Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree6Одобрявам

HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #1

    HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Извинявам се предварително, ако не съм във вярната тема, но отдавна не съм влизал тук. Днес се наложи, понеже от няколко дни имам проблеми с единия от климатиците си. Въпросния е един от двата, които закупих преди 3 години и половина и инсталирах в детската. При пускане климатика тръгва, но работи само вентилатора му. Няколко пъти почиствах филтрите му от прах. Тогава започва да охлажда, но след 1-2 часа спира и работи само на вентилация. Не дава никаква светлинна или звукова сигнализация. Подозирам, че фреона му е недостатъчен, но все пак не трябва ли да даде някаква индикация? Благодаря предварително за експертните мнения!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Подозренията Ви, биха се разсеяли, ако го диагностицира техник.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #3
    Повярвайте ми, дойде ми на ума да извикам техник... Но пък в такъв случай наличието на подобен форум се обезмисля. Затова в бъдеще се въздържайте да ми давате подобни съвети, господин Иван74

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Форума климатика едва ли ще ти оправи, но може да те предпази от някой да ти вземе 30...50лв. и да ти наговори една камара .....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #5
    На това се надявах като постнах темата тук.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #6

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Интересно ми е, ако някой ви каже какъв е проблема, дали ще го отстраните сам? Все се чудя защо всеки пита какъв му е проблема на климатика, като ремонта след това се прави от специализирана фирма.
    Aleksandars, Mega, ivan74 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #7

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    За да е поне малко наясно и с предварителна и формация, че като дойде техника да не му вземе напразно едни пари

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #8

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Оставял ли си го климатика дълго време да стои включен, макар да не охлажда? Някои климатици индикират грешка след повечко време. Компресор и вентилатор на външното чуват ли се да работят, когато не охлажда?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #9
    Оставял съм го дълго време. Не индикира грешка, но работи само на вентилатор. Имам уред за измерване на мощността и е закачен за него. Показва моментно потребление 12 вата. Обръщам на топло, после връщам на охлаждане. Работи без проблем на хладно час-два и спира.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #10

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Наистина трябва диагностика на място от специалист. Това не е скъпо.
    Надявам се при теста не си го пуснал на високи градуси от дистанционното. На минимални трябва да го тестваш.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #11

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Г-н Динко69, липсата на фреон, бихте констатирали, ако закупите комплект манометри, струващи 5 пъти повече от диагностиката на техника.
    След първоначален пуск в режим охлаждане, има ли замръзнал кран на външното тяло? Компресорът форсира ли се или работи в ниските?

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #12

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Днес децата ги няма в стаята и направих следния тест. Пуснах го на максимално охлаждане със зададена температура 16 градуса, температурата в стаята беше 28градуса, а външната 29. Климатика заработи, достигна консумация 880вата. Поставих термосонда на изхода на жалузите му. След 10 минути термосондата показа температура 6 градуса. Излязох от стаята и се върнах след около 10 минути. Външното тяло беше спряло да работи, вътрешното работеше само на вентилация. Консумацията беше 20вата, а температурата на изходящата струя, показвана от термосондата 26 градуса. Температурата в стаята беше също 26 градуса. Проверих външното тяло за някакво загряване ( по време на теста не беше изложено на пряка слънчева светлина) - нямаше загряване. Но докато го побутвах оттук, оттам, компресора се включи, чу се звук, който мога да оприлича на много далечен шум от металорежеща машина. Консумацията се вдигна от 20 на 650 вата за около минута, като в същото време температурата на изходящата струя въздух не падна под тези 26 градуса. След още 20-тина секунди компресора отново спря и консумацията падна отново на 20вата.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #13

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Викни техник да го диагностицира. С гадаене е трудно. Трябва да се проследи с уреди.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #14

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Говорих с един техник, като му разказах подробно наблюденията си. Отговорът му беше, без да се замисля - изтекъл фреон и щял да го оправи срещу 120-130лв, като видел по таблицата колко точно трябва да е. Пуснах тази тема тук, за да може, (ако въобще е възможно), да получа компетентно мнение от опитни техници, за да не попадам на подобни "майстори".
    Между другото: Вчера след първия тест, свалих всички капаци, махнах всички филтри и го пуснах отново при същите условия. Климатикът работи 4 часа при задание 16градуса, без да изключи, като температурата в стаята се понижи до 22градуса. Сложих обратно мрежовите филтри, закачих капаците и зададох температура 24градуса и го оставих така до сега. Резултат - температура в стаята 24 градуса, измерена преди малко. Което означава, че е работил близо 22 часа и е подържал тази температура. За мен проблемът се свежда до това, че един път може да подържа зададена температура, а друг път не, при относително едни и същи условия.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #15

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-25JX5 проблеми с охлаждане

    Проблема на климатика ти не е твърд, а променлив. И не вдига грешка. За това ти препоръчах да го види специалист. Ако ти издухва 6 градуса, не би трябвало да е за фреон.
    Според мен, може да спира без да вдига грешка единствено ако има датчик с променена стойност. Но не го познавам този модел климатик и е трудно от дистанция да се диагностицира. Нека го види специалист на място.
    bobovo и its large харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25JX5
    От dinko69 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 24
    Последно: 16-01-13, 22:37
  2. търся компресор за RAS RAC 25JX5
    От 11223 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 29-11-12, 14:32
  3. RAC-25JX5
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-10, 22:23
  4. Hitachi RAS/RAC-25JX5 или RAS/RAC-25WX8
    От satanasov във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 16:47
  5. Hitachi air exchanger RAS/RAC-25JX5 и RAS/RAC-35JX5
    От polo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-06, 05:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе