Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 116
Like Tree70Одобрявам

RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #61

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Снайпер, ти квадратите видя ли ги? То цял декар! Тия глупости за по 50 лева или 25 лева на машина, забрави!
    Genadi80 и microclim@ харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #62

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Все пак да не забравяме че става въпрос за къща, където е доста по студено от апартамент. Плюс това щом човека е доволен няма нужда да спорим , можем само да го посъветваме да сложи изолация така догодина ще е още по доволен. Поздрави.
    zxc0 и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #63

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    Къща , строителство тухла с доста външни стени
    Е колко да са тия външни стени ,най-много 4.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-02-18 в 19:02.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #64

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Снайпер, ти квадратите видя ли ги? То цял декар! Тия глупости за по 50 лева или 25 лева на машина, забрави!
    Един декар с двора..! Може що, ако топли къщата ,без двора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е колко да са тия външни стени ,най много 4
    Може да е осмоъгълна !

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #65

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    200лв=1000кв - 1000kW е имал превид колегата ми се струва.
    zxc0 и microclim@ харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #66
    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    така, да споделя мнението си от наблюдението на машините :
    За разход на енергия мога да кажа само едно ... ИДЕАЛЕН . За непрекъсната работа целя месец и на четирите машини , разхода ми е около 200 лева или 1000кв (Къща , строителство тухла с доста външни стени и без изолация). Само за пример , когато бях на парно за месец горих 1 тон въглиша (380лева) и един тон бркет (200лева), От началото на февруари климатиците ми работят с таимер , тоест понеже по цел ден с жената сме на работа а детето е на градина и съм ги настроил да се изключват в 8 сутринта и да тръгват в 4 следобед ,,, наблудавам им разхода и определено така пестя по няколко kw/h от всяка машина на ден. ЗА ПРОСЛОВУТИЯ ДЕРФРОСТ: Усетих я тая работа с размразяването на всеки час и искам да кажа че това е само и единствено при температура от 0 до -3 -4 градуса след това го няма това нещо. Незнам как са другите машини в този клас но съм виждал скреж по външните тела когато се разхождам из града ( може и да е защото съм гледал някои евтини марки) по някои даже и лед , Хитачитата са напълно чисти , забелязва се само по някоя малка висулка точно на отвора за изцеждане ЗА ШУМА : Ако са на ауто режим е проблем само в спалнята защото след дерфроста турбината автоматично се надува на 4 за около 30 - 40 секунди и това дразни но е много лесно лечимо преди лягане давам режим silent и си спим с малко дете без проблеми. Като изключим проблема с ауто режим след размразяване машините са много тихи . Имал съм гости който са забелязвали че се отоплявам с климатик чак когато им покажа :D КАТО ЦЯЛО СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН и все пак не мога да сравня с другите марки в този ценови клас защото не съм ги пробвал
    Браво колега , много подробно описание такива постове са полезни. Не ги слушай разбирачите , отоплението и сметките за ток в къща нямат нищо общо с това в панелка/апартамент. 200лв. дори да са само за 4-те климатика в неизолирана къща са нищо. Важно е ти да си доволен !
    А колкото до изоставането на температурата спрямо заданието , погледно в сервизното ръководство трябва да има настройки от сервизното меню за задаване на предварение на температурния сензор. Не че не можеш и така да си ги ползваш но защо пък като може да се направи. Тези настройки са точно за помещения с различни топлозагуби. Тука могат да ти помогнат и колеги с други Хитачита.Успех.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    200лв=1000кв - 1000kW е имал превид колегата ми се струва.
    Те много добре знаят какво имаше предвид колегата ама нали са "от лъв нагоре" . Важно е "талаш" да има в темата.
    Този пост е редактиран от Mig82; 19-02-18 в 17:36.
    mystikalrs и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #67

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Да в сервизното има тази настройка за която колегата казва,при мен и двете машини са на задание +1 според сервизното.
    Mig82 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #68

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А колкото до изоставането на температурата спрямо заданието , погледно в сервизното ръководство трябва да има настройки от сервизното меню за задаване на предварение на температурния сензор. Не че не можеш и така да си ги ползваш но защо пък като може да се направи. Тези настройки са точно за помещения с различни топлозагуби. Тука могат да ти помогнат и колеги с други Хитачита.Успех.
    Два пъти прочетох поста на колегата, но не видях да се оплаква от разлика в температурите(освен за турбината на авто след дефрост). Освен да става въпрос за някакъв друг пост.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #69
    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    ... По сериозното ми питане е : В режим отопление с вентилатори на авто и зададени 24 градуса климатиците работят спокоино и нормално но поддържат стаина температура около 22 ????? Може ли да ме лъже датчика за температура на дистанционните ? или е нормално , все пак нямам никаква изолация на къщата ( планува се за лето господне 2018)
    Да този горе , стар е но не видях отговор какъвто Genadi80 даде ... форума е ,за да си помагаме. Човека е седнал и написал доста неща като потребител от първо лице , едва ли го интересува калкулирането на kW/h в декари. Между другото къщата ми има 8 външни стени
    Този пост е редактиран от Mig82; 19-02-18 в 19:58.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #70

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Сега колеги ... мога да ви кажа, че отоплението на апартамент и на голяма къща е несравнимо ... все едно ферари и жигули да сравнявате. От край време си ни е проблем и дори с парното с голям котел на виадрус си беше мъка ( огромен разход) за това сега тия двеста лева ( двеста са навъртени само от климатиците стандартните 110 - 120 от другото потребление са си отделно) на фона на шестотинте с парно са си направо мечта на лято е планувана и изолация с 8 см каменна вата и другата зима ще видим заради изолацията не бързам да давам промени на настройките за предварение.Пак казвам, че не мога да определя кое е по-добре , Хитачи / Фуджитсу / Митсубиши .. Просто в тази цена има доста марки и модели и аз само казвам, че съм доволен какво получих срещу парите си. Като ги купувах гледах и премиум класа , гледах и висок клас Дайкин и Митсубиши, но цената скача двойно, а аз исках четири броя и ставаше дебела работата.

    Като гледам и правописа е проблем!
    Този пост е редактиран от avenger; 20-02-18 в 18:25.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #71

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Ако имаш възможност си сложи поне 10см вата,няма да съжаляваш.
    А за ферарито и жигулито - по-скоро с една кола да теглиш 1тон или 2тона ремарке.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #72

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Само един съвет сложи 10 см изолация.
    Където е 8 там е и 10 разликата в цената е пренебрежима

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Само един съвет сложи 10 см изолация.
    Където е 8 там е и 10 разликата в цената е пренебрежима
    Колегата ме е изпреварил

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #73

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    В този ред на мисли , някакви аргументи за разликата между 8 и 10 сантиметра изолация някой ще каже ли с няколко изречения. Питам защото и аз смятам тази година да санирам .
    Този пост е редактиран от avenger; 20-02-18 в 18:25.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #74

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Здравейте колеги!Аз имам същата машина от 2 години и мога да потвърдя някои мнения.Има разлика в цената с по евтиния модел,но за сметка на това имаш неръждавейка зад турбината,двойна клапа и по ниско потребление.Искам да потвърдя за изключително неприятния бъг в перката на външното тяло,при което при стартиране тя не задейства и компресора бучи докато не рестартираш.Това ми го прави веднъж два на сезон но го има и мисля че намерих отговор кога става.Ако спра климата примерно по време на обдухване с работещ компресор,на другия ден може и да направи въпросния номер.Вместо да се занимавам с техници реших да я карам така и изключвам климатика само когато е он оф.Няма никакви странични шумове нито водопади(тръбния път ми е 7 метра)изключително тих.Дефрост на 1 час от 0 до -3гр,по нататък не дефроства с дни.
    mystikalrs одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #75

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Колега Rashidos ,ако може да споделиш и колко квадрата е горе долу къщата и колко гр.поддръжащ с климатиците.Понеже ми се струва малко вероянто ,да има 3 пъти разлика в цената между парно и климатици.Освен ако преди парното е работело нонстоп и вътре е било 25 + гр,а в момента както казваш климите не работят през деня и послед държиш 20-21 гр.Иначе просто няма как при едни и същи условия,даже ще е по евтино на дърва и въглища отколкото с клими.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе