Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25
Like Tree1Одобрявам

HITACHI RAS/RAC-25JX5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    Не прочетох нищо по-съществено, като оплакване освен, че климатика бил шумен, което усещане е нещо относително и субективно. Оплакването за неадекватност се гради върху предположениe за бъдеща работа и не е подкрепено с реални примери, поне да имаше такива за режим охлаждане, върху който си имал наблюдения. Много рядко се срещат инвертори, при които вътрешният вентилатор да не обдухва поне леко в режим отопление.

    Мощността се ограничава от много фактори, но най-вероятно при опита, който си направил е била ограничена от датчика на вътрешният топлообменник, който следи температурата да не надхвърля определена стойност.
    Този пост е редактиран от valen1; 27-10-12 в 08:23.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #17

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    Аз пък да контрирам колегата БАРАКУДА за работата на Хитачито. В сравнение с Шарпа 9GHR -мисля че работата на Хитачитата е с по-добър алгоритъм ПОНЕ при он-оф СЕЗОННАТА натовареност. Мен пък точно това ме дразни в Шарпа, че стои, стои и се форсира до 500 +- вата да топли, при положение че в стаята не е паднало под 24 или 23, на които е настроен и съответно в стаята става доста горещо - 26, че и 27 някой път. Хитачито ми 25YH5 / сегашните актуални са 25/35FH6 с външно тяло 25/35YH6, които обаче вече НЕ са със скрол компресор/. Шарпа е също с роторен и се усеща като се набира, което приех като компромис при покупката.
    Колега, мисля че с падането на температурите ЕХ2-ката ще почне да харчи/ и топли повече. Аз също изчаквам студа, за да напиша отзив за Шарпа 9GHR. Поздрави!

    Както казва ВАЛЕН1 - който ме преварил малко - датчици, ала бала следят нещата. И да кажа пак - това, че Шарпа НЕ обдухва поне леко и да следи температурата, а се набира през опр време - не е особено желан от мен ефект и начин на работа.
    Общо взето - то това да му е кусура /си пожелавам/, важното е да ТОПЛИ добре и ЕФЕКТИВНО да харчи тока.
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 28-10-12 в 21:24.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #18

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    Добър вечер на всички .С падането на зимата вече имам малко повече впечатления от климатика ми 14ЕХ2.valen1 бе абсолютно прав ,че с падането на тем. климатика ще започне да се форсира повече и така и стана
    Искам да попитам да ли моя модел както и шарпа 12lsr имат подгряване на компресора,защото с ват метър успях да засеча и при двата климатика консумация от 7W при изключени климатици ,и външна 0 С .
    Тъй като имам парно и реално ми се налага да ползвам въпросните климатици през почивните дни (през седмицата не се ползват стайте ) и най вече вечер проблем ли е да ги пускам само за вечерта при положение ,че вън е 0,-2 и т.н.
    Климатиците не ги изключвам от контакта !!!
    Благодаря предварително .

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Re: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    7вата не може да е подгряване при Generala е 20-25.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #20

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    И мойто 25YH5 си дърпа постоянно към 7 вата, при изключено положение. Със сигурност НЕ Е подгряване. Затова си е и препоръчително, откъм избягване на тази консумация при продължително неизползване на уреда да се изключва от мрежата. А това го пише и в ръководствата, макар и от други съображения /да не е под напрежение/. За сравнение Шарпчето има само 1 ват такава консумация.

    Всъщност да допълня - всички уреди, които "дебнат" за дистанционното си - имат подобна консумация около 5-7 вата. По-новите електроуреди, може и да не е толкова, но има харчлък.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    я споделете колко киловати думкат, и как се държи аспирацията зимно време.
    впечетления като цяло от работата зимата. дефростите как са?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    ХИТАЧИ нямат подгряване на компресора на евромоделите.Алгоритъма на дефростите е 99% един и същ при евромоделите, има леки разлики само в продължителността на дефрроста, оборотите на вътрешната турбина и оборотите на компресора при цикъла.По принцип ХИТАЧИ е с много добър дефрост за ценовия си клас - няма замръзване, дренажите са големи и всичко изтича.При най-лоши условия времето между два цикъла е 43-60 минути в зависимост от натоварването на машината.Питата се чисти до блясък, както се казва.Специлано JX5 е с тежко външно 35 кг за 25 и за 35 с 870 грама фреон, компресора е скрол - EU1011DF, 800 ватов.От долу е с две големи дупки за оттичане
    Този пост е редактиран от edi1; 15-01-13 в 08:19.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #23

    Re: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    Дефростите при мен d10ex3 са на време мисля 43-60 минути като преди това работи на минимум около 340, 350 вата, топлообменика си чист настоесн на 21 градуса си ги поддържа на минимум стаята е вътрешна. Мисля че трябва да прави по рядко дефрости. Когато е в дефрост харчи съвсем малко около 120 вата после се дига до 300 и спира това за 2, 3 минути после си изчаква програмата да обърне. Можеби така е направена програмата по чести и по слаби размразявания.След това компресора се форисира до максимал и си спада пак на минимум

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    И при мен е така. Падне ли около 0С и надолу, по Дайкините не, но по Хитачито наистина мога да си сверявам часовника. Точно на 50мин! Независимо какво е времето, дъжд, мъгла, слънце....
    smqnab одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #25

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5

    Аз съм изключително доволен от работата на Хитачи. Не ги изключвам при друг повод, освен когато няма никого в къщи за няколко дни. Настроени са да работят на 22-23 градуса но подържат около 20-21. Мислех, че тази разлика е заради това, че датчика за температурата е горе във вътрешното тяло и там, на височина 2.20м температурите са зададените, но не е така. Т.е. и там са си 20-21. Дефростите са чести, но затова пък не съм видял обледенена пита дори в най-голямата мъгла, за разлика от Фуджицу и Дайкин. Понеже нямам друг метод на измерване, засичам по електромер. С включен хладилник и един куп ел.уреди на стенбай, две хитачита и едно фуджицу ми харчат между 1 и 1,2 кВ/ч. дори при -10 градуса нощна температура. Що се отнася до аспирацията - работи си и се усеща. Малко е по-шумна, но за сметка на това нощно време въздуха не се спарва и сутрин е като проветрено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. търся компресор за RAS RAC 25JX5
    От 11223 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 29-11-12, 14:32
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. RAC-25JX5
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-10, 22:23
  4. Hitachi RAS/RAC-25JX5 или RAS/RAC-25WX8
    От satanasov във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 16:47
  5. Hitachi air exchanger RAS/RAC-25JX5 и RAS/RAC-35JX5
    От polo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-06, 05:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе