Резултати от 1 до 10 от общо 10

Midea MSG-18HR - нормално ли е климатика да замръзва нон-стоп?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    Midea MSG-18HR - нормално ли е климатика да замръзва нон-стоп?!

    лятото сложихме една мидея в офиса - msg-18hr. още отначалото ми изглеждаше като сглобявана за 5 лева - капачетата за насочване на струята се застъпват едно друго, има 1 пръст луфт между долното и ръба, горното опира в гредата с пантичките, в резултат на което като му дадеш swing спира по средата, докато долния си прави пълен ход и става пълен хаос. абе ей такива глупости. но приех, че за 1200 лева толкоз.

    месец след като я сложиха пича дойде да ни донесе най-накрая гаранцията и каза, че й бил изтекъл фреона (?!). извика двамата си пазванти, те я напълниха и ужким всичко беше ток. обаче сега когато температурите паднаха и я подкарахме на отопление, нещо ми се струва, че хич не й е читаво. спира и започва да размразява на всеки 20-30 минути. вътрешното тяло по това време издава ебаси въздишката, а отвън избухва облак пара. през цялото време от дупката на пода на външното тяло капе вода, но много осезаемо и постоянно. дрениращия маркуч от вътрешното тяло си отвежда конденза, но двете нямат нищо общо. въобще цялата долна част на външното тяло постоянно е с висящи капки. не мога да кажа и че на 30 градуса и надута на макс отоплява повече от духалка. вярно, че помещението е голямо, но кпд-то ми се струва доста зле. иначе когато си поставя ръката на изхода, духа доста топло, така че предполагам фреона не е изтекъл отново.

    но това със замръзването нормално ли е?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #2

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    МИДЕЯ нямат вьншен датчик затова размразява по ВРЕМЕ .Не се притеснявай ,поне няма да замрьзва

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    е много е рано още от сега да замръзва, навън е 10-15 градуса, а през ноща 6-7 и няма мъгли. Да не си от Варна?
    Също така , ако сте сложили малка климичка на голямо помещение , ще се спуква от чанч и няма да може да догони зададената температура. Това си е груба грешка....

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    Ами прочети какво е написал pgv70. Мидеата неможе да разбере кога е замръзнала. Тя си се включва на размразяване на определено време.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #5

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    е много е рано още от сега да замръзва, навън е 10-15 градуса, а през ноща 6-7 и няма мъгли. Да не си от Варна?
    Също така , ако сте сложили малка климичка на голямо помещение , ще се спуква от чанч и няма да може да догони зададената температура. Това си е груба грешка....
    Мидея е Бентлито в климатичната техника...просто не мога да си го позволя...карам на матьорската марка Панасоник...моля Ви купете ми един!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #6

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    Аз имам TV panasonic СТРАШНО много сам доволен!!!!!

  8.  
     
  9. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #7

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    @rsvr: принципно съм от варна, да, но в случая става дума за софия. помещението е за 21-ца, но тогава нямаха и казаха, че и 18-ката ще свърши работа. така или иначе работи на eco през повечето време. иначе съм наясно, че така не е ок.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    не се коси, срещу мен живее един пич с ел-джи, дето миналата година при +6 градуса се размръзяваше през половин час и хвърчеше пара и буци сняг на 7-8 метра от климатика, правеше яки тайфуни.Той разправяше че било бесен боклук но до -5 все още топлело добре , а след това с духалките като застудее.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    Цитат Първоначално публикувано от pro
    @rsvr: принципно съм от варна, да, но в случая става дума за софия. помещението е за 21-ца, но тогава нямаха и казаха, че и 18-ката ще свърши работа. така или иначе работи на eco през повечето време. иначе съм наясно, че така не е ок.
    Сложи вентилатора на макс, така климатика ще е най-ефективен. И аз имам MSG и моя размразява често. Явно е заложено в програмата му. Какво е това еко? Мисля че това е функция за изключване след време...

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #10

    Re: нормално ли е климатика да замръзва нонстоп?!

    Принципно Eco е функция с намален разход на електричество. За изключване след време е функция "sleep".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРОДАВАМ Климатик Midea Msg-18hr Glory - Конвенционален
    От talaz във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-14, 13:03
  2. Midea MSG-12HR - външното тяло замръзва при +7°С !?
    От rastaman80 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-09, 17:19
  3. Midea MSG-18HR - спира след известно време
    От shimavon във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-09, 14:16
  4. Отговори: 7
    Последно: 09-11-07, 20:28
  5. За колко време е нормално да потече климатика отвън?
    От Jogo_1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе