Страница 35 от 78 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #511

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от bran Виж публикацията
    Тялото е друго, пред мен го свалиха старото и сложиха друго изкарано от кашон. По скоро са дефектни бройки, щом казвате че при вас не се чува такъв шум. Иначе ако беше монтиран в някоя обществена сграда, никой нямаше да разбере за паразитния шум.
    ** Иначе се извинявам, не е навъртял 8 киловата за 6 часа, по скоро за 14 часа някъде. Откакто е монтиран миналата седмица толкова да е пускан.
    Колега,явно проблемът си е във вас и вашето незнание,как се отоплява с климатик...вие явно си го пускате и спирате и очаквате да работи като калорифер...климатикът се пуска на 20-22 градуса зиме и 25-26 градуса лятото и не се бърника през 5мин,за да работи както трябва!Като си направи градусите компресорът си намалява оборотите на минимум и не се чува никакъв шум!
    bobovo, VeleV.Klima, SPSt и 5 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #512

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Христев, не плаши човека, може и на 24-26 да си го държи зиме, ако е по-топлолюбив. С останалото съм съгласен. Моите, например, под 24 не ги държа, само този в голямото помещение го смъквам на 23 нощем и когато сме на работа.
    Genadi80 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #513

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Христев, не плаши човека, може и на 24-26 да си го държи зиме, ако е по-топлолюбив. С останалото съм съгласен. Моите, например, под 24 не ги държа, само този в голямото помещение го смъквам на 23 нощем и когато сме на работа.
    И аз моят го държах на 23-24 градуса,преди да направя вътрешна изолация сега и на 21 ми е супер топло...на 23 ходя гол...не става за спане!
    Stankov85 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #514

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    И аз моят го държах на 23-24 градуса,преди да направя вътрешна изолация сега и на 21 ми е супер топло...на 23 ходя гол...не става за спане!
    И аз съм с 8см. външна навсякъде, ама си ни е по-комфортно на тая температура. Спим (заради жената) на около 24. Има хора, на които и на 20 им е топло. Всеки различно, затова му казах да не се притеснява, ако иска и на повече да си ги държи.
    SPSt, Христев и Genadi80 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #515

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    На 20-22 градуса,ако те топлят съседи и не се на първи етаж.На първи етаж сме и все още няма изолация и климите са зададени 24,5 или 25 градуса.
    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Колега,явно проблемът си е във вас и вашето незнание,как се отоплява с климатик...вие явно си го пускате и спирате и очаквате да работи като калорифер...климатикът се пуска на 20-22 градуса зиме и 25-26 градуса лятото и не се бърника през 5мин,за да работи както трябва!Като си направи градусите компресорът си намалява оборотите на минимум и не се чува никакъв шум!

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #516

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И при мен няма съседи под мен,и държа климите през деня на 19-20,вечер на 23-25,като съм и пуснал опция +1 от сервизното.Всички врати на апартаментa са отворени,и мога да кажа че сме малко по зиморничеви.Отностно шумове от външите са си в нормата за работата на машините.
    Наздраве
    toto4ev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #517

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Онзи ден след монтажа и обясняването кое как е жената си настрои на 28градуса и каза че така е свикнала.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #518

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Онзи ден след монтажа и обясняването кое как е жената си настрои на 28градуса и каза че така е свикнала.
    RPB или RPC си монтирал.При пуск направо на 28 външното сигурно е виело като юндолска мечка.

    Sent from my Sony Z3 using Tapatalk
    VeleV.Klima и toto4ev харесват това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #519

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не тази марка в нашия край не е от търсените.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #520

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Не тази марка в нашия край не е от търсените.
    Знам знам

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #521

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Колега,явно проблемът си е във вас и вашето незнание,как се отоплява с климатик...вие явно си го пускате и спирате и очаквате да работи като калорифер...климатикът се пуска на 20-22 градуса зиме и 25-26 градуса лятото и не се бърника през 5мин,за да работи както трябва!Като си направи градусите компресорът си намалява оборотите на минимум и не се чува никакъв шум!
    Колега, карате ме да се смея....как предположихте че е така!! Никъде не съм споменал че го пускам/изключвам през 5 минути за да чувам свистенето. Факт е че още от самото начало чух според мен нехарактерен шум, и споделих тук да се допитам във форума към притежателите на въпросния модел. Никой от имащите модела не са писали че при тях е така, всички други лица/предполагам заинтересовани с монтаж, доставчик и подръжка пишат че е нормално за инверторен климатик. Защото ги разбирам колко е неприятно да се занимаваш с евентуален демонтаж/монтаж с неясен резултат. Не искам да споря с никой, факт е че фирмата от която е купен и монтиран бяха съвестни да ми обърнат внимание, да повдигнат проблема към дилъра от който е купен машината.Те от своя страна пращат друг..........получен резултат със същите характеристики. Не си мислете че съм перфекционист, допитах се до вас в този форум понеже има доста хора наясно с материята. Нямам намерение да се тръшкам с идеята пак да ми се смени тялото.
    Факт е че след няколко часа работа или компресора като си влезе в режим спира паразитния шум, като почне да набира пак си свирка...и така.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #522

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от bran Виж публикацията
    Колега, карате ме да се смея....как предположихте че е така!! Никъде не съм споменал че го пускам/изключвам през 5 минути за да чувам свистенето. Факт е че още от самото начало чух според мен нехарактерен шум, и споделих тук да се допитам във форума към притежателите на въпросния модел. Никой от имащите модела не са писали че при тях е така, всички други лица/предполагам заинтересовани с монтаж, доставчик и подръжка пишат че е нормално за инверторен климатик. Защото ги разбирам колко е неприятно да се занимаваш с евентуален демонтаж/монтаж с неясен резултат. Не искам да споря с никой, факт е че фирмата от която е купен и монтиран бяха съвестни да ми обърнат внимание, да повдигнат проблема към дилъра от който е купен машината.Те от своя страна пращат друг..........получен резултат със същите характеристики. Не си мислете че съм перфекционист, допитах се до вас в този форум понеже има доста хора наясно с материята. Нямам намерение да се тръшкам с идеята пак да ми се смени тялото.
    Факт е че след няколко часа работа или компресора като си влезе в режим спира паразитния шум, като почне да набира пак си свирка...и така.
    Машината нали бачка,сигурен съм и че ти е топло.След като са ти направили жеста за смяна на външното,няма какво повече да се говори по този въпрос.
    От сега нататък може само да се радваш на жеста който са ти направили,и да се радваш на машината.

    Наздраве
    П.С.Все пак има и 3 години гаранция от(да не споменавам фирмата че ще стане реклама)
    Този пост е редактиран от Genadi80; 20-02-18 в 21:12.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #523

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Още в началото се опитахме да ви кажем че това е нормално а вие си мислехте че са ви прекарали с дефектен климатик.
    bobovo и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #524
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Още в началото се опитахме да ви кажем че това е нормално а вие си мислехте че са ви прекарали с дефектен климатик.
    Велев, моите уважения, но звукът който се чува, не ми звучи ”нормално”, освен ако това не е ”новото нормално”.
    Alexi и milanov харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #525

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Нормално е да помисля че има нещо нередно, а вие като фирма е нормално да ми вадите от 100 кладенеца вода с твърдението че нищо му няма. След допитване тук мненията са различни. Може би както и казаха преди мен вече новите да са така. Климатика си бачка и топли, в.тяло не се чува изобщо от стаята.....единствено трябва да питам съседа като излезе на терасата да пуши цигара дали го чува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 78 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе