Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree1Одобрявам

Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #16

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    lavsho ! Предполагам ,че никога не си ремонтирал Мидея , Понеделник ходих на едно място с 2 бр. MSM3-12HR тази която беше във спалня 30 кубика беше със счупена перка (още първата зима) а климатика е на южна стена в терасата ,втората Мидейка в всекидневна 40 кубика (дрънгалясваше) духаше марничко и агрегата искаше да излита от стойките ,човека ме извика защото съседите му правили проблем . Вчера ми звънна да съм му намерил перка за тази във спалнята като отида да я слагам ще снимам за да ви покажа... за мене нее проблем хората да си слагат Мидейки ще има повечко авариики и повечко работа ,независимо да ли са инвертори или не . Иначе и аз самия съм монтирал доста Мидейки но по-корортите(няма да споменавам за тяхните проблеми) ! Затова всеки сам да си прави изводите . Успех в избота !
    За твое сведение имаме монтирани над 4200 Мидеи и за наша радост имаме ремонтирани не повече от 100-110 машини процентното съотношение всеки сам да си го прави.MSM3 бяха от малкото калпави машини на Мидеа(основно им горяха компресорите) но от около две години и половина не се внасят и не знам от къде твоите хора са го взели преди година.
    Не отричам че Мидеята не е "черешката на тортата" но в този ценови диапазон просто няма конкуренция.
    От практиката ни досега наи отговорно твърдя че Мидеа не работо ако не е оразмерен правилно или монтажа не е извършен какта трябва.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #17

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Малко попрекали със статистиките , не знам какво си монтирал но се съмнява ,че изобщо си виждал толкова климатици на едно място Г* да си съдереш на толкова бройки само 100 със дефект и то (Made in China) все си мисля ,че не сте ги пробвали всичките

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #18

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ако е за конвенционален, новите на МЕ са с много добри показатели, а са и на добра цена.Като гледам стаята и 25-ца ще му стигне, но за по-сигурно 35-ца - http://climacom.com/files/documents/..._LIST_2010.pdf .Външното тяло - http://mediabank.canvac.se/files/89_...msh-ga25vb.pdf .
    Че кво им е по-доброто като са на цената на Дайкина,който го знаеш как работи и колко може,а пък ако са ония с орязаните пити-мани ги докато не презимуват.Ти(ако може на ти) или Едит беше казал,перефразирам,голямо външно-топло,малко-вентилатор.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Някой друг беше го казал .За конвенционални са си добри, ако се вярва на сервизното за външните, показателите са като на ДАКИН-а.Иначе външното е старо - от 2005 г., с някакви подобрения.Показателите при -10 са малко по-добри от ДАЙКИН и по мощност и по КОП.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #20

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Малко попрекали със статистиките , не знам какво си монтирал но се съмнява ,че изобщо си виждал толкова климатици на едно място Г* да си съдереш на толкова бройки само 100 със дефект и то (Made in China) все си мисля ,че не сте ги пробвали всичките
    С този си пост само затвърждаваш една мое мнение за"новоизлюпените" ни колеги!Не искам да споря с теб за глупости ,но от мен да знаеш ...статистиката в една фирма е МНОГО,МНОГО важно нещо.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #21

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Незнам сега за какво ми говориш Това за " новоизлюпилите " незнам на кой си го казвал -такива във фирмата на колегите ги разправяй ... и аз ремонтирам и монтирам и не от днес, да не си помислиш сега ,че не празнувам и Коледа !
    Айде сега покажи една СТАТИСТИКА за лека нощ

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #22

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Е,пак се почна.Човекът пита 12та става ли-да става.Даже и 9ка ще стане,ако не минава котка през дограмата на затворено.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #23

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Е,пак се почна.Човекът пита 12та става ли-да става.Даже и 9ка ще стане,ако не минава котка през дограмата на затворено.
    мда... за някои е важно екшън да има... а иначе при тия 24м3 каквато и машина да се сложи ще свърши работа - една читава 9-ка с нисък минимум и номинал около 3 - 3.5 и има запас от мощност предоволно. Та това ще са повече от 130 вата на кубик. Няма смисъл от "ефтини" 12-ки или конвенционали дето да бичат здраво (шумно) при +5 градуса на вънка... Разбира се всичко опира и до цена - но не видях информация за това до каква сума се търси климатик.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #24

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    мда... за някои е важно екшън да има... а иначе при тия 24м3 каквато и машина да се сложи ще свърши работа - една читава 9-ка с нисък минимум и номинал около 3 - 3.5 и има запас от мощност предоволно. Та това ще са повече от 130 вата на кубик. Няма смисъл от "ефтини" 12-ки или конвенционали дето да бичат здраво (шумно) при +5 градуса на вънка... Разбира се всичко опира и до цена - но не видях информация за това до каква сума се търси климатик.
    Гледам да се вместия в сума от 1000лв. с монтажа.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #25

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?


  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #26

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    bobovo,знаеш ли що USBто е 3,7 на 4,0-малко външно,голямо вътрешно,като се раздуха в тая малка стая ще му дигне килимите на човека.Да си вземе MSR,MSV,LGC или конвенционален FTYN,но конвенционален за малка стая не е добре,много ще усеща топло-студено.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #27

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    bobovo,знаеш ли що USBто е 3,7 на 4,0-малко външно,голямо вътрешно,като се раздуха в тая малка стая ще му дигне килимите на човека.Да си вземе MSR,MSV,LGC или конвенционален FTYN,но конвенционален за малка стая не е добре,много ще усеща топло-студено.
    johny01 Имам монтирана Midea MSG-12HR в 33.6м3 и да ти кажа ама изобщо не ми пречи като се раздуха.

  16. Banned
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #28

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Аз предлагам да си вземе този модел изключително добре работи тих е и по мощен от другите модели с двоен кондензатор. http://www.midea-bg.com/bg/products/...s9_v_09_hrdn1/

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #29

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Valentin_Velev и на мен много ми харесва този модел, но е нов и още не е призимувал за да кажа дали е добър за отопление.

  18. Banned
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #30

    Re:Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?

    Вервай ми 12ки съм слагал от този модел и е много тих и вътрешното и въшното изглежда като тошиба външното, голям кондензатор ионизатор има индикация за натоварването на компресора режим следвай ме и режим самопочстване в режим охлаждане. А пък за модела MSP2-09HRFN1 мога да кажа само че е страхотна машина с плазма почистване на филтри и кво ли не дори стана така че сина на клиента с този модел съжали че предната седмица си сложи Fuji 12LGC заради гадния шум от фрона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSRU-12HRDN1 R20 колко харчи.
    От valerko във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-13, 09:05
  2. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 19:58
  3. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 09:38
  5. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе