Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By grish0
  • 1 Post By Rumb@ta

Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    7
    #1

    Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Здравейте ,
    От около 10-тина години съм горд собственик на гореспоменатата машина. До този момент съм нямал никакви проблеми , но ето че дойде времето и проблемът се появи.
    Климатикът започна сам да спира през определено време (различни интервали работи ). В началото интервалите на работа бяха по-дълги, в последствие около 20/30 мин работеше и спираше.
    С познат разглобихме вътрешното тяло , за да видиме платката (визуално няма издути кондензатори), понагряхме я с топъл въздух и когато го пуснахме да работи на 18 градуса Power mode от време на време засилваше силата на духане и после отслабваше ( температурата в стаята беще около 27 градуса, тоест не я е достигнал и да намали оборотите). Замерихме и какъв ток идва на вътрешното тяло и беше толкова колкото е написано че трябва да бъде. Индикаторът на вътрешното тяло мига 4 пъти интервал и пак 4-пъти
    След малко ровене в инернет видяхме ,че през дистанционното може да се види и грешката - 012/01. Според тази грешка пробемът е външно тяло - отворихме и него за да видиме платката (видимо нямаше проблем) .Индикаторът LD301 премигва 12 пъти. Понатиснахме някои от щипките за всеки случай, проверихме и самата перка на външното тяло как се движи - без никакво усилие се върти на ръка. С това приключи нашата проверка на климатикът.
    Следващите дни климатикът не беше пускан . След около седмица се пусна и работи цяло денонощие ..... но после отново спря. После беше пуснат пак и за няколко часа работеше, след това започна пак на около 30 /40 мин да се изключва. Последния тест беше вчера да се пусни когато е по-студено след 21:00 за да се види дали до сутринта ще работи, но към 23:00 вече беше изключил.
    Разбира се звъннах на фирма в София, която се занимава/продава с климатици Хитачи и говорих с техния сервиз. За съжаление разбрах ,че даже и да извикам техен екип - те само могат да прочетът грешката от дистанционното ( което съм направил) и да ми кажат какво означава ( което и аз го видях в интернет). Според човекът с който разговарях е платката на външното тяло или моторът, но те нямат тестови или налични и трябвало да се поръчат/купят. Цената на платката никак не е евтина ....
    Някой от Вас ако се е сблъсквал с такъв проблем или има идея какво още може да се провери, бих се радвал да чуя. Ако не, май ще трябва да мисля за нов климатик , защото цената на самата платка е 1/2 от цената на нов... това без труд и ако е само платката а не излезне и още нещо... Така ,че съм отворен и на съвети за нов климатик (МАрка/модел).Използва се и за отопление на апартамента.
    Благодаря

    - - - - - - - - - -
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от grish0; 23-08-23 в 11:55.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    А, защо не провериш мотора? Първо, зачисти конекторите на платката и на мотора.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Това ли са двата варианта - нова платка или нов климатик? Алтернатива няма ли?

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    А, защо не провериш мотора? Първо, зачисти конекторите на платката и на мотора.
    Мястото на монтаж на външното тяло е малко неприятно. Мислих си , че ако е мотор или ще работи или не... Да ги почистя с нещо определено или да ги разкача, продухам и закача отново ?
    Благодаря

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Това ли са двата варианта - нова платка или нов климатик? Алтернатива няма ли?
    Еми след разговорът с фирмата разбрах , че и да викна някои от сервизните им екипи - те ще направят същото , ще видят грешката от дистанционното , ще ми кажат какво означава и че е или мотор или платка. Те нямат тестови платки или т.н ... Тоест до колкото разбрах е купувам платка , те тестват ако не е това купувам мотор и така нататък , защото тези устройства показвали по една грешка ( ако климатика има няколко грешки , трябва първо едната да се оправи за да се види втората).
    Всичко това ме води до мисълта , че ще трябва аз да се правя на техник (по-зле надали ще може да стане ).

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #5

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Имаш ли уреди за диагностика? Мултимер, осцилоскоп?
    Сега върти ли перката? Поне за малко, като тръгва компресора.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Имаш ли уреди за диагностика? Мултимер, осцилоскоп?
    Сега върти ли перката? Поне за малко, като тръгва компресора.

    Здравей,
    Да, перката се въртеше. Не жишея там и сега не мога да проверя.
    Както се пее в една песен "имам човек" с мултимер и със знания как да се ползва .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #7

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Намерете проблема и го отстранете тогава. Ако твоя човек не може, потърси електрончик на климатици в твоя град. Не е за изхвърляне още, а и е 50-ка.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Намерете проблема и го отстранете тогава. Ако твоя човек не може, потърси електрончик на климатици в твоя град. Не е за изхвърляне още, а и е 50-ка.
    Надявам се не съм бил разбран неправилно с предишният ми пост, моят познат има познания но не се е занимавал с климатици и какво точно да измерва затова ми беше идеята за някаква насока.
    Изобщо не знаех ,че има такава професия -електрончик. Благодаря много ще потърся за такъв в София.
    Rumb@ta одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #9

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Ако искаш може да си купиш от Актон само външното тяло за 1080лв и ще си имаш резервни части от старото.

    Ако много си те кефи направо целия комплект за 1899лв

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #10

    Отговор: Hitachi RAK-50PPA /RAC-50WPA Еrror 012/01

    Цитат Първоначално публикувано от grish0 Виж публикацията
    Изобщо не знаех ,че има такава професия -електрончик.
    Не зная как да я нарека по-точно тази професия. Електротехник не е, те монтират ключове, контакти, лампи пък и климатици.
    А хората, които отремонтират електронни платки до ниво повреден елемент, би трябвало да са електрончици.
    zxc0 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе