Страница 45 от 78 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #661

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Така и така се омаза да кажа и аз нещо за клапите. На моето мицубиши хеви най ми харесват клапите. От дистанционното се нагласят и хоризонталните и вертикалните. Дори може лявата половинка да отклонава на дясно потока, дясната на ляво. Лявата на ляво, дясната на дясно. Дори може да се нагласят в междинно положение между две позиции. И най важното настройката им се помни при спиране на тока.
    Не съм 100% сигурен, но мисля, че това се прави за постигане на "коанда" ефекта при реене на клапите и за по-голям и точен избор на зони от помещението където да се насочи струята. Наистина е много удобна екстра.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #662

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Понеже стана голям мармалад да уточним: Предложиха ми SRK35ZS-S/SRC35ZS-S PREMIUM в единият магазин в другият MITSUBISHI ELECTRIC MSZ/MUZ-SF35VE все на цената 1699 като във вторият магазин наистина клапите бяха с ръчно обръщане разликата с Хитачито като цена значителна а като функции и хардуер не чух нищо освен може би тоя има еди си какво. На мен ми бе важно клапите да се регулират защото старата ми клима го имаше и е смешно да си купя нещо ново и орязано а не искам да ми духа фронтално в главата.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #663

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    При мен вертикалните винаги са напред, нямам голяма полза от моторче на вертикалните клапи, не ми пречи и да са с ръчно регулиране защото твърде рядко ги ползвам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #664

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Понеже стана голям мармалад да уточним: Предложиха ми SRK35ZS-S/SRC35ZS-S PREMIUM в единият магазин в другият MITSUBISHI ELECTRIC MSZ/MUZ-SF35VE все на цената 1699 като във вторият магазин наистина клапите бяха с ръчно обръщане разликата с Хитачито като цена значителна а като функции и хардуер не чух нищо освен може би тоя има еди си какво. На мен ми бе важно клапите да се регулират защото старата ми клима го имаше и е смешно да си купя нещо ново и орязано а не искам да ми духа фронтално в главата.
    Нека сложим точка по въпроса. На MHI ZS-S вертикалните и хоризонталните клапи се местят от дистанционното. На ME SF серията, вертикалните клапи се местят ръчно. И една подробност, понеже Рафата спомена за повечето екстри при високия клас на МЕ, което е така. При средния клас, обаче , ME SF е доста по-опощен, спрямо средния на MHI ZM-S и ZS-S. Спирам по тая тема, нека се коментира конкретния модел на Hitachi.
    necata2, antyox, JOKVN и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #665

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Незнам как е при другите марки и модели,но при това Хитачи от хоризонталните клапи струята си е насочена много добре,това го казвам от опит с модела.
    Единствения минус ,поне за мен е сложната настройка на седмичен таймер от ДУ.
    antyox одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #666

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Време е за включване на Хитаците на охлаждане че доста си напече навън.
    Rafailiev и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #667

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Интересно,напоследък чета из нета че в БГ 35RPC,вече го дават че може да работи до -25 градуса на отопление.Я някой да даде малко инфо и линк към този тест.
    Бил сертифициран по този стандарт: БДС EN 60068-2-1:2007 (IEC 60068-2-1:2007)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #668

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Интересно,напоследък чета из нета че в БГ 35RPC,вече го дават че може да работи до -25 градуса на отопление.Я някой да даде малко инфо и линк към този тест.
    Бил сертифициран по този стандарт: БДС EN 60068-2-1:2007 (IEC 60068-2-1:2007)
    Гена, в сервизното какво пише? Ако го имаш, погледни там, производителя трябва да си го е посочил. По принцип, в доста БГ сайтове, си пишат свободни съчинения. Дори и до -15 да е, това не трябва да те притеснява, Хитака най-вероятно ще си бачка и на -25. А и доколкото си спомням, твоят беше и преоразмерен, спрямо помещението, в което е монтиран?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #669

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Някъде в раздела за Хитачи, Нецата беше писал че новите модели ще имат сертификат от БАН за работа до -25. Предполагам са изкарали и за актуалния модел ,

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #670

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Гена, в сервизното какво пише? Ако го имаш, погледни там, производителя трябва да си го е посочил. По принцип, в доста БГ сайтове, си пишат свободни съчинения. Дори и до -15 да е, това не трябва да те притеснява, Хитака най-вероятно ще си бачка и на -25. А и доколкото си спомням, твоят беше и преоразмерен, спрямо помещението, в което е монтиран?
    Имам сервизното и знам какво пише там.Иначе да единият е преоразмерен ,но другия не е,защото нали знаеш че съм с две машини от този модел.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #671

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Имам сервизното и знам какво пише там.Иначе да единият е преоразмерен ,но другия не е,защото нали знаеш че съм с две машини от този модел.
    Там до колко са го дали?

    П.п. Не знаех, че си с 2бр. Пропуснал съм.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #672

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Там до колко са го дали?

    П.п. Не знаех, че си с 2бр. Пропуснал съм.
    До -15 е в сервизното.
    П.С. Първо взеж преоразмерената,след това смених Мидейката която беше на 1 год. и бачкаше в хола с още едно 35RPC.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #673

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ще работи без проблем , японско фужитсу с номинал на охлаждане 2.2kw. беше монтирано в стая 18кв.м/яко изолирана/ като на -25 по-миналата зима 2016 си работеше /с дефрост на 50 мин./ Всъщност работи там от 7 /години. Къщата ми е с външна и вътрешна изолация. Дори бях сложил конвектор но не го включих за да пробвам климатичето. Та звяр като RPC едва ли ще се затрудни ако изолацията е добра

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #674

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    За под -20° си има специализирани термо-помпи с двустъпални компресори, флаш-танк и три-редови топлообменници, измислени и проектирани от китайския инженерен гений.
    Обикновените климатици не, че няма да работят, но ефективността им ще е близка до единица и не е много здравословно за компресорчетата им да работят при такива отрицателни температури.
    Този компресор май е напъван на отопление под -20...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #675

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Jack, то и на ДВГ не му е добре да го палиш на студено, ама си караш колата зимно време. Както някой беше казал: "да не се е раждал климатик".
    zxc0 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 78 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе