Резултати от 1 до 5 от общо 5

Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #1

    Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон

    Здравейте,

    От 1.5 години съм (не)щастен собственик на MSV1-09HRDN1. Препоръчаха ми моделите от тази серия като добър компромис между цена и качество. Оттогава от фирмата за поддръжка са идвали 3 пъти да доливат фреон, единия път 600гр. Сменяха връзките между вътрешното и външното тяло. Януари месец трябваше да платя 35 лв за годишна профилактика, за да се продължи гаранцията ми. Не ги платих, тъй като фирмата, която ги обслужва просто не върши работа.
    В момента въпросния климатик отново ми къса нервите. На режим охлаждане първо започва да "съска", доста продължително (на практика почти не спира да го прави), а струята, която илиза от вътрешното тяло е със стайна температура, т.е. не охлажда.
    Предполагам, че пак няма фреон. Незнам откъде изтича и защо, но моля ви да ми препоръчате фирма, която да направи нужната диагностика и да предложи решение. Става въпрос за Варна.

    Благодаря.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #2

    Re:Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон

    Колега нищо, че не си платил профилактиката, ако си пазиш касовата бележка или фактурата за климатика, трябва да имаш още 6м гаранция, ако верно си го взел преди 18м. Отиди във фирмата и си потърси законовата гаранция, ако ти откажат сезирай КЗП, мисля ще се очудиш какъв ефект има След 2рата година, ако пак имаш подобен проблем търси друга фирма на която да платиш. Няма значение, колко гаранция са ти предложили във фирмата, по закон имаш минимум 2г. Аз така взех много изгодно един лаптоп и ме предупредиха, че фирмата производител дава само 1г гаранция, но след 18м след малко разправии ми подмениха гаранционно записвачката, за сметка на продавача - Технополис Успех

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #3

    Re:Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон

    Това че си (не)щастен собственник на този климатик не е по вина на климатика , а на тези които са ти го монтирали.Недопустимо е 3(три)пъти да ти изпусне и да не вземеш мерки да откриеш пропуска(друг е въпроса : как така го ДОЗАРЕДИХА като климатика е на фреон 410??????).
    Сам по себеси климатика е идеален за цената си и работи доста добре.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #4

    Re:Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Това че си (не)щастен собственник на този климатик не е по вина на климатика , а на тези които са ти го монтирали.Недопустимо е 3(три)пъти да ти изпусне и да не вземеш мерки да откриеш пропуска(друг е въпроса : как така го ДОЗАРЕДИХА като климатика е на фреон 410??????).
    Сам по себеси климатика е идеален за цената си и работи доста добре.
    Никаква представа нямам, защото нищо не разбирам от климатици. Може да не са го до-заредили, а просто да са го заредили. Може всичко да са направили, но аз като не разбирам, на всичко вярвам. Предполагам е така с повечето непрофесионалисти. Мисля наистина да потърся гаранцията, може да се окаже, че още има...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #5

    Re:Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон

    UPDATE: Преборих се с фирмата за поддръжка за гаранционно обслужване и демонтираха външното тяло за ремонт. Върнаха ми го след 1 седмица, като казаха, че имало малка дупка, от която бявно изтичал фреона и че са го запоили.
    В момента гадното китайско дърво отново не духа студено както трябва и изглежда пак губи фреон. Направо ми иде да го сваля по най-грубия начин от стената с чук и да го изхвърля на боклука !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  2. Midea MSR-09HRDN1 - моля за мнения
    От sashomasho във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-11, 06:33
  3. Midea MSR-09HRDN1 - няколко въпроса?
    От kebappa във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 08-11-11, 03:24
  4. Midea MSG-09HRDN1 - впечатления
    От KTT във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 15-01-10, 10:51
  5. Midea MSV1-09HRN1
    От proksimos във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 15-10-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе