Резултати от 1 до 5 от общо 5

Midea MSR5-12HRN1 - резонанс/шум от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #1

    Midea MSR5-12HRN1 - резонанс/шум от вътрешното тяло

    Здравейте!
    Скоро ни монтираха 2 бр Мидеи MSR5-12HRN1. Вчера едва ги пробвахме така да се каже защото времето не беше толкова горещо за охлаждане и единия климатик започна да работи шумно . От вътрешното тяло когато се вкл компресора вън, започва да се чува резонанс, жужене, все едно че чувам помпичка за аквариум, или най точно като разбито вентилаторче на компютър. Просто ми се струва, че чувам компресора във вътрешното тяло. Не е от вентилатора, шуми само когато външното тяло работи. Моля да ме насочите какъв е проблема, от монтажа ли, дефект някакъв ли ...? какво му е дявол да го вземе? Работил е всичко на всичко един ден и се разшляка.... Тръбната разводка дойде точно 3 метра, ако има значение дължината, а другата мидеа, с която няма такъв проблем е с 4 м тръбна разводка.
    Прави ми и друго нещо впечатление... когато си достигне температурата и като спира външното тяло не спира веднага ами тресе ту тръгва ту спира, нещо компресора не спира, а се тресе? през този момент вентилатора си спира.

    Благодаря предварително на отзовалите се. Чакам и гаранционно да дойдат да си го видят, че то срамота един ден да го ползваш и айде...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re:MSR5-12HRN1 резонанс/шум от вътрешното тяло

    На мен ми мирише на скъсана прожина в компресора щом след като спре продължава да ръси няма какво друго да е!

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:MSR5-12HRN1 резонанс/шум от вътрешното тяло

    Мисля че някой беше писал за подобен проблем точно с този модел на Мидея. Аз този модел не съм го продавал с изключение на 2 бройки и спрях да го предлагам много слаба машина според мен.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #4

    Re:MSR5-12HRN1 резонанс/шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Мисля че някой беше писал за подобен проблем точно с този модел на Мидея. Аз този модел не съм го продавал с изключение на 2 бройки и спрях да го предлагам много слаба машина според мен.

    Четох, но точно за такъв шум от вътрешното тяло, само когато компресора вън работи не открих... А за машинките наистина са с малки габарити виншните тела, но аз съм се подсигурил вместо 9 са уж 12ки на тухла със външна изолация и дограма, даже работят много силно при охлаждане и си държат стайната температура- слагам термометър в далечния край на стаята и разликата е само с 1 градус повече от зададената. Другото, което ми направи впечатление, е че вентилатора им е много силен дори и на най- слабо духане...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #5

    Re:MSR5-12HRN1 резонанс/шум от вътрешното тяло

    Да . Вентилатора в силен .За това когато съм в стаята ограничавам въздушния поток / не обичам да ми духа силно и да прави течение /

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  2. Midea MSR5-12HRN1 - впечатления
    От barona75 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 03-06-10, 12:46
  3. Midea MSG-12HRN2/407/ или MSR5-12HRN1/410/
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-10, 13:09
  4. Midea MSR5-12HRN1 - впечатления
    От jav_1975 във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-09, 15:32
  5. Midea MSR5-12HRN1 vs. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От nikman във форум Климатици Midea
    Отговори: 23
    Последно: 16-11-09, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе