Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #1

    Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    Искам да попитам нещо за модела. Климатика не е инверторен. Монтираха ми го днес. След като си заминаха монтажниците започнах да пробвам разбира се. Забелязах следното. След като го пусна на отопление и климатика достигне зададената температура, струва ми се, компресора и външното тяло спират да работят, но вътрешното тяло си продължава. Не духа топло, а работи като вентилатор. След това външното отново се включва и вътрешното започва да духа топло. Това нормално ли е, вътрешното никога да не спира!!!!! За какво ми е вентилатор посред зима???

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Мидея MSR5-09HR въпрос

    Нормално е.Някои серии на Мидея спират вентилатора,но други-не. Твоя модел е от вторите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #3

    Re:Мидея MSR5-09HR въпрос

    това е за да разпределя въздуха дори когато външното не работи при повечето клими е така.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #4

    Re:Мидея MSR5-09HR въпрос

    Да бе, да разпределя въздуха. Ако исках да си разпределям въздуха щях да си купя вентилатор за 20 лева. Фуджицуто в другата стая спира да духа и температурата навсякъде ми е еднаква. Тъпотия неземна. Направо духа студено тъпата Мидея.

    Много ви моля, нека някой който разбира и се занимава с климатици да ми отговори. И освен това, не са ли длъжни в магазина да ги казват тези неща.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:Мидея MSR5-09HR въпрос

    asenpl колегата се опитва да те успокои, но ти трябваше да знаеш, че след фуджитсуто китайската имитация ще те разочарова. Надявам се зимата да не го изхвърлиш като си видиш сметката за тока, чувствително ще се разминава от тази на фуджитсуто, а и шума.....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #6

    Re:Мидея MSR5-09HR въпрос

    Аз за зимата имам парно и съм го взел само за през лятото за охлаждане и за междинните сезони за отопление. Есен 2 месеца, пролет 2 месеца и лято 4 месеца. Общо 8 месеца. През зимата 4 месеца съм на парно. За това прецених, че Мидея ще ми е добре, и то конвенционална. Но това с духането на вентилатора е нож в гърба. И пълна простотия, ако е така наистина. Не че утре няма да се обадя на тези дето ми го монтираха, но те могат да кажат каквото си искат.Все още държа на мнението на човек, който се занимава с климатици.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #7

    Re:Мидея MSR5-09HR въпрос

    сложи вентилатора на авто режим и кажи как е?би трябвало да намаля потока след като компресора спре.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #8

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    Ами то няма режим авто. Има фан, Хай, мидъл и лоу.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    Какво е това ФАН според теб?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    Сложи го на позиция при която липсва показалеца за степени на вентилация тогава е на ауто.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #11

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    Сложих го на ФАН и не спира. Понякога обаче се усилва. Нали е автоматичен режим

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?


    Значи като гледаш дисплея избираш режим на работа и стрелката сочи избрания режим като режимите са общо 5. И с бутон MODE избираш кой да ползваш.
    1вия е ауто тоест климатика сами избира кой от режимите да ползва зависимост от температурата.
    2ри cool е студено и работи на охлаждане.
    3тия е dry или исушаване при него работи на охлаждане но не може да сменяш скороста на вентилатора.
    4тия е Heat или топло.
    5тия е FAN и там климатика работи като обикновен вентилатор без да включва външното тяло.

    А с бутон FAN SPEED избираш скороста на вентилация и това се индикира с друга стрелка от дясно кто там режимите са 4.
    най от долу в LOW слаба вентилация в средата е MED или средна и най горе е HIGH или силна след като подминеш HIGH стрелката изчезва и тогава е режим ауто на вентилатора.
    Дано си ме разбрал.

    На снимката е точно в режим ауто вентилатора.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #13

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    майками и сестрами си монтираха такива но 12-ки, нямам впечатления.
    аз имам две машини едната МХИ другата конвенционална CH12АDЕ и тя работи по начина описан от теб, изключва само при дефрост, но затова пък подържа температурата в стаята все едно сия заковал измервам с два термометъра единия е на 60 см. а другия на 150 от пода, разликата в показанията им е около 0.5 гр. Такаче има положителен ефект от това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #14

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    Да, да. Разбрах вече, че когато стрелката изчезне от дясно, значи е на авто режим вентилатора. А що се отнася до написаното от змиори: ми когато навън е зима, а ти си на парно например, пускаш ли вентилатор за да ти разбърква въздуха в стаята . Никой който познавам не го прави. Единствено и само Midea MSR5-09HR Както и да е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #15

    Re:Midea MSR5-09HR - на отопление вътрешният вентилатор не спира?

    я чети хубаво. написал съм ти че и коренно различен от твоя климатик работи по същия начин, в експлоатация е от 2 години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  2. Отговори: 2
    Последно: 04-11-09, 02:25
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-05-09, 20:14
  4. Midea MSR5-9HRN1-QC2 - става ли за отопление?
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 23-03-09, 22:35
  5. KFR-32 - не работи вътрешният вентилатор
    От batgrad във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 29-08-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе