Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree8Одобрявам

Midea MSF-12HR - интересен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #16

    Re:Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Накрая установи ли се причината?Пуснал съм в хола един MSF 12HR(R22),няколко часа работи днес на "auto",по-скоро на "отопление" работеше.По едно време реших да си поиграя с дистанционното,намалих температурното задание от 24 на 22,при което на няколко пъти машинката се чудеше да топли или да охлажда(наблюдава се различно насочване на клапата),по едно време спря и се затвори.Мисля си ,че това е "дежурен" режим,ама по едно време ми захладня,та го погледнах и видях мигаща светлина под "часовника"-около 1-2херца(1-2 пъти в секунда).Не мога да пусна или спра с дистанционното.Свалих захранването и след малка пауза го включих,работи нормално.Предната нощ е работил в режим "отопление" с таймери ON/OFF,никакви проблеми.
    Както четох по-горе,това е била сигнализация за претоварен компресор(ако е актуално за модела),та си правя извода: на режим "ауто" вентилатора си намалява скоростта при достигане на заданието и фактически намалява обдухването на радиатора в тялото-който в този режим се явява "кондензатор" на агрегата,оттам се вдига HP и вероятно се претоварва компресора.
    Ако някой спец.има желание да прочете горното,моля да коментира.Нямам никаква книжка за машинката(загубена при преместване),та ако някой има за този модел..и ако не е трудно ..да сканира...или някъде из Net-а

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Ръководство за употреба на руски.


    На отопление вътрешният топлообменник е горещ. При обръщане режима веднага на охлаждане в него навлиза течен фреон след дроселиране, който започва по-бурно да се изпарява поради горещината, като налягането също толкова бързо се увеличава. Високото налягане натоварва компресора, защото той започва да извършва повече работа. От там се увеличава и консумираният ток, който електрониката следи да не е над определена стойност, която стойност ако бъде надхвърлена електрониката изключва компресора с цел защита.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #18

    Re:Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Моля за помощ! Ние имаме същия проблем. Знаете ли какъв е проблема? Предварително благогаря!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #19

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Здравейте колеги!
    Имам проблем / от вчера забелязан/ с тази Мидеа MSF-12HR.
    Климатика по принцип се пуска вечер в стая която е сравнително топла да постопли преди лягане. Пускайки го снощи обаче на 24* , поработвайки малко , почва да топли - даже да пари струята от вътрешното тяло и...изключва. Светва лампата за дефрост.. Странно. Изключих го, пак го пуснах но на 25* , поработи и пак същата работа..Почва да духа топло, загрява, почва да духа горещ възгух 1-2 мин и изключва все едно ще прави дефрост..Понеже малката щеше да ляга да спи и не съм се занимавал повече вечерта. Днес като се прибера от работа ще "разследвам" каква може да е причината. На първо четене ми намрисва за грешно отчитане на вътрешния датчик. Ще проверя и питата и филтрите как са, но както казвам тоя климатик бачка най много 100 часа на зима, та едва ли е задръстен..
    Ще го изключа за 10-на мин ор мрежата за всеки случай реди това...
    Модела е с вътрешното тяло, на което ледовете са в средата..
    Ако някой може да даде насоки ...благодаря предварително !

    - - - - - - - - - -

    Еее, имало и сериозни и точни хора !
    Благодаря много на колегата VeleV.Klima! !!!!
    Оказа се, че има сериозни и отзоваващи се хора, за което му благодаря много!
    Констатирахме проблема, сега ще видим дали аз ще се справя сам или ще се допитам до услугите на някой "майстор"...
    Ще повися малко на стълбата да видим дали ще се оправя...angel

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #20

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Градски те мидеите така си работят.Моята при 7 гр спира и прави дефрост за около 5мин.Премести датчика и виж как е.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #21

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Градски те мидеите така си работят.Моята при 7 гр спира и прави дефрост за около 5мин.Премести датчика и виж как е.
    Не е бре м***а му.. ...
    Оказа се 4 пътния вентил.
    Просто не връща на топло да обърне кръга. Постепенно се скапа, вчера поне топлеше и обръщаше на дефрост, сега вече ...още с пускането тръгва на дефрост. След 6-8мин, т* на тръбата е -27* мерено с термометър/ т.е си има фреон и работи на студено идеално/, след това изпъшква естествено, опитва се да обърне - променя се и товара/звука на комресора, почва да вдига т*, стига до 25*, изключва лампата за дефроста,. Започва да върти вътре фана и след 10-15 сек, неуспявайки да качи повече т* на тръбата естествено и топлообменника вътрешния пак изпъшква по -леко и се включва дефроста..
    Ще му сменям днес - утре бубината. Трябва да се подсигуря със стълбата от службата , че ми е на 2 етаж и ще я сменкам...Мисля и кондензатора да сменя че да не се главоболя след година и за него да се катеря - ще видя..
    Този пост е редактиран от mitakabus; 07-04-15 в 13:23.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #22

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Така. Оправих проблема!
    Както ме посъветва "VeleV.Klima" , смених бобината и тръгна всичко!
    Въпреки, че имаше малка разлика в съпротивлението явно е пробила някъде и не успявае да задържи 4-пътния на топло. Сега всичко е наред.
    Големи благодарности на колегата, дано има повече хора като него! Има няколко бири от мен идвайки по морето!
    Този пост е редактиран от mitakabus; 10-04-15 в 06:30.
    justify, Mega, tony34al и 1 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #23

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Здравейте колеги!
    Моля майсторите за малко помощ!
    Имам някакъв "проблем " схоризонталната клапа на вътрешното тяло на това климатиче MSF-12 HR.
    Вътрешното тяло е от тези със индикаторите в средата, такова.
    Според бабата, след токов удър и спиране/тръгване на тока клапата е останала отворена и не се е затворила , дори след като тя го включила и изключила.
    Пипнах клапата, стои в свободно-стоящо положение и се мандрахерца все едно "виси", без да е закачена на стъпковия мотор. Предполагам мотора е стъпков някакъв.
    Разсъждавам така, ако е закачена, ще има затруднено движение, а тя се клати и все едно е откачена.
    Затова си мисля, че не е изгоряло моторче или управление, ами е някакво откачане или счупване на "лостова" система или там каквото е, за отваряне и задвижване на клапата.
    Някой може ли да ме насочи от къде да започна , технически грамотен съм , все ще се справя, ако проблема разбира се не е много сложен..
    Благодаря !

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #24

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Счупено е леглото в което влиза оста на стъпковото моторче. С малко топъл силикон или външен пръстен ,се оправят нещата.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    mitakabus, bobovo и SPSt харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #25

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Счупено е леглото в което влиза оста на стъпковото моторче. С малко топъл силикон или външен пръстен ,се оправят нещата.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Нещо такова ми се струва и на мене.
    Макар , че никой не го е напъвал за да се прецака. Явно от стареене...
    Стъпковите мотори обикновено са с набити зъбни колела - тук някакво пластмасово ли е че да се прецака ?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    До колкото помня е втулчица, закрепена на клапата и директно набита в оста на моторчето.Поне моя MSG...HR е така.Вади се лесно с малко огъване на клапата.Ако мотора е наред и проблема е механичен, ще се чува въртенето му и без да мести клапата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #27

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    До колкото помня е втулчица, закрепена на клапата и директно набита в оста на моторчето.Поне моя MSG...HR е така.Вади се лесно с малко огъване на клапата.Ако мотора е наред и проблема е механичен, ще се чува въртенето му и без да мести клапата.
    Еди, благодаря.
    Ще го отворя тия дни.
    Значи мотора би трябвало да е зацепен директно на клапата, като разхлабването е между оста му и тази втулка..?
    Трябва ли да се свали предния капак на вътрешното тяло, би трябало мотора да е вдясно под електрониката нали?

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #28

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Трябва да се свали. При MSF-а бяха 5 винта.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #29

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Трябва да се свали. При MSF-а бяха 5 винта.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Дам, оказа се че е счупена пластмасата на самата клапа.
    Ще я "запоя" днес с поялника и ще видя да и набия няква втулка.. То си се иска от време на време да се слага малко силиконова смазка там явно ,ама кой да знае...

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #30

    Отговор: Midea MSF-12HR - интересен проблем

    Самата пластмаса е некачесвена и старее. Меките се пукат много по рядко от твърдите. За втулка може да отрежеш края на пластмасов дюбел с подходящ размер. Най-сигурно е сметална, като на прословутите Панасоници!
    necata2 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам MIDEA MSF-12HR
    От radoslaf във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-13, 12:28
  2. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  3. Midea MSF-12HR - грешка
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-09, 19:20
  4. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33
  5. Midea MSG-12HR - проблем!
    От dobatavision във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 11-04-09, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе