Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #1

    Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Поздрави , лятото взех MIDEA MSR3-18HRN2 (конвенционален) с основна идея да го ползвам за охлаждане (отоплявам се с централно парно), сега го пускам за няколко часа вечер в режим отопление. От известно време започна да се държи странно аз го изключванм той влиза в дефрост и няма спиране (но отвреме на време се проявява) - вътрешното тяло се истудява безкрайно . След това втори проблем от вън компресора работи , а вътре вентилатора не тръгва изобщо и така само товати компресора (но отвреме на време се проявява) - питата вътре се нагрява безмислено. Извиках техника измерихме тръбният датчик (вътре)10К - 25С ,въздушният също е с тези стойности .
    Прави ми впечатление , че преди да пипаме платката и датчиците - вътрешният вентилатор спираше да работи докато компресора изключваше в паузите ( режим ауто на вентилатора зададени 28С ) , сега само се намалят оборотите му и когато компресора се включи се овеличават отново тоест постоянно меша въздуха . Кое е нормалното преди или сега ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #2

    Re:проблем при работа на климатик MIDEA MSR3-18HRN2

    Цитат Първоначално публикувано от kossis
    Поздрави , лятото взех MIDEA MSR3-18HRN2 (конвенционален) с основна идея да го ползвам за охлаждане (отоплявам се с централно парно), сега го пускам за няколко часа вечер в режим отопление. От известно време започна да се държи странно аз го изключванм той влиза в дефрост и няма спиране (но отвреме на време се проявява) - вътрешното тяло се истудява безкрайно . След това втори проблем от вън компресора работи , а вътре вентилатора не тръгва изобщо и така само товати компресора (но отвреме на време се проявява) - питата вътре се нагрява безмислено. Извиках техника измерихме тръбният датчик (вътре)10К - 25С ,въздушният също е с тези стойности .
    Прави ми впечатление , че преди да пипаме платката и датчиците - вътрешният вентилатор спираше да работи докато компресора изключваше в паузите ( режим ауто на вентилатора зададени 28С ) , сега само се намалят оборотите му и когато компресора се включи се овеличават отново тоест постоянно меша въздуха . Кое е нормалното преди или сега ?
    Дано помогна:
    Преди 2 години Самсунга( вече 10 годишен - конвенционален) ми правеше същото: по принцип си работи но в един момент почва един дълъг дефрост безкраен, свързан със страшни шумове от вътрешното тяло( очаквах да се взриви).
    Обаждам се в сервиз и ........... ами проблема е в платката, трябва да се смени ама платка 250лв. + поне 100лв труд и = около 400лв. (всичко това по телефона).
    Казах си че ако ще е 400лв или аз ще го отремонтирам или ще си купя нов климатик.
    Разглобих вътрешното тяло и свалих въпросната платка. На нея има едно контакторче(реленце) дето беше залепнало и понамирисваше на бакелит. Явно то включва компресора отвън( определено си бяха дебели кабелите) и беше вече позалепнало. С малко труд за 3 часа и малко обикаляне по магазините за ел. компоненти си намерих същото реленце( че даже малко по-яко)за по -малко от 7лв. и след 20 минути с поялника реших проблема.
    Вече трета зима климатика бачка прерасно( е тази зима засега почти не е включван и стои за по сериозните студове.
    Пак казвам дано с написаното помогна на някой

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    kossis, При някой модели като Midea MSV1-18HRN1 когато не работи компресора вътрешният вентилатор се изключва ако температурата на вътрешният топлообменник е по-ниска от 20 °С. Ако температурата на топлообменника е по-висока или равна на 20 °С вътрешният вентилатор продължава да върти на минимални обороти.

    Другите ти оплаквания не са ясно описани за да се разбере има ли проблеми. Може просто програмата да се обърква от време на време при нестабилно захранване към климатика. След като подадеш команда за изключване от дистанционното колко време продължава цикъл разскрежаване и колко време е работил преди това климатика преди да премине в разскрежаване?

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    коссис - не разбрах нищо от твойте обяснения...

    емил2564 - поздравления - малко са хората ,които без да са в тази област биха се справили с твоя проблем...справил си се като сервизен техник.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #5

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    коссис - не разбрах нищо от твойте обяснения...

    емил2564 - поздравления - малко са хората ,които без да са в тази област биха се справили с твоя проблем...справил си се като сервизен техник.
    БЛАГОДАРЯ
    Не знам дали съм прав, но най-мразя по телефона някой да ми ремонтира нещо( колата и климатиците са ми слабо място). Верно е, че не ми е работа, но много се амбицирах на тези 400 лв. за тази антика.
    След 10 години прекрасна служба тази година почти го пенсионирах( то с тези температури ).Няма да забравя как със съпругата ми го свалихме от стената( кой да знае че не трябва да се сваля, ама поне тръбите м бяха дълги та и това не ми беше проблем), ама който не разбира с много внимание и търпение може да се научи(според мен).
    Лека вечер на всички.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #6

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    След като поработи около 40 минути и аз примерно решавам да го спра от дистанционното , обаче тои почва дефрост завинаги по мое мнение -забива тоест, но това е понякога само (той там и е програмиран да дефростира - по време). Температурата е около 22- 24 С винаги -в помещението има централно парно.
    Въпросното реле работи добре нищо не мерише на бакелит -цъка си екстра ,незнам само за компресора ли е или за външният вентилатор. Платката я гледах снощи пак нема видими проблеми.
    Засега предполагам че проблема е бил в това че климатика е отлежавал в некой склад известно време и когато не работи всички контакти и букси клеасват от влагаи тнт.
    Така предполагам защото откакто пипахме платката и сваляхме датчиците с техника работи по добре -
    на истудяване сваля 5С , на затопляне качва 50С и вентилатора не изключва никога все върти като си понижава оборотите когато компресора спира в - стаята става много топло. Прави дефрост по програма и е ок. (преди вентилатора спираше, което майче не е нормалното)
    В работата имам една тошиба и тя работи без спиране на вентилатора.
    Наистин когато не включваше вътрешният вентилатор (при отопление) шумът от вънка се повишава но това е защото се вдига налягането на компресора безмислено яко.
    Сега работи ок но не е ясно дали е оправен. Проблема е или в платката или в тръбният датчик според техника. Защото по налягане и ампераж на компресора всичко е нормално. Тръбният датчик е със стоийности 50С - 3,3К 20С - 10К 5С - 20К -20С - 80К (измерих)
    Времето ще покаже дали проблема е бил в някоя лоша връзка в буксите.
    Това реле го има но какво точно задейства компресора или вентилатора на компресора?
    Мерси за отговорите. Темата не е затворена !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #7

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от kossis
    След като поработи около 40 минути и аз примерно решавам да го спра от дистанционното , обаче тои почва дефрост завинаги по мое мнение -забива тоест, но това е понякога само (той там и е програмиран да дефростира - по време). Температурата е около 22- 24 С винаги -в помещението има централно парно.
    Въпросното реле работи добре нищо не мерише на бакелит -цъка си екстра ,незнам само за компресора ли е или за външният вентилатор. Платката я гледах снощи пак нема видими проблеми.
    Засега предполагам че проблема е бил в това че климатика е отлежавал в некой склад известно време и когато не работи всички контакти и букси клеасват от влагаи тнт.
    Така предполагам защото откакто пипахме платката и сваляхме датчиците с техника работи по добре -
    на истудяване сваля 5С , на затопляне качва 50С и вентилатора не изключва никога все върти като си понижава оборотите когато компресора спира в - стаята става много топло. Прави дефрост по програма и е ок. (преди вентилатора спираше, което майче не е нормалното)
    В работата имам една тошиба и тя работи без спиране на вентилатора.
    Наистин когато не включваше вътрешният вентилатор (при отопление) шумът от вънка се повишава но това е защото се вдига налягането на компресора безмислено яко.
    Сега работи ок но не е ясно дали е оправен. Проблема е или в платката или в тръбният датчик според техника. Защото по налягане и ампераж на компресора всичко е нормално. Тръбният датчик е със стоийности 50С - 3,3К 20С - 10К 5С - 20К -20С - 80К (измерих)
    Времето ще покаже дали проблема е бил в някоя лоша връзка в буксите.
    Това реле го има но какво точно задейства компресора или вентилатора на компресора?
    Мерси за отговорите. Темата не е затворена !
    При мен беше същото. От многото работа(7 години) релето беше тръгнало и от време на време залепваше иииии....................... слава богу че не гръмна нещо. Най ужасното беше че все се случваше през нощта и 2- 3 пъти ни стресна много здраво докато отстраним проблема. Това реле включва компресора и е с доста дебели кабели - на фона на другите жички де. Явно вие като сте размърдали платката по някакъв начин вече сте го разтресли и се отлепило контактчето. Дано се разминеш само с това. Ако пак го направи прасни леко ( с ръка ) по мястото където е платката и виж резултата( е то с уредче е по вярно ама ако нямаш)

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #8

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Напрежението по мои замервания се двоуми от 220 - 235 В. Да има и вариянт да се обърква от напрежение или моята непостоянна експлоатация, но нали не е инвертор - има една платка и 2 датчика - тръбен вътре и въздушен.
    Доколкото разбрах когато го спра трябва да изключи а не да зацикля и да разкрежава часове- то направо се осещаше влага вътре последния път защото питата се беше заскрежила вътре и когато го пуснах от дистанционното светва символа дефрост и яко изсвистя от повишеното налягане отвън.-(около 2 ч работа - егати дефроста безмислено въртене на фреона)
    Другата случка както си работеше нормално и стига до полужение когато компресора работи а вътрешният вентилатор не и тогава и шумът от вън се повишава доста , свалям филтрите и пипам питата - пари ?? след малко пак компресора се включва обаче вътрешният фън не - вдига налягане ей - така спирам го от дистанционното и изсвистява - голямо налягане ??

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #9

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Значи моито реле не залепва компресора както съм написал работи динамично - тръгва и спира. проблема по скоро е в управлението на тия негови контакти тоест софтуера и управлението на вътрешният фън кога да работи и кога не . Не забравяй че климатика е нов и не е ползван много - техника каза че не е виждал по чист до сега не може да нагори - иначе да от много работа контактите искрят и нагарят и залепват .

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #10

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Този проблем обикновенно се решава в по читавите схеми с искрогасящи кондензатори, но при условие че работният ампеража на релето е спазен иначе няма да има ефект от тези кондензатори

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #11

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от kossis
    Доколкото разбрах когато го спра трябва да изключи а не да зацикля и да разкрежава часове- то направо се осещаше влага вътре последния път защото питата се беше заскрежила вътре и когато го пуснах от дистанционното светва символа дефрост и яко изсвистя от повишеното налягане отвън.-(около 2 ч работа - егати дефроста безмислено въртене на фреона)
    Съжалявам но при мен се получаваше само това.
    Явно нещо софта се шашка от нещо. Има спецове тука нека се произнесат

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #12

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Снощи се сетих че под капака при филтрите има неква схема разгледах я - принципната схема на вътрешната платка но много опростена само буксите на основните възли . Какво установих компресора е зацепен през това реле което е единствено на схемата , контакта му разделя фазата/ нулата на компресора и е нормално отворен (да логично за 11А консумация требе реле) платката го управлява. Вътрешният вентилатор е вързан директно , до него има стъпков двигател - вероятно за жалюзите пак е директно вързан. Другият линеен кабел фазов / нулев минава през няква букса ли е CN11 ? и отива във външното тяло директно.

    Какво ми прави впечатление - климатика зацепва релето компресора работи -ок , понякое време когато въздуха от фъна достигне 40С релето цъка отчетливо , но компресора продължава да работи около 1 минута и после се чува второ цъкане съпроводено със спиране на компресора .
    После вентилатора забавя оборотите и така до достигане на 26С на издухваният въздух. Отново фъна дига обороти и компресора зацепва - действието се повтаря - нормален режим !? - ( температурата я меря пред жалюзите на климатика с електронно термометър - задал съм 28С)

    ??? Защо цъка 2 пъти релето при спиране на компресора ??? Как се командва външният вентилатор ??? - докато го тествахме с техника ми направи впечатление , че външният фън също спира и се пуска в зависимост от стойностите на тръбният датчик - тоест и той работи динамично ,предполагам и други фактори влиаят.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #13

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Да требе някой запознат с подобна схема да каже как работи тя и нормално ли е работата на гореспоменатото реле ?

    Имам чувството че техниците поне моя хабер си немаше от електрониката в климатика , но поне имаше книга за клими и в нея намерихме стоиностите на термодатчиците. Разбирасе никой не казва да се помнят разни цифри и стойности , но поне основният принцип требе да се знае.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Аз вчераписах но като видях че си написал темата се закрива не го побликувах. След малко ще снимам една платка на такъв климатик и ще ти дам малко инфо.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #15

    Re:Midea MSR3-18HRN2 - проблеми

    Написал съм темата НЕ СЕ закрива !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик Midea MSR3-12HR-QB6
    От g0g0 във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 28-04-13, 22:02
  2. Midea MSR3 -12 дъмр , моля помагайте
    От valev69 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 28-03-11, 23:59
  3. Midea MSR3-09HRN2 - изходяща температура ?
    От Jogo_1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-10, 20:16
  4. Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB
    От skirmish във форум Климатици Midea
    Отговори: 30
    Последно: 15-11-09, 14:56
  5. Midea MSR3-12HR - мнения
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 23-09-08, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе