Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 92
Like Tree35Одобрявам

Hitachi RAS-SC22X

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #31

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    не ,имаше един друг колега ,но това не е голям недостатък за мощни машини в големи помещения ..виж в малка изолирана стая за климатик седмица би подразнило

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #32

    Re: Hitachi RAS-SC22X

    Ще напиша за 2 европейски модела на хитачи wx8 на отпление слиза на 340 320 при по студено време тръгва много плавно консумацията. По сервизно минималните обороти на отопление са 1500 и минимум консумация 115 вата като я постига само при дефрост. Топ модела им wsb минимални обороти дават 1100 оборота а по стария модел SX8 са 1600 или 1700 бяха и там минималната консумация каква ли ще е? всички компресори са скрул, като на една по стара машина yh4 минималните са 800 и беше писал човек от форум че си слизал на 130 вата явно зависи най-вече от това

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #33

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ........................ от време на време се появява някой обаче с фрапиращо разминаване както тоя случай и оня колега с японската нокрия дето не слиза под 300 вата но тя поне е мощна машина в помещение над 30 квадрата и надали е такъв проблем ..
    И аз, и аз
    Не били 50w, най ми били 300w, само че моя не е Хитачи, а Мицубиши ZW228.И даже като го избирах, това ми беше основния критерии - ниския минимум.Гледах го че е 50w, и се надявах поне до около 100w да слиза - но не би!
    Тука поне на 4 човека във Форума съм писал да премерят при тях такива машини до колко им слизат машините, за да разбера мойта ли е куц кон и е каръщисвана в "българската фабрика"или по принцип е прехвален "топ модела" на Мицубиши за японския пазар.
    Този пост е редактиран от Bivola; 19-01-15 в 21:52.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #34

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    моите и 3те постигат консумации близки до минималната на хартия

  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #35

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    И при мен Тошибата си пада до минимума.На охлаждане съм я виждал да пада до около 75-80вата.Обикновено лятото вечер го прави ...затова и съм спрял да я гледам изобщо какво прави и ватметъра е на Мицубишито.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #36

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    Тука поне на 4 човека във Форума съм писал да премерят при тях такива машини до колко им слизат машините, за да разбера мойта ли е куц кон и е каръщисвана в "българската фабрика"или по принцип е прехвален "топ модела" на Мицубиши за японския пазар.
    Аз залагам на 1то....Трудно ми е да повярвам, да правят такива фрапантни разлики, като иде реч за Япония. И то топмоделите на големи грандове като Хитачи и Мицубиши. На Алекси са чисто нови, а ваште са к2у-та....Сигурно, освен боядисване, в някой случай и дотамънват нещо из електрониката или заместват друг чарк....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #37

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    За да се доближиш максимално до лабораторни замервания е добре и вентилатора да е на максимална степен. Мисля, че те се правят на макс вентилатор.
    На макс вентилатор е още по-зле. Духва за малко и изключва на 500W. Колкото е по-силен вентилатора, толкова по-висока консумация измервам.

    - - - - - - - - - -

    Сложих вентилатор горе при климатика да раздвижва въздуха, но минимума си остава все така висок.


    Консумация за последните 24 часа:
    SC22X настроен на 25 градуса 6.3kWh (262W/h 35m3)
    FD25VABH настроен на 23 градуса 7.6kWh (316W/h 32m3)
    FVXS25 на 24 градуса 7.2kWh ( 300W/h 52m3)
    Този пост е редактиран от biro; 20-01-15 в 09:21.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и то на 100 волта че виждаме дайсейкай 8 как е в темата му
    Алекси, температурата навън е +5°С, влажно време. RAS-13G2KVP-E е дайсейкай 8 и работи с 220W инимум, поддържайки 21°С в помещението, издухвайки гореща струя. CS_CU-E9PKE е Панасоник - Етера и при същите условия работи на 200W, поддържайки 19,5°С и издухващ топла струя. Незнайно защо, от Панасоник ни вменяват, че минимумът му е 240W. Бих посъветвал колеги със стари машини да си купят фреон в литрови (или по килограм) еднократни бутилки от Румъния, ако няма тук и да викнат хора да им го сменят. Твърде вероятно е разликите да идват от него.
    Успех!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #39

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    все пак минимума на Дайсейкай 8 13ка е 120 вата на хартия тука се коментират разминаванията с написаното и такива определено има и при европейските тошиби .. между другото при мене машината която слиза под минимума си на хартия е 12LCC .. виждал съм го да работи на 220 вата но много рядко ,обикновено се върти около 300-320 .. на хартия го дават 250-2300 ,и наистина ако го напънеш отива докъм 2200 вата

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #40

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    все пак минимума на Дайсейкай 8 13ка е 120 вата на хартия ...
    Колко пъти трябва да ти напиша, че таблицата в инженерното е сбъркана и следва да погледнеш сервизното?

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    това са официалните данни .. сервизното не е за масовия потребител ,той гледа какво пише на сайтовете на Тошиба и официалните и вносители
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #42

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Също така, никъде не пише, че т.нар. "дайсейкай 8" е реплика на ТОЗИ ДАЙСЕЙКАЙ, който не работи на 230V и от който, вероятно, са погрешно преписани някои цифри. Репликата е с поевтинено управление на хладилната част и посредствен компресор. Чети между редовете, обикновените информирани потребители, с достатъчно висока потребителска култура, не ги интересуват минимумите на машините им и не ги обкичват с ватметри и термометри . Гледат да им е комфортно и търсят машини, ненатрапващи се с присъствието си и с достатъчно висока ефективност. Минимумите нямат много общо с тези неща.
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    той че не е реплика е ясно ,дори и да го напишат някъде никой няма да повярва .. относно минимумите - поне за мен те са доста съществени за комфорта а с измервания става ясно ,че имат и отношение към ефективността .. но да не се отклоняваме от темата а тя е за конкретен модел

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #44

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ........ Гледат да им е комфортно и търсят машини, ненатрапващи се с присъствието си и с достатъчно висока ефективност. Минимумите нямат много общо с тези неща.
    Сигурен съм, че сам знаеш, че не си прав.
    Определено минимумът е едно от нещата,които допринасят за по-високия комфорт.Факт е че има и други фактори, но добрият минимум е задължителен.

    Също така и постоянната работа в on/off режим леко завишава разхода на машината и води след себе си до влошена ефективност.
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #45

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    Сигурен съм, че сам знаеш, че не си прав.
    Определено минимумът е едно от нещата,които допринасят за по-високия комфорт.Факт е че има и други фактори, но добрият минимум е задължителен.

    Също така и постоянната работа в on/off режим леко завишава разхода на машината и води след себе си до влошена ефективност.
    Колега, в две противоположни помещения с различен обем, в къща, имам монтирани два различни дайсейкая, RAS-13G2KVP и RAS-10PKVP-E. Настроени са на една и съща температура, поддържат една и съща температура, предлагат един и същи комфорт. При отрицателни температури, единият държи минимум от 120W нонстоп, а другият 500W с On-Off (влиза в повторно кратковременен режим). И на мен ми е непонятно защо е така, но усещанията се споделят независимо от трима души. Що се отнася до ефективността, електромерите наистина отчитат мъничък превес на единица отопляем обем в полза на дайсейкай 5, който е с по-нисък минимум, но помещението му е с изложение югозапад и слънцето огрява стаята и външното му тяло, така че не мога да се съглася напълно с показанията на електромерите на двете тошиби. Затова си промених разбиранията за "по-добрия комфорт", предлаган от ниския минимум и вече го приемам за имагинерен. Много по-важни се оказват размера на турбината, обема на вътрешния топлообменник, сеченията на засмукващия и изходящ въздушен отвор, както и софтуера за управление на компресора и турбината. За мен беше нещо ново.
    ...............................................................................................................................................
    P.s: На мястото на RAS-13G2KVP имах монтиран Панасоник CU-G125KE, който има по-нисък минимум и по-висок максимум от тошибата. И топлинен, и електрически. Никога не влизаше в On-Off, минимумът му слизаше до около 200W. Но беше по-натрапчив с присъствието си (усещаше се течение в помещението), въпреки перфектния си софтуер.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 20-01-15 в 18:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе