Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

MFA-12HRDN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #1

    MFA-12HRDN1

    Моля за вашето мнение дали си заслужава. По принцип имам проблем с мястото на което да поставя климатика и всички варианти са или тясно тяло (до 22,5 см, което очевидно не се намира, а и монтажа е над прозорец на трегера, с което някои техници са напълно несъгласни поради по-сложното монтиране) или да духа в главата или краката ми (става въпрос за спалнята ми) или подово-стенен тип, който за сега ми допада, но бих искал и някое друго мнение от специалистите в този форум. Интересува ме смятате ли че ще работи добре на топлене при -15-20 градуса навън, много ли е шумен, защото все пак ще ми е в спалнята, а аз спя доста леко, абе и въобще заслужава ли си според вас? Благодаря предварително (уверих се че тук са събрани качествени хора, които гледат да помогнат).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #2

    Re:MFA-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    Интересува ме смятате ли че ще работи добре на топлене при -15-20 градуса навън, много ли е шумен, защото все пак ще ми е в спалнята, а аз спя доста леко, абе и въобще заслужава ли си според вас?
    Добре ли си това е мидея?
    p.s на -10 направо ще умре горката мидей-ка

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #3

    Re:MFA-12HRDN1

    Слагай смело.Няма да имаш никакви проблеми никога.Във вторник ще монтирам 2 или 3 такива,ако искаш ще ти пратя снимки.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:MFA-12HRDN1

    Илия ти що се натискаше да купиш миялна Мидея в раздела за продажби? Ще земе да умре,

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:MFA-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Добре ли си това е мидея?
    p.s на -10 направо ще умре горката мидей-ка
    Като си нямаш идея от нещо по-добре замълчи!
    flamme_froide климатика си е много добър,имаме продадени бройки миналата година и от клиентите знам че се държат много добре и си греят без проблеми,колкото до шума .....никои не се е оплакал въпреки че единия е монтиран на заградена с ламарина тераса.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #6

    Re:MFA-12HRDN1

    Супер благодаря ви днеска цял ден чакам тея мнения. "Формат С", ще съм ти благодарен за снимките разбира се. "Лавчо" фирмата ти в софия ли е случайно?

    П.П. забравих да спомена че при нас духа безумен вятър особено зимата и това беше което ме притеснява дали няма да е обледен нон стоп, но предполагам, че като е инверторен и ще работи нон стоп зимата няма да има проблем пък то май само времето ще покаже. ама да не останем на студено, че кучо ще е щастлив ама аз никак даже хахахаха

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #7

    Re:MFA-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    Супер благодаря ви днеска цял ден чакам тея мнения. "Формат С", ще съм ти благодарен за снимките разбира се. "Лавчо" фирмата ти в софия ли е случайно?
    Колега ако си от София бягай далече от Мидея = шум,много ток,не добра работа.... за толкова пари си купи конвекционална машина на Дайкин или Fujitsu

    p.s Велев съдомиялната машина не е за мен за цената което писах си струва иначе не става същатта работа е и със този климатик ако беше на "реалната" си цена от 500лв нямаше да водим този спор...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #8

    Re:MFA-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Колега ако си от София бягай далече от Мидея = шум,много ток,не добра работа.... за толкова пари си купи конвекционална машина на Дайкин или Fujitsu
    ок ти си единствения тук обаче, който е на това мнение. ти какво предлагаш, като имаш предвид първия ми пост в началото на темата? кажи кой модел на дайкин или фуджицо би ми паснал при моя "проблем"

    П.П. обръщението колега в този форум ми е много интересно не че имам нещо против но едва ли сме колеги иначе нямаще да имам нужда от мнение от форум ако разбирах колкото вас от климатични системи. за съжаление разбирам от доста други неща но не и от това

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:MFA-12HRDN1

    Послушай lavsho имай му доверие защото аз този модел не съм го монтирал. А пък Илия в този форум е вечната контра на всички.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #10

    Re:MFA-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    Супер благодаря ви днеска цял ден чакам тея мнения. "Формат С", ще съм ти благодарен за снимките разбира се. "Лавчо" фирмата ти в софия ли е случайно?

    П.П. забравих да спомена че при нас духа безумен вятър особено зимата и това беше което ме притеснява дали няма да е обледен нон стоп, но предполагам, че като е инверторен и ще работи нон стоп зимата няма да има проблем пък то май само времето ще покаже. ама да не останем на студено, че кучо ще е щастлив ама аз никак даже хахахаха
    Виж г-н flamme_froide !? никой не те кара да купуваш нищо харесал си Мидея-та купи си я но не ме занимавай с глупости.....

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #11

    Re:MFA-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Виж г-н flamme_froide !? никой не те кара да купуваш нищо харесал си Мидея-та купи си я но не ме занимавай с глупости.....
    ама споко бе човек попитах те най-любезно и за твоето мнение кво ми се дръвчиш не мога да разбера. попитах ОК ти какво предлагаш. ествествено че ако не ми предложиш алтернатива ще послушам останалите, защото те поне имаха желанието и времето да се запознаят с целия проблем от самото начало сиреч проблем, изолация и да предложат повече от една алтернатива, а ти просто изплюваш, че не е удачно и да се спасявам някак си. аз не съм специалист затова се уповавам на мнението на специалистите и им вярвам. не казвам, че ти не си прав просто попитах да се обосновеш това е всичко. ако нямаш време и желание ОК и аз като теб не те карам нищо и всеки си гледа работата и живота продължава

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re:MFA-12HRDN1

    Според мен тази машина ще те разочарова, особено когато свие студ. Не знам каква ти е базата за сравнение, но машината е шумна (освен ако тази измислена марка Мидея не са сторили революция точно с този модел), не икономична, СОР е посредствен за инвертор, при -15*С ако въобще работи ще е по-добре и по изгодно да си включиш ел. радиатор. За 1000 лева е изключено да намериш качествена машина която да отговаря на изискванията ти за тишина и ефективност. Никой от търговците писали в темата не могат да ме убедят, че това е единственият добър избор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #13

    Re:MFA-12HRDN1

    май все повече започвам да се замислям за конвертор в спалнята от типа
    http://electron.bg/product_info.php?...ducts_id=21482
    който дори 2-ма приятели ми препоръчаха. само не знам дали няма да ми отреже главата от към ток, но пък не струва скъпо и ако се окаже неефективно за колкото да спя в спалнята (макар че повтарям, че съм силно студенолюбив) по-лесно ще преживея 450 кинта и да го сменя отколкото 1100 + незнам си колко за монтаж и неефективен климатик незнам ще помисля още малко и ще посъбера и мнения от приятели, макар че няма да казвам, че някой ми казват колко са доволни от елит дето тук всички оврещяват орталъка за тая марка хехе

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:MFA-12HRDN1

    Това е добро, но разхода за ток е значителен! Аз имам и такива в къщи и пускам само ако искам да кача температурата ударно, след това гася и климата се оправя натам... Ако разчиташ на тях за топло е добре да си финасово подплатен

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:MFA-12HRDN1

    При условие, че стаята ти е едва 10 кв.м., вътрешно разположена, с добра изолация, искаш да ти е тихо, обичаш да спиш на хладно, бюджета ти е ограничен и не ти харесва варианта за втора употреба по -разумно е да си закупиш един електрически радиатор. Когато сградата се насели и стените се темперират съм убеден, че и в най-големи студове рядко в стаята ще пада под 12-14*С и климатик само за отопление ще ти е ненужен, още повече ако те задоволява температура от 18*С за сън.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 01-06-16, 15:37
  2. Въпрос за MSG-12HRDN1
    От bronc във форум Климатици Midea
    Отговори: 32
    Последно: 11-01-13, 15:46
  3. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 19:58
  4. Оферта за MSG-12HRDN1
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-10, 10:54
  5. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе