиран, като тръбния е път е 5м и не е добавено допълнително количество фреон. Възможно ли е затова да ми се струва, че не топли и не охлажда достатъчно?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #39

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    На така зададен въпрос няма как да ти се отговори. В колко кубика го използваш? Какви градуси му задаваш? Постоянно ли го държиш включен или го включваш и изключваш и наваксва градуси?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Е, ХИТАЧИ не се долива след 5-ия метър.Малките машини до 20 метра не се доливат, пише в инженерното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    21
    #41

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    използва се в 11-12 квадрата но ми се струва че струята на въздуха не е достатъчно топла зимата а лятото не е достатъчно студена . Възможно ли е да не са го херметизирали мога ли да разбера ако е така? 14-ка за 12 квадрата стая вътрешен апартамент PVC дограма към остъклена тераса външното тяло е извън остъклението 5м тръбен път монтаж-ХИТ-КЛИМА

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Даже е голяма машината за там.Я пусни на охлаждане на максимално ниската температура, турбината на МАХ и след 10-ина минути измери температурата на въздушния поток.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #43

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Не само това ! Да се измери и температурата на входящия въздух с поставяне на термометъра върху климатика. Определящото за добрата работа на климатика е разликата между двете температури,делта Т.

    Еди,наскоро бях на ремонт в една мансардна спалня със стъклен покрив. При 35 гр навън вътре беше 70 гр най-малко. Ако ти напиша по твоя съвет,че на 10тата мин климатик 24ка конвенционалка ,с компресор Копеланд, издухва въздух с температура 40 гр,сигурно ще ме помислиш за луд

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    21
    #44

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Единственото с което мога да премеря температурата е живачен термометър, но незнам колко вярно ще е това замерване. Температурата която показва е 10градуса при положение че външната е 21 градуса. В по - топли дни не вярвам да даде 10 градуса.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re:HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Не само това ! Да се измери и температурата на входящия въздух с поставяне на термометъра върху климатика. Определящото за добрата работа на климатика е разликата между двете температури,делта Т.

    Еди,наскоро бях на ремонт в една мансардна спалня със стъклен покрив. При 35 гр навън вътре беше 70 гр най-малко. Ако ти напиша по твоя съвет,че на 10тата мин климатик 24ка конвенционалка ,с компресор Копеланд, издухва въздух с температура 40 гр,сигурно ще ме помислиш за луд
    То, притези условия и господ не може да охлади. Кой е измислил тази конструкция на мансардата не знам, ама бая се е минал - зимата студ, лятото жега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 20:07
  2. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 12:21
  3. E10H3 или E14H3
    От Sev1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-12, 16:58
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе