Резултати от 1 до 6 от общо 6

Midea MSR5-12HRN1 - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #1

    Midea MSR5-12HRN1 - впечатления

    Здравейте , от малко повече от година съм притежател на този уж по нов модел на Мидея. Доколкото може да се вярва на табелката отдава 3.2 KW/охлаждане/ и 3.6Kw/отопление / . И аз като някои притежатели на този модел се оплаквах от неприятното подухване на климатика и създаване на течение . Поставен е в стая 3.40 м на 3.40 м , височина / на помещението/ - 2.80 ,а бе с две думи трябва да охлажда и отоплява около 30 кубука въздух . Става дума за панелка и е северно изложение . Понеже стаята си е студена / макар и само с една външна стена и нова дограма / за тази кубатура се отказах от 9-ка защото предпочетох да се презастраховам с малко аванс в мощността / 120 вата за отопления на кубик / . Ето че дойде зимата . Докато работи компресора е добре - духа топличко , ама спре ли - в стаята почва да се усеща едно неприятно течение - абе неприятна работа . Оказа се че и най-ниската степен на вентилатора усещането е неприятно .Много мислих как да понамаля това течение . До някаде имаше ефект следната манипулация . Вертикалните жалужи при мене са разделени на 3 части . Насочих лявата и дясната част съответно надясно и на ляво , при което въздушния поток се съсредоточи в средата .В резултат на това вече течението при работа само да вътрешното тяло намаля и съоветно въздушната струя стана по гореща . Прецених че тази манипуляция може да не се отрази добре да вътрешното тяло заради намаления въздушен поток и зададох максимална скорост на турбинката . В крайна сметка в стаята стана по конфортно и поне имах усещането че климатика духа по топло .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #2

    Re:Всичко Midea MSR5 12HRN1

    продължение на темата : през това лято направих т.нар. профилактика / все пак климатика се изполваше почти целогодишно - има само 4 месеца ваканция / и ми се щеше да го погледне техник . Човека е сериозен - дойде с бутилка фреон , везна , манометри и амперклещи и го пуснахме на COOL .Оказа се че трябва да му се долее фреон - 200 и няколко грама за да има налични 840 гарантиращи нормална работа . Макар че вече смятах че тази зима нещата ще са по добре / климатика си има вече достатъчно фреон а и Тец-а доста свали цената спрямо миналата зима - само 74.2 лв за Mw/h / , външната стена бе покрита от 5 см изолазия / възползвах се от доста свалените цени за изолация тази есен / . Ето дойде и тази зима . За сега климатика се справя добре .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #3

    Re:Всичко Midea MSR5-12HRN1

    На 18.12.2009г.вечерта реших да проверя как са се променили параметрите климатика при тези малко по ниски температури ( - 9 градуса под нулата ) . Зададох 5 градуса по висока темепература ( 26 ) от ДУ и с започнах да следя с електротен термометър температурата на въздуха над вътрешното тяло и изходящата от турбинката при макс. скорост на вентилатора / 550 куб.метра в час /. Не очаквах високи разултатии ето какво измерих : 22 градуса на входящия въздух и 37 на изходящия след 6 мин. работа ка компресора / повечето специалисти тука споделиха че климатика е слабичък и може би са прави / .За изчисляване на мощността използвах показания на този адрес метод: http://klimatici-bg.blogspot.com/ . Ако може да се вярва на табличките при отчетена разлика от 15 градуса между входяща и изходяща температура при макс.вентилатор отдадената мощност е около 2.8 кВ/час. Консумирана отчетох с електромер - около 0.9кВ/час. Това прави КОП малко над 3 .

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Всичко Midea MSR5-12HRN1

    Е за 6 минути не е успял да заработи нормално климатика ти си го мерил.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Re:Всичко Midea MSR5-12HRN1

    jav,КОП 3 при -9гр.-нещо си объркал,да не говорим ,че изходящият е с ниска температура.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #6

    Re:Всичко Midea MSR5-12HRN1

    Не знам дали съм объркал нещо . Единственото което не мога да измеря е дебита и ползвам каталожни данни . Ако са грешни тогава ще се съглася че не са ми верни замерванията .Нека Велев клима да каже какъв е дебита на макс при моя модел .Иначе съм съгласен ,че изходящият е с ниска температура - факт ама и консумация също е ниска . При 7 градуса външна ми дига до около 50 изходяща /при 22 в стаята /, но пък и тогава консумацията по каталожни данни е ниска - около 1кв/час и КОП-а е 3.6 . Според мене този модел е по скоро за поддържане на температурата в стаята , отколкото да стопли една истинала стая . Ако това е била идеята на призводителя , за сметка на ниска изходяща - по икономичен климатик , май донякъде го е постигнал .
    Моля ви издирете инфо колко му е дебита при макс. вентилатор

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 22:26
  2. Midea MSR5-12HRN1 - резонанс/шум от вътрешното тяло
    От wall във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-10, 13:14
  3. Midea MSR5-12HRN1 - впечатления
    От barona75 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 03-06-10, 13:46
  4. Midea MSG-12HRN2/407/ или MSR5-12HRN1/410/
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-10, 14:09
  5. Midea MSR5-12HRN1 vs. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От nikman във форум Климатици Midea
    Отговори: 23
    Последно: 17-11-09, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе