Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Евтини бройки Midea MSM1-09HRN2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #16

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Наистина си много упорит, че и лично съобщение ми прати в което пак нищо не доказваш! Вземи го снимай тоя касов бон и го покажи на всички - това първо. Как го измери че инвертор за 1500лв и тоя кафез за 350(не си доказал още че струва толкова - чакам) ще топлят еднакво помещение от 15 квадрата с разлика в тока 10 лева? И трето даваш пример с инвертор как му пада мощноста при минусови температури, ми много ясно - ти сега ли откри топлата вода? Смятай на твоя модел каква ще е графиката?(не се прави че няма как да разберем - може да се досетим и няма да сме далече от истината).
    В крайна сметка мен въобще не ме бърка тая работа, купил си го добре - ползвай си го, ама не го изкарвай че е нещо повече от колкото струва.( А как ще се разваля? колко ще бръмчи? ...сам се досещаш че ако беше цвете щеше да е 1500+лв, а не 329евро).
    Казаха ти хората какво мислят за модела - пълен боклук, докажи обратното ако можеш(не че на някой му пука). И за трабанката може по същия начин да се напъваш че е кола, и за цацата че е риба ... няма смисъл просто - на всеки му е ясно кое колко струва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #17

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    dgenov,за цацата не си прав.риба е,но само когато има бира.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #18

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    jori на всички

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #19

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    така е! Гледам че по гръцките сайтове моделчето е 200-220 евро. Само че в Гърция "климатчето" е дооооста по друго от БГ! Но както и да е, на въпроса му от начало още: "Та тук идва и въпроса Заслужава ли си описания модел цената от 350лв" - заслужава си, но само когато има слънце

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Немога да ви разбера защо се нахвърляте на човека така злобно?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #21

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Наистина си много упорит, че и лично съобщение ми прати в което пак нищо не доказваш! Вземи го снимай тоя касов бон и го покажи на всички - това първо. Как го измери че инвертор за 1500лв и тоя кафез за 350(не си доказал още че струва толкова - чакам) ще топлят еднакво помещение от 15 квадрата с разлика в тока 10 лева? И трето даваш пример с инвертор как му пада мощноста при минусови температури, ми много ясно - ти сега ли откри топлата вода? Смятай на твоя модел каква ще е графиката?(не се прави че няма как да разберем - може да се досетим и няма да сме далече от истината).
    В крайна сметка мен въобще не ме бърка тая работа, купил си го добре - ползвай си го, ама не го изкарвай че е нещо повече от колкото струва.( А как ще се разваля? колко ще бръмчи? ...сам се досещаш че ако беше цвете щеше да е 1500+лв, а не 329евро).
    Казаха ти хората какво мислят за модела - пълен боклук, докажи обратното ако можеш(не че на някой му пука). И за трабанката може по същия начин да се напъваш че е кола, и за цацата че е риба ... няма смисъл просто - на всеки му е ясно кое колко струва.
    За какво ми е да убеждавам някой, няма какво да ти доказвам защото не искам да ти продавам, просто ме интересува някой има ли впечатления от тази машина. Очевидно от точно тази не!
    Ти сам прояви интерес да си купиш един и за тебе, Триеше постове, променяше. Казах ти че не е от България, така че няма нищо чудно защо е така евтино. То и олиото е доста по евтино в цяла европа, но ти го купуваш на цената, която е в кварталния супермаркет нали

    Цената не винаги е определяща за качествата на една стока (особенно при разпродажби ). Затова дадох пример с панасоник 9-ка с СОР над 4 за 1400 лв който нищо не топли под -5 градуса, докато конвеционален и по-евтин General се справи с отопление на 16 квадрата помещение с изолация миналата зима.

    Специално за тебе ще уредя една бройка при интерес от твоя страна, пък ти си го тествай и прави сметки, разглабяй, подобрявай, каквото искаш

    Та стига спам, от многото търговци на климатизатори тук няма ли някой да ми продаде стойки за външно тяло ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #22

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Немога да ви разбера защо се нахвърляте на човека така злобно?
    И аз не знам защо се заяждат.
    Благодаря за разбирането! Възможно ли е да си закупя стойки за външно тяло от вас? А може и огледате една такава машина и да я видим как е отвътре !

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #23

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    според мен дори и само за охлаждане да става на тая цена няма алтернатива ... това са истинските цени на китайски конвенционални машини с опоскана хладилна част ,но тука са на поне двойни цени ... това се отнася и за инверторите впрочем,които са по скъпи от аналозите си за япония - смехотворно ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #24

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    стойки можеш да закупиш от почти всеки магазин за железария към 10лв са за малките клими

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #25

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Бях чел че R407C фреона не го слагат в битови климатици, защото въпреки, че е по-евтин от R410A, при течове се изпускат различно количества от съставките му и затова никога не може да се дозарежда този вид фреон, само се източва и се напълва наново цялото количество. Затова го слагат по промишлени апарати, където количествата са големи и залагат на икономията от първоначалното пълнене, а и собственика може да прежали едно пълно зареждане при изтичане или авария! Затова се учудвам как така тази Midea хем е очевидно битов климатик (по снимката на кашона), хем е с 407С?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    407 го има в доста битови климатици,и то главно при евтините,а освен това и при 410 не се дозарежда,защото и той е многокомпонентен

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #27

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Да, ама 410А можел да се дозарежда! 407С изрично не можел! Не искам да споря, просто прочетох в един руски сайт за различните видове фреони...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Хайде прочети малко в нашия форум,ще намериш всичко по твоя въпрос.Лично аз като новобранец навремето съм ходил 5-6 пъти до Оряхово да се мъча с едно LG на 410,докато разбрах,че просто трябва да го източа,вакуумирам и заредя отново с нов фреон на кантар

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Аз бих казал че и да четеш в този форум няма да научиш каквото трябва защото повечето хора който знаеха почти не пишат в този форум вече.
    Да кажа само че R407 е три компонентен а R410A е двукомпонентен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик Midea MSGI-09HRN2 трябва ми дъмп
    От modac във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-11, 17:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 15:44
  3. Midea MSG-09HRN2-QB4 compact
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 11-09-10, 19:53
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea MSR3-09HRN2 - изходяща температура ?
    От Jogo_1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-10, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе