Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Midea MSV-09HR - мига за авария

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #1

    Midea MSV-09HR - мига за авария

    Имам климатик Midea който от вчера вместо да работи прави следното:
    Половин минута след стартиране на климатика светва лампа PRE-DEF свети малко време и загасва
    това го прави няколко пъти след което почва да мига на авария и дотам.
    В същото време от външното тяло се чува цък но компресора не сработва и пак цък което
    според мен е термичната защита. Според мен е компресор. Ако съм прав знае ли някой откъде мога
    да му намеря външно тяло или компресор и колко е скъпо? Или по добре да мисля за нов?
    На външното тяло е написан модела MSV09HR.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    А не е ли по-добре да викнеш техник за да намери точния дефект? Ако се окаже кондензатор за смяна,който струва 5-10 лв,а пък ти си готов цяло външно да си вземеш ???

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #3

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Виках техник и той казва същото но не е отварял външното тяло!
    Ако мислиш че е кондензатор мога да пробвам да го сменя.
    Знаеш ли какъв му е капацитета?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #4

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    25 микрофарада или по-голям

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Потърси си компетентна фирма да ти оправи климатика.Като те боли зъб сам ли си го лекуваш?

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #6

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Цитат Първоначално публикувано от dixy
    Имам климатик Midea който от вчера вместо да работи прави следното:
    Половин минута след стартиране на климатика светва лампа PRE-DEF свети малко време и загасва
    това го прави няколко пъти след което почва да мига на авария и дотам.
    В същото време от външното тяло се чува цък но компресора не сработва и пак цък което
    според мен е термичната защита. Според мен е компресор. Ако съм прав знае ли някой откъде мога
    да му намеря външно тяло или компресор и колко е скъпо? Или по добре да мисля за нов?
    На външното тяло е написан модела MSV09HR.
    Пмогне ми. Казаха ми,че трябва да се смени компресора,а той струва 300 лв.НАистина ле е дефектирал?
    КЛиматик MSG-09HRI
    КЛиматика работи без проблеми на охлаждане
    НА топло: Включване -свети зелено,,OPeracion,, и червено ,,Pre deeef.., С;лед малко тока стига до 7-9 ампереа, започва да духа топъл въздух за 2-3 сек и изключва. Клапата се затваря и светва лампа ,,OPeracion,, в зелено -мигаща и в зелено лампа,,Pre DEF,,.След малко изгасва лампа,,PRE DEEF,, и процеса се повтаря.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Ако е от компресора, как така работи на охлаждане? Хмм...

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #8

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако е от компресора, как така работи на охлаждане? Хмм...
    Казва техника,че на охлаждане работи с по-малка компресия,а на загряване с по-голяма. На външното тяло като мери токовете на трите кабела,на един от тях,след като задуха за кратко топлия въздух ,токът се вдигал до 12 ампера и след 2-3 сек изключвал. Този режим б8ил по-натоварваш и затова компресора се натоварвал и климатика изключвал. И на мен мие странно как така си работи нормално на охлаждане, а на загряване изключва след 2-3 сек.Странно. И сега този скъп копресор...незмнам...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Има няколко причини да се увеличава тока,като със сигурност не е компресор:
    1-повечко фреонец.Оправя се с източване,вакуумиране и зареждане с електронна везна по табелката
    2-не включва навреме вентилатора на вътр.тяло,а със закъснение.Смяна или корекция на тръбен датчик.
    3-замърсени филтри на вътр.тяло
    4-замърсен топлообменник на вътр.тяло.
    5-пречупена медна тръба в снопа.
    6- ако връзката е на заварка,може да има припой в светлото сечение на тръба,най-често в тънката Ф6 мм.Все едно е пречупена,ефекта е еднакъв.
    7- повреден вътр.вентилатор,задрали лагери или нещо друго,за да се върти по-бавно турбината и да не осигурява необх.дебит
    Този техник слага ли манометри заедно с амперклещие?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Аз не разбрах кой индикатори светят и кой мигат като се затвори клапата? Напиши по разбираемо да видим какво индикира.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #11

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз не разбрах кой индикатори светят и кой мигат като се затвори клапата? Напиши по разбираемо да видим какво индикира.
    Влючвам,,ON,,Светва ,,Operatiom,,светва постоянно в зелено и ,,PRE-DEF,, постоянно в червено. След 55 сек се отваря шлюзата-Климатика започва да духа топло за 2-3 секунди и спира.,,OPeration,,започва да мига в зелено,като същевременно светва ,,Auto,,в постоянна зелена светлина и тогава се затваря шлюзата.На 100 -та секунда процеса се повтаря
    -----------------
    И още нещо да попитам О т вашата практика има ли случай климатика да работи без проблеми на изстудяване ,а в режим затопляне да не работи . И причината да е в компресора
    ------------------
    А след като се изключи топлия въздух и се затвори клапата ,,OPeracion,,започва да мига в зелено, а ,,Auto,, започва да свети постоянно в зелено

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Тази грешка се индикира като mold protection може да се възприема като матрица защита,при тази авария си трябва отваряне на външното тяло и мерене на модул на компресор.Има и вероятност да е IPM модула.
    Миналата седмица се наложи да правя и аз 9HRI преди мен са минали няколко човека резали датчици сваляли вентилатори а аварията беше съвсем друга.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #13

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Тази грешка се индикира като mold protection може да се възприема като матрица защита,при тази авария си трябва отваряне на външното тяло и мерене на модул на компресор.Има и вероятност да е IPM модула.
    Миналата седмица се наложи да правя и аз 9HRI преди мен са минали няколко човека резали датчици сваляли вентилатори а аварията беше съвсем друга.
    Пробаха с нов IPM модул но не става. Тогава, дали наистина компресора е за смяна или...Ще съм ви благодарен ако ми дадете ваш телефон да ви се обадят колегите за консултация или не става. аз не съм от София.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Е щом са пробвали и с друг модул а и тази консумация 12 ампера има вероятност да е компресора и то голяма. На колко време е този климатик? В кой град си?

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #15

    Re:Midea MSV-09HR - мига за авария

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Е щом са пробвали и с друг модул а и тази консумация 12 ампера има вероятност да е компресора и то голяма. На колко време е този климатик? В кой град си?
    От Монтана. Климатика е на 3.5 години.
    --------------
    На 3 години и половина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 22:26
  2. Midea MSG-09HR - търся вътрешно тяло
    От bgjoro във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-10, 19:17
  3. Midea MSG-09HR или Panasonic CS/CU-UW9GKE
    От tanita във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 26-07-09, 22:49
  4. Midea MSG-09HR - компресорът не изключва!?
    От zzvaszz във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-08, 00:56
  5. Midea MSG-09HR - мига operation
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-08, 08:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе