Резултати от 1 до 14 от общо 14

Midea MSB-12HR - как да тълкувам тази грешка?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #1

    Midea MSB-12HR - как да тълкувам тази грешка?

    Здравейте! Снощи си пуснах климатика, който е MSB 12 HR Midea и си заработи веднага без проблеми. Термометърът показваше навън - 10.5 градуса по целзий, а на изходящата температура на вътрешното тяло след 5 минути работа 43 градуса. Климатикът е на 5 години. Сутринта като се събудих ламелите бяха затворени, външното тяло не работи, а на вътрешното дефрост и оперейшън мигат постоянно. Сравних грешката и тя е Over current protection of the compressor ocures 4 times. Та въпросът ми е как да изчистя на първо четене грешката и второ какво е предизвикало защитата на компресора? Фреон има ( лично съм си го дозирал и не е изпускал ), никога не ми е замръзвал ( намира се монтирам в открита тераса; та той допреди няколко дена при минус 19 градуса не е спирал да работи ). Но днес сутринта целия балкон беше ледена пързалка. Това което предимно ми направи впечатление е, че по питата отвън няма грам скреж или лед, което ме навежда на мисълта, че грешката се е случила след процес на размразяване. След като го изключа за 10 минути от контакта и включа след това посредством дистанционното светва оперейшън и дефрост за около 5 секунди, външното тяло тръгва и изключва. Това го прави 4 пъти, след което отново изписва грешката.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #2

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Провери кондензатора във външното тяло.Миже да е избил и затова кимпресора да не тръгва.За по-сигурно го замени с нов.Ако не е от кондензатора - честито компресор за смяна.Все пак има голяма вероятност да е кондензатор , обикновенно компресора не се скапва от веднъж - преди това има повишен шум тракане и такива все хубави звуци.Успех.Преди да бърникаш каквото и да е задължително го изключвай от контакта.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Обикновено при пускане при такива ниски температури има голям % от възможна повреда на компресора.Затова при такива ниски температури е по добре климатика да работи макар и с по малко зададена температура. Икономията на ток може да ти излезне скъпа.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #4

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Щом не пада бушона има надежда.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    При заклинил компресор няма да пада бушона защото защититата сработва

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    При заклинил компресор няма да пада бушона защото защититата сработва
    Така е,повредата е механична.Но от друга страна 4-5 год.са време да замине кондензатора

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #7

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Ако става въпрос за пусковия кондензатор има ли начин да го тествам без замяната му с нов, да речем с мултицет?

    Не знам как точно да разбирам "заклинил компресор"... Пробвах да го нагрея с духалката преди да пусна климатика, но няма ефект. Според схемата на свързването релето за управлението се намира на вътрешнето тяло. Направих следния експеримент. Пуснах климатика и сложих фазомер на клемореда на вътрешното тяло, там където трябва да е фазата. След като чуя цъкането на релето фазомерът светва и 5 секунди по късно релето изключва. На сигналния кабел ток винаги има. Но след като изключи релето "фазата" съвсем логично "изгасва". Същото направих и на външното тяло. Ток стига до него, то тръгва, перката също чувам компресора, но изведнъж изключва... Пък и се питам, защо да трябва компресора да блокира, при пложение, че той докато работи е топъл, завит е в дебела вата и така...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #8

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    За мен си е чист компресор. При механична повреда също е възможно да загрява.. просто се "мъчи" машинката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #9

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Става въпрос за пусковият кондензатор точно.Има начин да се тества но най-добре е това да стане със стрелкови мултицет.
    Малко е дълго за обяснение и ако нямаш опит няма да ме разбереш.Нямаш ли някой приятел който да разбира от електроника?
    За него ще е елементарно да го провери.Тоя кондензатор не вярвам да струва по-вече от 10 лв. и по-добре да пробваш да го замениш поне със сигурност ще знаеш ,че не е от него.
    Относно "заклинил компресор" ето ти определение от един учебник-Механичното блокиране се дължи най-често на попаднали в триещите се части твърди частици,стружки и други.Сега за хладилници има някаква схема да го мъчиш и да го разблокираш но не знам дали става и с компресори на климатици пък по-добре в твоя случай да смениш компресора.
    Успех.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #10

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Има вече и мултицети които мерят до 100 МF и повече.Направо го измери.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Не е хиляди тоя компресор какво толкова онези дни писах за подобен случай катотвоя само че с хитачи разликата е че неговия компресор върти но нищо не прави и трака на високи обороти. А до сега не се ли записа в някоя фирма да ти направи диагностика.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #12

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    Аз работя във фирма за климатици, но съм предимно монтажист и малко разбирам от проблемите им. На техниците в нашата фирма нямам намерението да се доверявам - имам чувството, че повече знам от тях. Относно магнум-д днес не можах да се свържа с който и да е от техниците им. Ще опитам пак тези дни. Забравях да допълня, че този проблем го прави дори при пускането му на режим охлаждане. Впрочем колко ще ми струва компресора, ако реша да го подменям? ( акар че веднъж помагах за такава процедура и си е голяма мъка и хич не ми се занимава с горелката особено на този студ... )

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #13

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    @crush нищо лично но ако ти си най-разбиращият от климатици в тази фирма - по-добре кажи от кой град си и коя е фирмата за да знаят хората и да не си вземат климатици от там.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #14

    Re: Как да тълкувам тази грешка на Мидеята?

    АМи всъщност всеки дефектирал гаранционен климатик в зависимост от марката си се ремонтира при съответния сервиз, обвързан с вносителя. Просто имаме хора, които ако могат отстраняват проблемите на място, ако не се демонтира и в сервиза. Всъщност това е далеч от темата и е на съвсем друга основа, така че... благодаря все пак. И стига сте се били тая оная фирма колко сте компетентни, че със сигурност имате процент недоволни и доволни където е навсякъде. Пък и с колко монтажа годишно може да се похвалите също си е друга тема, която мен не ме интересува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам MIDEA MSF-12HR
    От radoslaf във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-13, 12:28
  2. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  3. Midea MSF-12HR - грешка
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-09, 19:20
  4. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33
  5. 380V към Midea MSG-12HR
    От lupo101 във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 22-05-07, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе