Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Проблем с нов инвертор Мидея?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #1

    Проблем с нов инвертор Мидея?

    Модел MSR-18ARDN1...

    След приключване на монтажа и проби, в режим отопление светва веднага дефроста и след продължителен период индикира Е1 /вътрешен датчик входящ въдух/, без да включи компресора. Вътрешния датчик на входящият въздух изглежда наред, сменя съпротивлението при затопляне..

    В режим охлаждане, вътрешното започва да върти и след около 5 минути, отново изключва. Нито компресора, нито вентилатора на външното тяло се включват. В някои случаи се появява грешка Е3 - вътрешен датчик на топлообменника.

    Външното тяло като че ли не реагира, освен това че свети тук там някой светодиод.

    Предварително благодаря за всяко мнение по въпроса и здрава и силна година за всички!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Сега от прочетеното не схващам ти си го монтирал климатика или си собственика?

  4. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #3

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Аз съм го монтирал..
    Малка монтажна фирма!

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Защо не се обърнеш към Магнум?

  6. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #5

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Това ще направя в понеделник, но се надявах да е някакъв бъг и да има начин за изчистване, за да спестя на клиента два дни мръзнене.

    Все пак, ако някой е брал ядове с инверторна Мидея, ще съм му благодарен да разкаже! Все нещо ще бъде от полза!
    Поздрави!


  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Сигорен ли си че кабелите са свързани правилно ?Замерили дали има напрежени на външното тяло ? Свали капака на вътрешното тяло и виж датчиците тръбен и ваздушен дали са включени и размърдаи буксите им .

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #7

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Направих го!
    Проверих всички букси и на двете тела..
    Телата са свързани с трижилен кабел, Фаза, Нула и оперативен.
    При вклчване в режим отопление, на клемата на оперативня се появява лека индикация, при замерване с фазомер, но нищо не се случва. Ни компресор, ни вентилатор...
    Какъв е точно принципа на комуникация между двете тела?

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Грешките кой ти ги даде защото не са верни.
    Е1 е нарушена комуникация между вътрешно - външно.
    Е3 че вентилатора не отчита скоростта на въртене.
    Като чета си доста нов как те оторизаираха Магнум нямам идея. Явно само сте монтирали и не сте се сблъсквали с никакви ремонти в климатичната техника трябва и да отбира човек и от електроника то не е само монтажи.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #9

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Затова и питам!

    Благодаря ти за съвета, а още повече за кодовете! Можеш ли да ги пуснеш?

    П.С. Оторизацията ми върви още от времето на Асен и Пепи от Омакс и се прехвърли в Магнум, когато отидоха при Дилян.
    Все пак съм само монтажна фирма!

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Ми то монтаж а после кой ще оправя евентуални проблеми? То няма техника дето не се разваля включително и при доста скъпи машини се случва. Това сигурно за София става дума и разчитате на фирмите дето ви ги продават да ги оправят.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Велев, за теб знаем - дето са те родили с вакуумпомпа и тръбогиб. Ако можеш, помогни му на човека. Ако не, няма защо да се заяждаш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Велев, за теб знаем - дето са те родили с вакуумпомпа и тръбогиб. Ако можеш, помогни му на човека. Ако не, няма защо да се заяждаш.
    Не мога да му помогна така дистанционно. Трябва да се мери с мултицета така не става. А и не съм роден с вакум помпа а с мултицет и поялник.
    Така само разбрах че имало фаза и мигали диоди отвън и че е ползвал трижилен кабел вместо четири за да има и зануляване а всички знаем че при съвремената техника зануляването е задължително.

  16. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #13

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Зануляване или заземяване?

    Климатика се доставя стандартно с трижилен кабел, но съм си пуснал и земя..
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326008220[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    че е ползвал трижилен кабел вместо четири за да има и зануляване а всички знаем че при съвремената техника зануляването е задължително.
    Колега, ще ми обясниш ли смисъла на "четвъртият" кабел при сплита, след като двете тела са гарантирано електрически свързани, чрез тръбният път?

    Този инвертор има на външното тяло три клеми - N, L и S.

    Кабелът "S" е жълто/зелен и е свързан със ...."земята" на вътрешното тяло. Защо не са ползвали директно конструкцията за проводник, те си знаят.

    Интересното е че "заземяването", което ние побългаряваме чрез "зануляване", поради отсъствието на "земя", означава в случая да се премостят направо нулата и управляващият кабел!

    Затова питах за принципа на управление, защото подобно изпълнение не ми се струва издържано!

    Моля за извинение, ако написаното не е обосновано добре!

    Поздрави!

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    Човек чета и стигам до извода че сякаш това ти е първия монтаж на инвертор. Снимай клемеоредите и на двете тела да видим как си ги наредил. Много е странна тази работа с дефект още при монтажа монтирал съм много климатици и такъв случай на авария имах само веднаж с извадена букса на мотора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #15

    Re:Проблем с нов инвертор Мидея?

    ''Кабелът "S" е жълто/зелен и е свързан със ...."земята" на вътрешното тяло. Защо не са ползвали директно конструкцията за проводник, те си знаят.''
    Това нещо не ми се връзва и на мен Остава варианта да е сбъркано самото връзване при сглобяване на вътрешно тяло в завода Тогава комуникационна шина отива в небитието Но да се мери само с фазомер при монтажа е меко казано несериозно А и за един инвертор е задължително зануляване между двете тела както и на контакта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE
    От stn във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 56
    Последно: 24-07-16, 16:07
  2. Проблем с климатик TREO инвертор.
    От Kochevklima във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-15, 14:41
  3. DC инвертор Осака : проблем или не ?
    От mimo1975 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 13-11-12, 18:48
  4. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  5. Проблем с едно старо Lg LS-L1262YL инвертор
    От vanyo_83 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-11, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе