Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree2Одобрявам

Hitachi Rak35 PPB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #16

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Забелязал ли си, по времето, когато уж не тръгва, дали по това време външното тяло вече не работи в смисъл, дали не минава дълго време преди да заработи вентилатора?
    Техника не може ли измери дали има волтаж и колко е на изхода на буксата към вентилатора, за да се види дали се подава ток изобщо и дали съответства на спецификацията? Оттам да се види дали е мотора, да се дават 140 лева за нов мотор , само за проба, не ми струва удачно.Може проблема да е в платката.
    Вносителя няма ли възможност да тества платката и/или мотора, ако му ги изпратиш?
    Този пост е редактиран от Palev; 11-08-22 в 12:55.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #17

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Ами според майстора(на който трябва да се има доверие аз не споря с него) Е възможно да е и платката.Но първо ще почнем от мотора и тогава ще я дадем за тест.За мен има във външното тяло проблем защото снощи цяла нощ не тръгна(вън беше 21 градуса с вятър) Днес сутринта като напече 26 и повече зарботи и не се е гасил 4-5 часа си работи на 230-280 w.Преди години един възрастен майстор на климатици ми бе казал,че работата и мощноста на този климатик се определяли от някакъв външен датчик.Затова и по трудно можешо да се определи дали имал нужда от фреон докато не си дадял сам индикация.Сега този човек освен е работата по турбината ще премести някакъв датчик на вътрешното тяло за да можел да духа по топло зимата.Защото духа хладно когато поддържа 22-24 градуса.НО ЕТО НЕЩО интересно.Днес работи чудесно без да прави вихрушки и си охлажда супер точно.КЪДЕ е мистерията ще гадаем и ще пиша своевременно.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #18

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    дано да се е пенсионирал вече тоя възрастния майстор ..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #19

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Според мен ще се окаже,че проблема е във външното тяло.Днес цял ден се опитва да стартира и не успява.Тръгва пали вънка компресора намаля и спира.След пускане на маскимална мощност(powerfull) и зададени 16градуса не се засилва веднага компресо стои на 470w около 3 минути и едва едва вдига до 1100w След което го намалям на 23 и трета степен на турбината гася му powerfull и се кротва на 230w и си работи приятно до достигането им.Според мен има нещо с фреона и затова тръбния датчик бе може да определи скоростта на турбината и се вихри докато евентуално се стабилизира налягането на фреона и заработи коректно.Ама от моторчето да е така малко стмнително.Вие как мислите.

  6. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    129
    #20

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Защо не викнеш фирма да го погледне,а така смело ровиш и гадаеш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #21

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Защото и фирмата гадае пък аз ще плащам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #22

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Мотор на турбината се оказа.Т.е лагерите но ще купя нов.Като работи дълго време загрява и от там платката незнае какво става и не може да контролира оборотите плавно а и вала задита явно.Предния лагер беше сменен преди година и сега пак е разбит но това явно е следствие от вече заминалия заден и замятането на турбината.И не не се чуваше шум...

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #23

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Когато се сменят лагери на мотор, се сменят и двата. Не знам какви са тези "специалисти", които сменят само единия... Икономията е майка на мизерията...
    mystikalrs и Palev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #24

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Тук не става въпрос за икономия(поне не от моя страна)Така направиха тогава по техен съвет незнам защо.Нищо сега ще му сменим мотора след това и задния лагер на стария и ще си имам един резервен.Въпреки,че сякаш пак не работи коректно.....но ще видим как ще е след смяната на мотора.2седмици се чака за доставка и търговците на части искат да забогатеят за един ден.Слагат си 60лв.надценка на мотора и от там пари за труд.Мисля,че не е коректно но както и да е Аз си го поръчах от официалния представител и ще дойде за 143лв.....беше ми предложен за 210лв.отново с две седмици доставка.А за комплекта от въздушен и тръбен(защото са заедно) ми обявиха 90лв.Официалния представител за 40лв.си ги купих.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #25

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Здравейте,няма и година и отново същия проблем с мотора на турбината.Каква би била според вас причината за повредата му отново.Сменен бе с чисто нов.Дали Заради втулката а не изглежда да заматя но отново не си уцелва скоростта вентилатора и пак зависва и стаята се стопля и тръгва когато си иска ужас вече.А всичко друго си му работи и сякаш не ми се сменя машината.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    291
    #26

    Отговор: Hitachi Rak35 PPB

    Официалния представител да си поеме гаранцията за маторя.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Hitachi Rak35 PPB
    От Стефчо 84 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-21, 19:08
  2. 'Hitachi RAK35/PPB
    От savulen във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 52
    Последно: 22-01-15, 00:49
  3. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе