Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Midea MSG-12HR "ALPHA NORD STAR" - търговска измама!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #1

    Midea MSG-12HR "ALPHA NORD STAR" - търговска измама!!!

    Ще ви разкажа една история.Срещу нашия сервиз-магазин има друг магазин-конкуренция,и този наш колега разпечатва МИДЕА-те и им лепва по един хубав стикер с надписа "ALPHA NORD STAR"-демек скандинавски модел ниско температурен топли даже и до -30гр.Моите майсторчета викат,"шефе звъни на МАГНУМ-Д и ние да продаваме от тези модели,какво по-добро от това-30гр. пей сърце",звъня на МАГНУМ-Д,казвам им моите дерзания,а отсреща ми се смеят.Казват ми,че и други колеги са искали такива модели,а то такива въобще не съществували и се изложих като кифладжия,но това ми бе урок как се прави маркитинг и търговия.В междупрочем конкурента ми хал хабер си няма от климатици,но каквото му дадеш,ще го продаде-ТЪРГОВЕЦ.Така,че внимавайте клиенти ,какво ви продават по магазините инвертори,круши,ябълки или домати.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Този номер преди години го правихме в Технолукс(бивше Аладин,сега май некво Техносити или нещо такова) ,получавахме от братята китайци еднакви тела и лепяхме различни марки-Келон,Елит,и нискотемпературния Крафт с компресор на Панасоник(хахахахаха).Да,ама хората се усетиха и веригата фалира.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Явно това им е била Алфа версия, щом схемата работи, очаквайте Бета, че после и финална може да изкарат...
    В случая клиента ли е крив, че е неинформиран, или търговеца, че лъже нагло... Ама бития бит. Отваряйте си очите, хора! Още гледам на места уникалните "MitsubiChi JAPAN". Някой човек чул, че Mitsubishi са добри климатици, намира ги евтино и щастието е пълно. Да, ама не съвсем...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #4

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Техносити не са фалирали в нашия град ги има и един ден гледам двама шемети как оставили 2 външни тела зад камионетката си и забравили че климатиците там и с пълна газ назад и само на климатици заприличаха ги згънаха много добре правете си сметка какви мотажи правят :-)
    Даже същите пичове бях чул че след като монтирали стойките и като пуснали климатика паднал със все стойки от 3-тия етаж добре че никой не е минавал от долу през това време :-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #5

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Не зная обаче дали МАГНУМ-Д,взеха някакви мерки.Едва ли, ще си губят дилъра.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    deian хаха така е даже тука при нас бяха пуснали слух че скъпо съм продавал Дженералите че хората ги намирали за по 500 стотака пък аз съм ги давал двойно и тройно да ама те хората си купували general electric и зимата разбраха защо ги давам по скъпо ))

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Как ще падне,нали е вързан с тръбите и кабелите.Или ако са забравили да закачат тръбите,ще е върха.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #8

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Не бе хора,тук става дума за селски тарикатлък.МИДЕА е оргинална китайска марка,никой не може да е сигурен аджаба дали пък няма такъв модел"между другото стикерите бяха супер профисионално направени".Нашият град е близо 100 000-150 000 души,има поне20-30 фирми за клим.,как никой друг не продава този уникален модел,няма ги нито в Техномаркет,нито Технополис,нито Зора ,нито който и да било,само моят колега-конкурент.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #9

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Vanko,не разчитай,че тръбите и кабелите,изпалняват крепежна роля,по скоро бандажната лента.ха.ха.ха.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    е досега не съм пробвал първо да вържа тръбите и кабелите преди да съм пуснал външното на стойките за вътрешното е ясно че става ама за външното малко е трудно не че нестава ама...... има доста причини поради които не се прави.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Тимбърлейк-Сори,ама все пак не става въпрос за тебе,нали по-горе си описал тази комедия с Техносити-то,тях бъзиках в поста си.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Да разбрах просто оставаше и да са вързали външното та тогава да го пуснат и ако увисне на тръбите ще е голям цирк

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #13

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    ми по-добре да увисне на тръбите, отколкото да се избабани долу такива монтажници са за

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #14

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    абе ти остави и монтажниците във фирмата ами и продавачите лъжат по неразбиращите че tehniker midea и voltel са климатици номер едно

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    3
    #15

    Re: MIDEA MSG-12HR "ALPHA NORD STAR"-ТЪРГОВСКА ИЗМАМА

    Здравейте! Купихме си климатик NORDSTAR 12-ка лятото нямаше проблем охлаждаше добре и разхода на ток беше нормален.Сега като го пуснахме да топли топли но слабо-на 30 градуса зададена температура мисля че не духа достатъчно топло.Вслужбата вкл.климатик MEDEA на 30 градуса духа по-топло.Незнам това ли ме у капацитета или има някакъв проблем с него.Ако на някой му издва на ума къде да го бъзикнем да пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. "STAR WARS 1" - Comedy
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-06, 11:07
  5. Продавам "Star LC-15" 136 колонен!
    От Shifter във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-06, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе