Резултати от 1 до 7 от общо 7

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - свети индикаторът за замърсени филтри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #1

    Hitachi RAS/RAC-E14H2 - свети индикаторът за замърсени филтри

    Здравейте преди 1 година си купих въпросното ХИТАЧИ до сега не съм имал проблеми но напоследък светва една лампа която индикира че въздушните филтри са мръсни.Изкам да попитам дали е нормално тази лампа да светва през няколко дни а също когато ги сваля и ги сложа отново задължително трябва да рестартирам климатика.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: HITACHI RAS-RAC14H2-ПРОБЛЕМ

    Снощи ми направи този номер .Чистих филтрите,поставих ги и го пуснах и след малко светна този светодиод и започна да се включва и изключва някъде през 4-5 мин.Накрая извадих филтрите, изключих го от мрежата , поставих филтрите и го пуснах наново.Вече не свети.
    Да си призная не съм чистил филтрите от края на юли.

    А ти да не би да си поставил и допълнителните т.н . "нано филтри" ??? Изрично ме предупредиха , че не са за нашият идеално чист въздух - силно препоръчителни са за много замърсеният планински швейцарски въздух !!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #3

    Re: HITACHI RAS-RAC14H2-ПРОБЛЕМ

    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    Здравейте преди 1 година си купих въпросното ХИТАЧИ до сега не съм имал проблеми но напоследък светва една лампа която индикира че въздушните филтри са мръсни.Изкам да попитам дали е нормално тази лампа да светва през няколко дни а също когато ги сваля и ги сложа отново задължително трябва да рестартирам климатика.Благодаря предварително.
    Успокой се това е напълно нормално. Зеленият диод светва след 200 часа работа на климатика, за да те предупреди да си изчистиш филтрите. Не е нужно да се изключва от мрежата за да спре да свети диода, просто го спри от дистанционното и натисни синия бутон, с който се регулира клапата за въздушният поток, така ще го изгасиш.
    P.S. Интересно ми е за цяла година от както го имаш само толкова малко ли си го ползвал климатика, че чак сега ти е светнал зеления диод?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #4

    Re: HITACHI RAS-RAC14H2-ПРОБЛЕМ

    Благодаря ти за съвета наистина напоследък го пускам.Изкам да те попитам ако и ти си с такъв климатик доволен ли си от него !!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #5

    Re: HITACHI RAS-RAC14H2-ПРОБЛЕМ

    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    Благодаря ти за съвета наистина напоследък го пускам.Изкам да те попитам ако и ти си с такъв климатик доволен ли си от него !!!
    Имам HITACHI RAS/RAC Е10H2 3-4 месеца и за сега да чукна на дърво всичко е ОК. По-тих и по-икономичен е от другият ми климатик Хайер 12-ка инвертор, единственият му недостатък е много-малката възможност за регулиране на въздушния поток наляво или надясно. В службата имаме 8 бр. 3,5 годишни HITACHI RAS35 YH4 без никакви проблеми досега. За тези пари според мен са си много добри машини. Друг въпроса, че все пак Митсубиши, Фуджицу и др. са по-добри, но и цените съответо са по-високи. Догодина мисля да си взема и за другата стая една 9-ка. Колебая се между Митсубиши и Фуджицу, като засега везните накланят към Митсубишито защото от многото теми във форума оставам с впечатлението че са по-добри и по-тихи, но има време дотогава, ще трупам още впечатления от написаното тук.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #6

    Re: HITACHI RAS-RAC14H2-ПРОБЛЕМ

    Аз си взех MITSUBISHI MSZ-GA25VA май така му беше модела и трябва да ти кажа ,че съм много доволен в смисъл ,че е много по безшумно от ХИТАЧИТО само не знам като стане -15 как ще са нещата

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #7

    Re: HITACHI RAS-RAC14H2-ПРОБЛЕМ

    В инстукцията за експлоатация пише:"При светване на индик. лампа за замърсен филтър, изкл. устройството (климатика) и докато е изкл. разклатете хоризонталната направляваща от дутона на дистанционното. След това вкл. устройството! И аз така го правя. Причината за светването на лампата е: или са излинали 200 рад. часа или наистина филтрите са замърсени!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От bg_glava във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 370
    Последно: 11-11-13, 22:04
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 08:36
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 11:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе