Резултати от 1 до 13 от общо 13

Климатик за охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1

    Климатик за охлаждане

    Здравейте,
    бихте ли ме ориентирали към Варненска фирма от която да закупя читав модел на Мидеа за охлаждане през летния сезон. Апартамента е на централно парно т.е. ще се ползва само за охлаждане с редки изключения през преходните сезони за топлене.
    Темата е пусната в раздел Мидеа тъй като няма друг раздел с общи въпроси, не се ограничавайте може да предложите и друга марка.
    Опита ми с Мидеа се състои от другия ни климатик MSRS-12HRN1-OC2 който 1.5г ползваме. Навремето го закупихме за ~500лв. с промоция безплатен монтаж, ако някъде във Варна има подобна оферта за някакъв читав климатик пишете моля! Помещението 16кв.м мисля, че 12ка е ще е най-подходяща.

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #2

    Re:Климатик за охлаждане

    Виж тези: http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=10 За 16 кв2 дори и 9-ка е много!

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Климатик за охлаждане

    м.петров, имаш ли наблюдения от фирмата, която препоръчваш? Че в този форум, не я броим към най-читавите...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #4

    Re:Климатик за охлаждане

    Есента монтираха климатик на съседен магазин та от там са ми наблюденията. Сега разбрах, че не използват вакуум помпа, и че било "по-добре да не се вакуумира" .
    Zygot, извинявай, че те подведох, дано да не е късно. Като ги гледах как работят, останах с впечатление, че си разбират от работата. Направиха маслен трап понеже и двете тела са на едно ниво, но дали са вакумирали не мога да кажа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #5

    Re:Климатик за охлаждане

    Вчеар ти пратих лично, не знам дали си го получил, не ми даде такива индикации.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #6

    Re:Климатик за охлаждане

    Сега видях че предишния ни климатик е купува от "Ох Миро" хаха и е имал 3години гаранция, а пък ние не му правихме профилактика дори и първата година т.е. нямаме.
    За 16 кв2 дори и 9-ка е много!
    Защото ще се ползва за охлаждане ли ? И аз си мислях нещо подобно, че 12ка е подходяща за отопление за охлаждане и 9ка ще стигне.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #7

    Re:Климатик за охлаждане

    За охлаждане 9-ка е напълно достатъчна!
    Даже и в другите помещения ще се усети. ПП: аз съм с 9-ка мидея и нямам проблем с 40 М2.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #8

    Re:Климатик за охлаждане

    Да кажа няколко думи за прословутото вакуумиране при монтажа. По инструкция е задължително обаче някои монтажници само продухват с фреон. Въпроса е, дали това е проблем. Според мен- не. Или по точно проблема не е мой, а на монтажната фирма. За всеки монтаж тя дава гаранция и вас не ви е работа как монтира. Вие представяте ли си да дойде някой в вашата служба и да ви дава акъл как да работите.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:Климатик за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Въпроса е, дали това е проблем. Според мен- не. Или по точно проблема не е мой, а на монтажната фирма. За всеки монтаж тя дава гаранция и вас не ви е работа как монтира.
    То хубаво расъждаваш така,но незабравяй,че този климатик ще го ползваш ти,а не монтажната фирма.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #10

    Re:Климатик за охлаждане

    IVO-1977 разсъжденията ти са неправилни.Последствията от невакумирането могат да се проявят впоследствие, след изтичане на гаранцията.Тогава проблема наистина ще бъде твой, а не на монтажната фирма.Тука въпроса е принципен-да се изисква спазване на инструкцията за монтаж, а не даване акъл на монтажника с какъв ключ, отверка и прочие инструмент да работи.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Климатик за охлаждане

    В предния пост е казано много вярно че последствията са непред във времето а те са:
    1.Пронменена харектеристика на климатика поради наличие на въздух.
    2.Остатъчна влага която образува киселини и разрушава маслото и лаковото покритие на намотките в компрсора. В последствие пробив на намотка към съседна или към корпус.
    3.Съкратен ресурс на компресора.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #12

    Re:Климатик за охлаждане

    Значи излиза че невакуумирането е умишлено и целенасочено. Монтажника разчита компресора да избута срока на гаранцията и след това- оппа платен ремонт. Ама аз като ми е изтекла гаранцията към дадената фирма надали ще им платя баш на тях за ремонт.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Климатик за охлаждане

    Защо трябва непременно да се стига до следгаранционнен ремонт и плащане?Неможе ли да си е вакумиран и да си свиркаш по дълго време, а не умишлено да ти съкратяват срока на годност на климатика?То вечно няма нищо(освен пирамидите) ама защо да е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик за охлаждане на 40кв
    От papercut във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-12, 21:47
  2. Климатик за охлаждане
    От Under666 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 19-07-11, 21:21
  3. Препоръчайте ми климатик само за охлаждане
    От rocky50 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 06-06-09, 17:25
  4. Избор на климатик за охлаждане
    От Zygot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 17-04-08, 18:32
  5. Климатик за охлаждане?
    От Albers във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-07, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе