Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Midea MSG-12HRI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #1

    Midea MSG-12HRI

    В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    "Магнум Д" работят некоректно с клиентите, принудени сме да ги чакаме със седмици да ни оправят климатиците.
    Преди месец си купих инверторен Мидеа, който изпрегна на втория ден. Дойде веднага техник, който обясни, че от сервиза в София не дават на клоновете в страната оборотни части за ремонт. А ние, нещастните клиенти чакаме ли, чакаме докато изпратят части от София в провинцията. Това какво е? Купих го, но вече трета седмица няма ремонт! Докога ли ще ги чакам? А ако беше зима и имаме бебе? Според вас в кого е вината, защо се бавят толкова много? Вече ми писна да ги чакам, съжалявам, че купих Мидеа, само с тях се работело така. Като капак и сайтът им е заразен, ще ме скапе тая марка...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Не можах да разбера какво му е станало на климатика и защо не работи. Сега проверих сайта на Magnum-D и видях, че си работи нормално.

  4. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #3

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Оооо, душко, нищо не разбирам от климатици, не ме питай, моля те. Изпрегна нещо на външното тяло, трябвало да се смени, но нямало частта, та трябвало да я изпратят от София (от Магнум Д). Много се чака, нещо ми писна вече, та не знам... Работи два дни и край. Малиии, това чудо ако все така се разваля, ужас! Защо се бавят тия части, защо не го оправят с оборотни? Иначе, техникът веднага дойде, ама така ми каза, че ще я подмени веднага, щом я получи... Защо се излагат така?
    -------------------
    Ами той и завчера си работеше, но антивирусната ми засичаше червей "VBS:Malware-gen". Сега пробвах - не го засича, значи са го оправили.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Може проблема да е възникнал от недобър монтаж, но без да кажеш точно какъв е проблемът не може да се каже. Според закона за защита на потребителите времето за отстраняване на гаранционен проблем е до 1 месец.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Ти за магнума не се притеснявай те са коректни и изпращат частите но ако техника ти е снимал гаранционата и направил протокол и ги е пратил иначе няма да получи части навреме. Ако знаеш с другите марки колко е проблемно осигуряването на части само.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Цитат Първоначално публикувано от miq
    "Магнум Д" работят некоректно с клиентите, принудени сме да ги чакаме със седмици да ни оправят климатиците.
    Преди месец си купих инверторен Мидеа, който изпрегна на втория ден. Дойде веднага техник, който обясни, че от сервиза в София не дават на клоновете в страната оборотни части за ремонт. А ние, нещастните клиенти чакаме ли, чакаме докато изпратят части от София в провинцията. Това какво е? Купих го, но вече трета седмица няма ремонт! Докога ли ще ги чакам? А ако беше зима и имаме бебе? Според вас в кого е вината, защо се бавят толкова много? Вече ми писна да ги чакам, съжалявам, че купих Мидеа, само с тях се работело така. Като капак и сайтът им е заразен, ще ме скапе тая марка...
    Вината е в теб, че си си купил китайски инвертор вместо марков конвенционален климатик(Фуджи,Фуджитсу или Даикин).

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Марков инвертор я погледни каде ги правят и тях.

  10. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #8

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Благодаря ти за светването, че срокът е 1 месец, наистина не знаех и им се ядосвах. Ами монтира го оторизирана фирма, подписаха гаранцията... Мисля, че всичко е точно. Ако знаех какво му е, щях да пиша, но... Каза, че е нещо в тока и свали някаква платка, тя била изгоряла. Знам ли... Ще я оправят, но мисълта ми е защо не работят с оборотни части, за да не чакат толкова много клиентите? Не ми се мисли, ако е зима и се греем само на МИДЕА! Има да мръзнем цял месец, не е ли така? Айде сега, че се потим прекомерно - много важно, ама зимата някоя пневмония ще хванем, не е шега работа... Благодаря ти, че ми пишеш, че бях на път да откача с тоя щур климатик! Честно, поолекна ми на душата...

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    miq едва ли е възможно да се поддържат наличности от резервни части, при цялото разнообразие от марки и модели.

  12. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #10

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Жена съм, пиле, нямам вина, че съм си купила Мидеа, щото марката си е хубава, ама всяка техника може да изпрегне, машина е това. А за марките не ща да споря - колко е марково едно нещо може да се спори само от специалисти. Аз съм специалист в съвсем друга област и грам не разбирам от климатици. Всичките ми познати са с Мидеа и са много доволни, в кабинета също сме с такъв и нямаме проблем. Само, дето ми е много топло, ама ще трябва все някак да издържа...
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Вината е в теб, че си си купил китайски инвертор вместо марков конвенционален климатик(Фуджи,Фуджитсу или Даикин).

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Значи да ти кажа как се процедира в случай на дефект се копира гаранционата ти карта и се прави констативен протокол и се изпращат на вносителя той изписва необходимата част основание на протокола. И след като се получи часта тогава се сменя старата повредена част. Предполагам проблема е във фирмата която те сервизира ако не са направили това което съм написал по горните редове.

  14.  
     
  15. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #12

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Ясно, много ти благодаря, че ми разясни тия важни подробности. Със сигурност е направило момчето всичко, както трябва, защото взе гаранционната карта, а и се оказа мой добър познат. Значи, хората си се възползват от законния едномесечен срок, това е... Жалко, защото ми каза, че само Магнум Д от всички, с които работи, не дават оборотни части за улеснение на клиентите. Другите давали, вярно ли е според теб? И се плаша, че като се развали веднага, все ще е така - ще се разваля постоянно. Дано греша! (Нищо, ама нищо не разбирам от техника.)

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Никой не дава оборотни части а магнум не се възползват от законните срокове. Получавал съм ги максимум до две седмици.

  17. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #14

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Добре де, но защо ще ме лъже момчето? Каза, че за всички климатици му давали, само за Мидеа-та - не. И затова бях започнала да съжалявам, че съм купила точно тая марка - заради бавния сервиз. Ако все така се разваля...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:В "Магнум Д" ли е вината или в техника от провинцията?

    Рядко се развалят но нали за това е гаранциония срок. Няма нещо дето не се разваля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?
    От stivtehnoto във форум Климатици Midea
    Отговори: 79
    Последно: 08-01-24, 05:01
  2. Проблем с Midea MSG-12HRI - не включва
    От shappy във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-17, 17:46
  3. Midea MSG-12HRI - нормално ли е?
    От nencho във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 08-01-17, 21:50
  4. Midea MSG-12HRI - Нормално ли е...?
    От Usera във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-07, 14:52
  5. Midea MSG-12HRI инвертор - мнения
    От hunter79 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-07, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе