Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree17Одобрявам

RAS - N22T - пре*бах ли се

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #16

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Моя хитак също работи на много висок минимум надвишаващ номинала. Всякакви експерименти правих, но не успях да видя посочения мин в документацията. Единствено при зададен тих вентилатор и режим сън пада до 340W консумация преди да изключи.
    А и духа сериозно, както споменаваш.
    Като плюс отбелязвам , че е по-икономичен от дайкина дето беше на неговото място и по-тихо външното тяло.
    Зимата ще наблюдаваш шумни дефрости по време - 60 или 90 минути.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Сами знаете, че няма идеална машина и много рядко могат да се постигнат данните на хартия.Ползвайте си машините с кеф и не им придиряйте чак толкова.
    Aleksandars одобрява това.

  4. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #18

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    biro Пробвал ли си да намалиш Амперите от подменюто

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #19

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov Виж публикацията
    biro Пробвал ли си да намалиш Амперите от подменюто
    Не съм сигурен какво точно имаш в предвид.

    edi1, не държа да се постигне наистина тоя минимум от 50W консумация при отопление, но поне малко от малко да намаля. Дайкина ми по-добре се държи в тва отношение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #20

    Re: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Наистина не е много приятно да има такива разминавания в действителност, япоснски модел с нисък минимум да работи така, а в япония в малките стаи в които се слагат такива климатици едвали ще е по комфортно и икономично. Имам наблюдения над 2 модела хитачи на 220 волта. Тяхния монимум по данни е 900 вата отдаване
    на единия модел минимум 115 вата на другия 250 , по малко от 330 не слизат. Работят си с часове на минимума си без да изключват. За дефростите съм изненадат, че през час пускат и япоснките модели, и аз бях останал с впечатление, че така работи хитачи, но когато взех второто доста ефтин модел 10ha забелязах, че си пуска дефрост доста рядко по 1, 2 пъти на ден, наистина шумно, но поне не е много често. При другия модел 25wx8 си пускаше дефрости през 1 час под 0 градуса като си работи и на минимум без да заскрежава изобщо. Отворих външното тяло и преместих дефрост датчика на входната тръбичка на топлообменика, на всички сервизни, които имам на хитачи този датчик стои там, а при мен беше сложен на 4 5 ред на топлообменика. След вота вече си пуска дефрости и той по около 2 на ден бързи и безшумни, нямаше никакви заледявания и т.н За парите са си доста добри машини, но виждам, че япоснки топ модели не са много по добри от ефтините нови машини на Хитачи

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #21

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    sc.jpg
    Климатика има допълнително меню с 5 функции...
    Eто това е функция която ограничава машината"セーブ" тоест намаля се ампеража.
    И в последствие по-дълга работа на машината до достигане на зададената температурата.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #22

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    А дали като се намалят амперите, и вентилатора ще духа по-слабо? Да знам и аз дали има смисъл от цялата гимнастика, понеже при мен RAS N25T дойде с универсално дистанционно, но с повече касмет ще изникне и оригиналното. В момента машината дали е на втора степен на вентилатора или на авто е все едно и също - шум и 480-500 W консумация или гасне. На първа степен е малко по-тих. На оригиналното сигурно ще има и тиха степен. И ако стане и да се смъкнат амперите

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #23

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    На оригиналното дистанционно на модела, има автоматична скорост и още три. Няма бутон за намаляване на ампераж.
    450x600-2014061600013.jpg
    kalcheff1 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #24

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Тествах функцията Save като оставих климатика няколко часа с включена тази функция. Стартира на 350W, плавно качва до 480W после спада до 410, пак покачва до 430 и изключва на около 420W.
    Външната температура е 5°, а зададената 25° като поддържа реално 24°
    Климатика е много хубав, но минимума не е този от документацията.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    много странна работа е това .. моите 2 японеца кретат на 150-180 вата ,вънка е 4°

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    При мен Тошибата яде 100-120Вт - нагласен на 23С, при външна в момента 6С.
    bobovo, Mega и karrum харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #27

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Днес нямахме ток поради профилактика, като дойде тока и пуснах климатика се завъртя до ~900W,а после започна да спада. Явно функция Save ограничава само максималната мощност.

    Странна работа е Алекси, едно пише на хартия друго излиза реално. Явно при хитачи е така.

    KI_YOO дето купи PSA/WSA да каже как е като започне да го ползва и ако има ватметър.

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #28
    Май по-скорое до модел.На Madjo хитака доколкото си спомням слизаше до ниски ватове.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    При мен Тошибата яде 100-120Вт - нагласен на 23С, при външна в момента 6С.
    на дисплея ли го гледаш или с ватметърче

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на дисплея ли го гледаш или с ватметърче
    Нямам дисплей - на ватметъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе