Страница 1 от 23 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 345
Like Tree129Одобрявам

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #1

    Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравейте!
    Днес си купих този препарат Моля, ако някой го е ползвал, да изкаже мнение и впечатления

    -Почиства целия климатик
    -Премахва микроби и бактерии които, причиняват лошите миризми във въздуха от климатика
    -Увеличава ефикасността на климатика
    Производител: Earth Chemical Co. Ltd - Japan

    Това е част от написаното на стикера.
    При интерес мога да дам сайт на дистрибутора за Бг.
    berty одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #2

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Я кажи туйй чудо от де си го зел и за колко парици . И ка се ползва ? Пръскаш питата или ?
    И за колко пръскания стига ?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Това е за пръскане на питата(топлообменника. Вентилатора незнам дали ще се почисти с това. Ако някой го е пробвал да казва. От страницата на дистрибутора може да се вземе за 14лв.
    http://www.aronbg.net/
    Иначе по магазините е към 20-25лв. Но има едни германски спрейове пак за климатици и са по евтини. по 12лв е Бриколажа, но са за автоклиматици и имат тръбичка за трудно достъпни места. Почистването с тях е по същатата процедура. Кой е по добър немога да кажа. Лично мен повече ме вълнува чистене на вентилатора без разглобяване, защото топлообменника се мие лесно със обесмаслиел, както е писано вече.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Днес си купих този препарад.
    Доволен ли си от спрея - успява ли да почисти добре пластинките? При мен има едни едни сиво-кафиникави петънца, мисля, че се образуваха наскоро в последния месец около честото размразяване на климатика, при което вътрешното тяло събираше доста конденз до заскрежаване, когато течеше размразяване и явно тогава прахта е полепнала по платинките. Та се чудя дали ще има ефект само с пръскане.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #5

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Board_Man
    Все още не съм го изпробвал. Климатика ми е на 6 месеца и видимо няма нужда от профилактика, но мисля да я направя след края на отоплителния сезон

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #6

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    http://domalwittol.cycro-project.de/...1197904718.pdf
    Проверен и изпитан във времето!Перфектен!
    От къде може да се вземе в БГ - дали го има в Брикулажа или Практикер?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Такааааа, да си отговоря сам на въпроса от първия пост.
    Днес имах малко повече време и реших да почистя филтрите на климатиците. Започнах от по-стария (Fujitsu ASY 14LC), който този месец прави една година от закупуването си. Свалих филтрите, измих ги, подсуших ги - всичко както си му е редът. Гледам - жалузите потъмнели /прашливи/ - викам си: абе лесно се смъкват, да взема и тях да измия - речено, сторено. И така, като се почна една.... След това смъкнах и пластмасовия кожух за измиване. Така стигнах до оголена пита. Реших, че първо трябва да я почистя с прахосмукачка от грубата пепел, като в същото време си помагах с малка четка за боядисване. Дойде ред и на въпросния спрей. При третирането с препарата се получават много ситни, почти незабележими мехурчета - нещо като кипване, чува се и звук, наподобяващ шуптене. Вероятно протича някаква химическа реакция, като по този начин препаратът разтваря мръсотията. Въпреки че на стикера не пише препаратът да се изплаква с вода, аз го направих.
    Ето и няколко снимки.

    Преди почистването.


    След почистването.


    Тъмните петна по питата са остатъци от вода.


    Дотук всичко това беше лесно.
    Ред е на турбината (най-замърсената част от климатика) . Почистването и се оказа най-мръсната и изнервяща операция. Пробвах с четка и прахосмукачка, но ефектът беше почти нулев. Повъртях се, почудих се и колкото и да не ми се искаше, реших, че без измиване няма да стане. А това трябва да стане на място, тъй като нямам дупе да го разглобя, за да изкарам перката. Залепих под климатика парче найлон, който слиза до долу, на пода също постлах и се започна.
    Първо пръсках със спрея, изчаквах 2-3 минути, след това обилно с вода. И тук е моментът да спомена – не помня друг път да съм изпитвал толкова голяма нужда от трета ръка. В едната ръка държах вана, в която да изтича мръсотията, в другата спрея, а ми трябваше още една, с която да въртя турбината. Ваната за мръсната вода не беше голяма и ми се наложи да обработвам на парчета. Това ми отне повече от час, но в противен случай рискувах да направя още по-голяма свинщина, а жената щеше направо да ме анатемоса!
    Ето още две снимки.

    Тук ясно се вижда резултата от почистването.


    Тук турбината е изцяло почистена.


    Действието на спрея най-ясно си пролича при почистването на вентилатора. С напръскването мръсотията се отлепяше от пластмасата и след обилното изплакване не останаха никакви остатъци.

    Трябва да отбележа, че за изплакване използвах ето този пулверизатор – нещо като малка водоструйка, но ефектът беше невероятен.
    [img width=450 height=600]http://images23.snimka.bg/005101112.jpg[/img]

    Освен че може да се коригира, струята му е многократно по-силна от тази на обикновен пулверизатор от препарат.

    Като заключение мога да кажа: препаратът е добър и върши хубава работа! Климатикът работи перфектно, а излизащият от него въздух е чист и без каквито и да било миризми.


    Това е! Дано да съм бил полезен!
    Rafailiev одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #8

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Jackas

    Много полезен материал - благодаря за отзивите!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Е сега надявам се че след този хубав пост със снимки разберете че профилактиката е нужна на всяка година. Разликата е че ние я правим със сваляне на турбината. Имал съм случай при които за една година турбината беше се превърнала във валяк и хитачито даваше авария.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #10

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    А външното тяло сигурно пак с този препарат ...? Jack имаш ли снимки и от неговата профилактика? При мен определено там се трупа много мизерия и прахоляк.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    @Jackas,
    Колко време ти отне цялата процедура?
    Спомням си, че миналата година по някой от телешопите рекламираха една домашна пароструйка. И си мисля, каква хубава работа би ми свършила за измиването на питата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #12

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    @Jackas , пушено ли е във помещението което отоплява този климатик? Много напластена ми изглежда тази мръсотия по вентилатора. Аз също скоро почиствах моя, но нямаше толкова много мизерия!

  16. cm
    cm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    11
    #13

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    От METRO-около 2 и нещо с ДДС.Флакон от 500 гр. с помпичка,наподобява препаратите за почистване на прозорци
    Препаратът е перфектен за пластмаса, но не го използвайте за почистване на турбината. Неизвестно по каква причина бързо обраства след почистване с Домакс.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    imrahil
    Профилактиката на външното тяло я правих през есента, преди да започне отоплителния сезон, но нямам снимки.
    Там ми беше значително по-лесно, но пък външните тела на климатиците ми са монтирани на лесно достъпни места.
    Капаците са на видии и ги свалих лесно и бързо. С четка и обилно поливане с топла вода питата светна, дори не се наложи да използвам препарати.
    При поливането с вода, трябва много да се внимава да не се намокри електрониката която никак не е малко.
    За момента не се налага профилактика на външното тяло. При нас мъглата тази зима продължи 20 – 25 дни, през това време климатика натрупваше скреж и се разскрежаваше на всеки 45-50мин. Така външното тяло (питата) се измиваше и почистваше.
    Ето и снимки, направени днес.
    [img width=450 height=600]http://images23.snimka.bg/005113534.jpg[/img]
    [img width=450 height=600]http://images23.snimka.bg/005113537.jpg[/img]


    Lupus
    Цялата операция ми отне около 3 часа и половина. Все пак не съм професионалист, затова действах бавно и предпазливо, като най-много време ми отне почистването на вентилатора.
    Сега забелязах че в горния ми пост съм пропуснал една подробност. Преди да започна третирането на питата със спрея, облепих с широко хартиено тиксо цялата дясна част на климатик – електрониката и датчиците. На стикера на спрея изрично е написано да не се пръска върху датчиците.... Не, че нещо ще им стане, но предпочетох да спазвам инструкцията.

    plpenov
    Не! Никога не е пушено! Помещението всъщност е магазин, което до голяма степен обяснява повечето прах.


    Поради лиса на специализирано оборудване, това което не мога да направя за да кажа че съм извършил пълна профилактика е:
    1. Да измеря консумацията на машината с ампер клещи.
    2. Да проверя количеството фреон.

    Това пък ми се струва че не е задължително, особено след като направих днес измервания на температурите – вход/изход на вътрешното тяло.
    Измерванията ги направих по следния начин:
    Настроих климатика на 30гр., вентилатора на най-високи обороти /700куб.м. на час - според сервизната документация/, поставих термо сондата на входа.
    Външна тепмература +4гр.


    Изчаках 4-5минути за да се напомпи системата. Първоначално термометъра отчиташе 22,5гр. но плавно се покачваше.
    Когато достигна 24гр. преместих термометъра на изхода и изчаках ~ 2мин. да се стабилизира. Най-високата темп. която видях на дисплея беше 58,5гр.


    По мое мнение машината работи отлично и не се налага да се прави нищо повече по нея. Все пак бих искал да чуя мнението на хората който се занимават професионално с климатици.


    П.П.
    На пълна мощност външното тяло си баш шумно, но пък бледнее пред работата една хладилна витрина с агрегат Мраз 400W. Тоя дзвер като се включи лампите премигват, а шума може да се конкурира с този на Боинг 747 с форсирани двигатели.
    Това е за момента.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #15

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Здравейте!
    Днес си купих този препарад. Моля, ако някой го е ползвал да изкаже мнение и впечатления

    -Почиства целия климатик
    -Премахва микроби и бактерий които причиняват лошите миризми във въздуха от климатика
    -Увеличава ефикасноста на климатика
    Производител: Earth Chemical Co. Ltd - Japan

    Това е част от написаното на стикера.
    При интерес мога да дам сайт на дистрибутора за Бг.
    Японска работа. Флакона направен с инструкции, картинки... Красота.

    Вчера ми доставиха и на мен такъв спрей. Беше с много подробно описание и начин на употреба.
    След като махнах корпуса, жалузите, панела и филтрите на климатика, напръсках внимателно със спрея топлообменника и турбината и изчаках ~5 мин. Започна нещо като кипене. След това с пулверизатор изплакнах навсякъде където беше третирано с препарата и подсуших с кърпа. Доста мръсотия изтече.

    Много съм доволен от почистващото действие на този препарат. Вече само такъв ще използвам.

    Със здраве.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1070
    Последно: 06-12-22, 21:50
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 19:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе