Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree5Одобрявам

Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1

    Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Някой има ли повече информация относно стойностите които са дадени в долните таблици - защото мисля, че те са важни при избора на климатик данните са от EUROVENT

    DAIKIN RXF35A / FTXF35A
    Bivalent Point (-)
    TOL Runing Test (-)
    Heating Average Climate (-)
    Tbiv
    °C
    Ph Tbiv
    kW
    COP @ Tbiv
    TOL
    °C
    Ph @
    TOLkW
    COP @
    TOL
    Pdesignh
    kW
    SCOP
    SCOP Class
    Qhe
    kWh
    annum
    -7
    2,48
    2,78
    -15
    2,09
    2,06
    2,80
    4,06
    A+
    965

    MITSUBISHI MUZ-AP35VG/MSZ-AP35VG
    Bivalent Point (-)
    TOL Runing Test (-)
    Heating Average Climate (-)
    Tbiv
    °C
    Ph Tbiv
    kW
    COP @ Tbiv
    TOL
    °C
    Ph @
    TOLkW
    COP @
    TOL
    Pdesignh
    kW
    SCOP
    SCOP Class
    Qhe
    kWh
    annum
    -10
    2,90
    2,90
    -15
    2,60
    2,60
    2,90
    4,70
    A++
    862

    HITACHI RAK-35RPD / RAC-35WPD
    Bivalent Point (-)
    TOL Runing Test (-)
    Heating Average Climate (-)
    Tbiv
    °C
    Ph Tbiv
    kW
    COP @ Tbiv
    TOL
    °C
    Ph @
    TOLkW
    COP @
    TOL
    Pdesignh
    kW
    SCOP
    SCOP Class
    Qhe
    kWh
    annum
    -7
    2,3
    3,4
    -15
    1,85
    2,50
    2,6
    4,9
    A++
    742




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Разбира се, че трябва да се гледа. Там най-лесно се забелязват цепениците и миксерите,какъвто е случая с горните три модела. Обръща се внимание предимно на проектната мощност, топлоотдаването при TOL и ефективността при TOL. По тези три параметъра отсяваме плявата. В горния пример е видно, че нито една от машините не е истинска 35-ца.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    the inquirer, специално евровента е жив.... ако опрете оттам да си избирате машини, горко Ви...
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Бих написал, че по-скоро Евровент се ползва за това, какво да НЕ купуваме. Много по-бързо и лесно се отсява плявата, отколкото да търсиш откъде да свалиш и прочетеш сервизните на 4 или 5 различни машини. Въпреки някои неточности. Примерно, ако човек се колебае на коя точно цепеница от трите горни да се натресе, много бързо открива мицубишито, което е с най-малко чепове.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Ми аз си взех Hitachito не знам какво разбирате под цепеници това си е някакъв ваш жаргон, не съм опрял избора си до Eurovent, няма как да дам 3000/лв за климатик и трите са горе долу в еедин ценови клас. Това за което търсих климатик Хитачито върши работа. Въпросът ми беше какво означават горепосочените стойности. Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Горепосочените стойности означават, че производителят е конструирал машина - 25-ца, оувърклокнал я е, след което я е пуснал на пазара за 35-ца. Което означава, че тя си изпълнява задачите по един много лош (некомфортен) за потребителя начин. Такава машина може и да отоплява обема, за който е предназначена, само ако изолацията е много добра, а външната температура не се задържа отрицателна. В по-малко помещение ще създава силно течение, което много стеснява диапазона на употреба.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #7

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Т.е. със същият успех мога да използвам например 25RPD модела за помещение което е 16 кв.м. защото 25//цата е със същите килограми вътрешно и външно тяло.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 17-02-19 в 23:31.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Нямам данните от Евровент на 25 rpd, за да потвърдя. Не съм забелязал някъде из таблицата килограми. В помещение до 40 кубика (16 кв.м.) се използва 20-ка. 25-цата е компромис откъм комфорт, а 35-цата е пълна простотия. Различните числа означават различен алгоритъм на управление на вентилатора на вътрешното тяло, eev, компресор и т.н, създаден за определен обем. Принудителното сваляне на скоростта на вътрешния вентилатор на преизчислена машина заради вятъра, влошава цялостната работа на машината и сваля рязко ефективността и.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 17-02-19 в 23:43.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #9

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Не ми е некомфортно в стаята - просто имам още две стаи в които трябва да се сложат климатизатори и един коридор който също искам да е топъл. Към едната стая има и малко помещение - кухненски бокс. Идеята е за другите две помещения да изполлзвам 25 - ци. Данните за килограмите съм ги взел от официалната брошура на Хитачи. и за 25 ца и 35 ца са както следва по 8.5 кг вътрешно по 31 кг външно. Като в конкретния случай бих се спрял на 25 - цата на Мицубиши - идва ми аналогично като цена.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нямам данните от Евровент на 25 rpd, за да потвърдя. Не съм забелязал някъде из таблицата килограми. В помещение до 40 кубика (16 кв.м.) се използва 20-ка. 25-цата е компромис откъм комфорт, а 35-цата е пълна простотия. Различните числа означават различен алгоритъм на управление на вентилатора на вътрешното тяло, eev, компресор и т.н, създаден за определен обем. Принудителното сваляне на скоростта на вътрешния вентилатор на преизчислена машина заради вятъра, влошава цялостната работа на машината и сваля рязко ефективността и.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    dodo, сещам се за една марка/модел при която 10-ка, 13-ка и 16-ка от към компресор, килограми външно/вътрешно количеството фреон (1050гр.) и т.н. са еднакви.
    Според тебе къде е простотията- при 10-та или при 16-та.
    Gyokov и zxc0 харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #11

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Идеята е, че масово се променят стойности и параметри в българските брошури - имам оригиналната брошура на същия модел климатик който закупих и там е дадена реалната стойност на минусова температура която е -15 градуса навсякъде е обявена - 25 и е логично, че две еднакви по показатели външни и вътрешни тела няма как да работят един път като 25 - ца и един път като 35 -ца във втория случай е завишена консумацията на климатизатора и вътрешното тяло е по-шумно. Нещо като двигател с кубатура 1.2 с изкарани 120 коня - не че е невъзможно но са му помогнали я с турбинка я с нещо друго пък и по-бързо се износва.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Нещо много объркано звучи всичко това, а и липсата на елементарен правопис още повече пречи да се разбере смисъла на написаното.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #13
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Нещо много объркано звучи всичко това, а и липсата на елементарен правопис още повече пречи да се разбере смисъла на написаното.
    Не ме учи на елементарен правопис, ясно се разбира какво съм написал, елементарен правопис ще има когато всички Вие се научите да пишете, защото съм се нагледал на такива пък и все пак стига сте критикували правописа - вече масово се пише от телефони...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #14

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нямам данните от Евровент на 25 rpd, за да потвърдя. Не съм забелязал някъде из таблицата килограми. В помещение до 40 кубика (16 кв.м.) се използва 20-ка.
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Бих завишил тези 16кв.м. на 20 за южна България в зависимост от конкретната машина - 7ца и условия.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #15

    Отговор: Данни от EUROVENT кои показатели трябва да се гледат ?

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Не ме учи на елементарен правопис, ясно се разбира какво съм написал, елементарен правопис ще има когато всички Вие се научите да пишете, защото съм се нагледал на такива пък и все пак стига сте критикували правописа - вече масово се пише от телефони...
    Хайде малко да поуспокоите тона! Като не може да пишете грамотно, не се оправдавайте... И имайте уважение към другите участници. В противен случай ще заключа темата.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 29-03-11, 14:08
  2. Отговори: 8
    Последно: 01-03-11, 21:21
  3. Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 10:09
  4. Относно показатели на РАМ
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-07, 22:57
  5. може ли да се гледат филми на 1030 мегахерца?
    От Vagabundo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-04, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе