Резултати от 1 до 9 от общо 9

Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #1

    Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Здравейте съфорумци.
    Все още съм нов във форума. Искам да Ви помоля за мнение относно този модел климатик.
    Понеже ми е наличен във вилата та мисля да го сваля и да го поставя в другата къща.
    По точно в кухнята ,която е 25 квадрата на 2.60= 65м3
    Та въпроса ми е прекалено ли е голям за тази стая и прекалено много ли ще ми харчи като се има предвид ,че
    климатика не е ползван повече от 10 часа за 5години и то само лятото!!!
    Само да спомена ,че ще го ползвам за зимата и къщата и по точно в стаята в която ще бъде поставен е чисто нова със всичките му изолации и дограми и пр. ,също така и отдолу ме топли един магазин.

    Моля за вашите мнения.
    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Чак голям не , леко преоразмерен , сега видях 25 м2 , аве хора каква е тая кухня вие да не се гоните вътре.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #3

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Що бе dragomir7708 .Моята кухня е 27м2 при това само кухня.С отварянето на плъзгащата врата към хола става общо 47м2 и пак ми се струва тясно.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #4

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Ами хах не се гоним вътре, но все пак ме интересува какво мога да очаквам като консумация от този климатик , защото просто ми е наличен ,а не е ползван т.е. като нов. И при наличието на такъв мисля да сложа него , не ми се дават средства за друг.
    Затова моля съфорумци споделете според Вас каква консумация на месец да очаквам.
    Имам в предид зимата гледам ,че разхода му по каталог за отопление е - 1.67KW. Като все пак той не работи постоянно.
    Пак казвам ,че цялата къща е ново строителство с алум. дограма и отдолу ме топли един магазинец...


  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Цитат Първоначално публикувано от tigara_85
    Ами хах не се гоним вътре, но все пак ме интересува какво мога да очаквам като консумация от този климатик , защото просто ми е наличен ,а не е ползван т.е. като нов. И при наличието на такъв мисля да сложа него , не ми се дават средства за друг.
    Затова моля съфорумци споделете според Вас каква консумация на месец да очаквам.
    Имам в предид зимата гледам ,че разхода му по каталог за отопление е - 1.67KW. Като все пак той не работи постоянно.
    Пак казвам ,че цялата къща е ново строителство с алум. дограма и отдолу ме топли един магазинец...

    Ма, то едно е да си от Гоце Делчев, друго е да си от Русе или Велико Търново...
    Колкото по-студено е зимата в твоя град, толкова по голяма консумация.Колкото по-висока температура искаш да поддържаш зимата=по-високи сметки.

    Слагай климатика и не се коси.

    Това ли е хайвана: http://www.airconditionershome.com/a...2chrac-5182chv ????

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #6

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    хах същия гаваз е !!! :rolleyes:

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Цитат Първоначално публикувано от tigara_85
    хах същия гаваз е !!! :rolleyes:
    до 0 градуса 400-650 вата на час. Под 0 до -10 градуса 650-1кв.
    Това при температура вътре 24 -25 градуса.
    Приблизително това ще е разхода, ако работи постоянно= вечер от 17'00 часа до 24'00 часа 24-25 градуса, през останалото време 20 градуса.

    Ако го включваш и изключваш може и 2 кв да удари в часовете в които работи като се опитва да наваксва ...

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #8

    Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Много Ви благодаря колеги за отговорите колега това ми трябваше горе долу като изчисления да си дръпна чарта за месеца груба естествено.

    Ами аз така като гледам тънкаж си е работата ... А си мислех ,че ще поне двойно..... на описаните цифри.


  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: Re:Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?

    Здравейте,имам проблем със същият модел климатик,първо вдигаше високо налягане на отопление 30-32bar като перката на външното тяло спираше около 30bar и правеше ужасно горещо,след смяна на тръбен датчик нещата не се промениха,климатика беше зареден по кантар и вакумиран,намалихме количеството на фреона и налягането за момент си дойде в нормални граници(22-24 bar) но след няколко минути работа компресора изключи по термозащита(кликсон).което показва че компресора не се охлажда от фреона.След това източихме почти всичкия фреон и при спиране на климатика компресора се разтресе,и майстора каза че компресора е за смяна,А на студено налягането беше 4,2-4,5bar,проверихме и за прегъната тръба но всичко е наред.Моля ако някой дайте и вашето мнение дали това е от компресора или да търсим проблема някъде другаде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 20:07
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 13:50
  3. Моля за превод на дистанционно за Hitachi
    От landor във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 10-11-13, 22:43
  4. HITACHI RAS/RAC-D10EX2 моля помогнете
    От bacila във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 11
    Последно: 01-11-12, 19:39
  5. Климатик HITACHI RAC-5182 18ka-високо налягане на отопление
    От динозавар във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 10-10-12, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе