Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #1

    Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB

    В голяма дилема съм какъв климатик да си взема. Климатика ще е в спалнята и реално ще се ползва за топлене повече. Никъде неможах да намеря инфо за тези 2 модела и затова питам. Имам 2 мидеи едната е на 4 години почти - MSF1 12HR, другия е не безизвестния 12HHAA. Върху втория нямам наблюдения тъй, като е монтиран на друго място. Първия обаче е железен. На -15 си работеше перфектно. Досега освен да чистя филтрите друго нищо не съм правил. Бачка си перфектно. Сега тази мидея която ми предлагат е май с 407ц фреон и не чувам добри отзиви за него. Също така имало и нагревател на външното тяло. Не съм много привърженик на тия нагреватели. Парите не са толкова проблем, колкото работата на климатика. За Fujitsu смятам от сайта не Деком да го поръчам , тъй като тука ми искат 1100 лева, а на сайта е 830 лв. Някой има ли такъв климатик? Доволен ли е от работата? С какъв фреон е - 410а? Казаха ми, че имал тих режим, бачка ли наистина. Как са вибрацийте при двата модела? Всякакви мнения са добре дошли.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #2

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Ако не се лъжа това е аналога на GENERAL :
    http://www.bulclima.com/bg/product/3...teristiki.html
    Виж тук му има параметрите. . За този модел на Мидеа е писано тук :
    http://forum.setcom.bg/index.php?topic=36778.0
    Според мен няма няма място за сравнение между Fujitsu и Midea

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #3

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Видях поста за мидеята, но никой нищо конкретно не казва. Даже не казват дали е с нагревател на компресора. Мен по скоро ме интересува дали се размразяват добре 2-та модела. Клапите на Fujitsu май немогат да се завъртят надолу като на мидеята и винаги духа под ъгъл. В смисъл, че клапите са 2. Някой ако има преки наблюдения да казва, че тази седмица трябва да се поставя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #4

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Някой знае ли модела на GREE 12GP с какъв фреон е? Заслужава ли си парите?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Бягай далеч от Греето щото няма да те грее зимата. Така да кажа за тия нагреватели на мидеята нагревателя на вътрешното тяло е монтиран да вдигне температурата на изпарение на фреона и да почне по бързо да топли някой си мислят че с този нагревател едвали не ще топли климатика. А и нагревателя може да него ползваш имаш дистанционно за тази работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #6

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Последно се спрях на MSF6 12HRN2 QB6. Тази седмица ще ми го слагат.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    нагревателя на вътрешното тяло е монтиран да вдигне температурата на изпарение на фреона и да почне по бързо да топли
    Нагревателя се предполага че работи само на режим отопление.
    1. Когато климатика работи на режим отопление, в кое тяло (вътрешно или външно) става изпарението на фреона ?
    2. Как е поставен нагревателя във вътрешното тяло спрямо въздушния поток, преди или след топлообменника ? Ще може да загрява топлообменника само ако е монтиран преди него, но ако е след него пак ли ще може ?

    Да допуснем че казаното е вярно: Ако нагревателя нагрява вътрешния топлообменник това води до лоша кондензация на фреоновите пари, които чрез охлаждане трябва да станат течност. На изхода на вътрешното тяло фреонът ще е много топъл, това е равносилно да се ползва климатика на най-ниска степен на вътрешния вентилатор. В режим отопление, икономичен режим на работа ли е, когато климатика е на най-ниска степен на вътрешния вентилатор ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #8

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Сега последно става или не става този климатик? Не ми задавайте въпроси, аз затова питам вас. Накрая ще взема да си купя някоя бричка с климатик и в нея ще спа

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Да ти кажа аз не виждам дилема пред теб каква марка да си купиш.

    След като си написал че си доволен от Midea, от опит си установил че работи и топли дори при -15 градуса външна температура, то е логично пак същата марка да вземеш, защото се е доказала при теб. Това че модела който си харесал има реотан във вътрешното тяло е добре в случая, понеже дава допълнителна сигурност че няма начин климатика да не топли през зимата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #10

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    Да и аз така си мисля. След 2 дена ще го слагат. Благодаря на всички.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re: Midea MSR3 12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY 12USB

    skirmish-Правиш голяма грешка- Коп-а на Мидеята е много по лош от този на Фуджитсуто,Мидеята ще ти работи много зле под -5 градуса,докато Фуджитсу му дават нормална работа до -20 градуса...все пак парите са си твои-спестяваш сега а ги даваш после за ток и пак си на студено,така мисля аз.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #12

    Re:Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB

    Малко стара темата, но ми предлагат един такъв Мидея - още гаранционен, но е работил само лятото и нямам лично мнение относно работата му. Доколкото разбрах от колегите - тая мидея става за охлаждане, а за отопление само до -5 градуса, т.е. за преходните сезони САМО, и че тоя нагревател където го има се изключва от дистанционното, за да не ме черпят от ЕНЕРГОТО като плащам сметките

    Моля, ако има нещо по-важно, което някой знае да ме разубеди да не го вземам на половин цена като нов от магазина, ест. монтажа си е за моя сметка

    След като допрочетох във форума ми стана ясно че този модел НЯМА ел.нагревател! И все пак въпроса остава - годен/препоръчителен ли е за употреба?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #13

    Re:Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB

    абе човек,защо се излагаш.единствения качествин климатик на пазара е fujitsy...

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #14

    Re:Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB

    Цитат Първоначално публикувано от barona75
    абе човек,защо се излагаш.единствения качествин климатик на пазара е fujitsy...
    Защо се изказваш неподготвен?!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #15

    Re:Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB

    И все пак въпроса остава - дали да го вземам за 250 или не ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Midea MSG-12HRN2-QB4
    От vnukata във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-12, 20:43
  2. Midea 12HRN2
    От cameo във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-12, 15:21
  3. Midea MSG-12HRN или MSG-12HRN2
    От kirilx във форум Климатици Midea
    Отговори: 8
    Последно: 19-07-10, 01:30
  4. Midea MSG-12HRN2/407/ или MSR5-12HRN1/410/
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-10, 13:09
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе