Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Midea MSF-12HR - ремонт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #1

    Midea MSF-12HR - ремонт

    Здравейте,скоро писах за друг проблем с Midea MSF-12HR .Климатика изключваше на всеки час работа.
    След като техниците направиха провилактика проблема изчезна,но се появи друг.Климатика спря да "диша"и външното тяло се заледява.
    Идваха техници и след като им казах,че и не може да мине в режим охлаждане(пуснах го уж да размрази) ...продължи да си духа топло.
    Казаха ми ,че ремонта е скъп и много трудоемко Трябвало да се смени трипътен разпределител или нещо такова,ама било над 200 лв
    Искам да попитам колко ще струва смяната на този разпределител,може ли да се ползва от друг модел климатик.Между другото видях ,че чукаха по разпределителя защото заседнал.При поредното размразяване и аз го чукнах след което работи и размразява един ден...днес сутринта обаче проблема се върна.
    Дайте идеи ...или да да ходя в магазина за друг климатик.
    Благодаря предварително
    !

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Четирипътен вентил се казва и струва около 40-50 лева,а колко ще ти струва смяната - зависи от техника.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Китайски 4пътник ( какъвто е в Мидеята) е 25 лв,ремонта е приблизително 1 ч,ако външното е на удобно място и не се налага демонтаж и примерно 2 ч,ако се налага да се свали при ремонта. Едва ли труда ще е над 50-60 лв. Нов фреон 22 към 20 лв. Цялата работа би трябвало да е към 100 лв на око.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Смяна на четирипътен клапан 80лв (всичко)

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #5

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Смяна на четирипътен клапан 80лв (всичко)
    Благодаря за инфото.Жалко ,че съм от друг град

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Ще ти дам една идея на лично.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #7

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    тия твойте техници да не са ти сложили шапка както казваше Башмайстора във филма. Имал съм случай с недобре включена букса на четирипътния вентил, машината беше YORK. Ами ако е направо изключена буксата. Не знам на твоя климатик четирипътника в какво положение е когато няма напрежение на него и когато има. Просто не съм пипал никога Мидея.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #8

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    тия твойте техници да не са ти сложили шапка както казваше Башмайстора във филма. Имал съм случай с недобре включена букса на четирипътния вентил, машината беше YORK. Ами ако е направо изключена буксата. Не знам на твоя климатик четирипътника в какво положение е когато няма напрежение на него и когато има. Просто не съм пипал никога Мидея.
    Не виждам защо да ми слагат шапка .Сега след като чукнах аз по-сериозно климатика два дена не е замръзвал,даже доразмрази остатъка от мойто размразяване,но остановявам,че продължава да не "диша",а като го включа на студено....продължава да си духа топло

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Учудвам се че това което ти предложих не те устройва и мислиш за смяна с нов. И така ако се случи и със следващия някой дребен дефект пак ли ще го смениш? Четерипътния клапан смяната му е малко специфична и затова са те натоварили така с цената, или просто нямат желание и да се откажеш сам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Много ми е интересно как така размразява,а не тръгва на студено.Като отвориш панела и махнеш филтъра,вдясно има забодена бяла стойчица,а в нея една черна пишка/датчика за темп./.Пусни го на студено и я понагрей със сешоара на жена ти.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Размразил се е от само себе си от плюсовите температури на въздуха....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #12

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Учудвам се че това което ти предложих не те устройва и мислиш за смяна с нов. И така ако се случи и със следващия някой дребен дефект пак ли ще го смениш? Четерипътния клапан смяната му е малко специфична и затова са те натоварили така с цената, или просто нямат желание и да се откажеш сам.
    Не съм казал,че не ме усройва,а че няма да се справя.Офертата е супер.
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Размразил се е от само себе си от плюсовите температури на въздуха....
    Нямам понятие...бях на терасата и видях изпаренията.Ведага превключих на студено,но.....духа си топло.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #13

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    От такива, които обичат работата си и тя обича тях, много се пази! За 80 лв. смяна на четирипътен вентил "намирисва" на развалено! Такива прехвалени разбирачи ! И не вярвам да са ти обявили цена над 200 лв....

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от човек
    От такива, които обичат работата си и тя обича тях, много се пази! За 80 лв. смяна на четирипътен вентил "намирисва" на развалено! Такива прехвалени разбирачи ! И не вярвам да са ти обявили цена над 200 лв....
    Явно обичаш намръщени майстори дето си им развалил кефа че си ги извикал и работят без кеф обаче ти опразват портфеила.Е няма угодия като е скъпо що така като е ефтино пък що взимаш малко.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #15

    Re:Midea MSF-12HR - ремонт

    Велев прав си че угодия няма, но по-добре да е скъпо, защото така изглежда по-истинско! Какво да се прави - народопсихология.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HR датчици ?
    От didiron във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-13, 18:47
  2. Midea MSF-12HR - грешка
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-09, 19:20
  3. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33
  4. Midea MSG-12HR - проблем!
    От dobatavision във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 11-04-09, 10:31
  5. 380V към Midea MSG-12HR
    От lupo101 във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 22-05-07, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе