Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

MS9A-09HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #1

    MS9A-09HRN1

    Има ли някой впечатление от този климатик , знам че е много орязан откъм килограми но може да работи добре все пак , важна е все пак хладилната част на машината.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:MS9A-09HRN1

    Каква хладилна част с 570 gr. фреон и 23 kg. външно тяло. Нямаш външен топлообменник и количеството на топлоносителят фреон е малко. Консумираната електроенергия на отопление при +7° e 840W, която ще спадне с 30% при -7° до 600W и ако ги умножиш при тази температура по COP с това топлообменниче 1,5 ще получиш 900 W. В общи линии си умрял от студ.

    Като ще си говорим за хладилна част инвертора от тази серия MS9A-12HRDN1 се оказа след отваряне на потребител, че е непригоден за отопление под 0°, защото липсват две работи. Дали е правилно да предположим, че щом при инвертора е така то би могло и при обикновеният от същата серия да е същото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #3

    Re:MS9A-09HRN1

    600w по 3 не е ли 1800w отдавана топлина или аз нещо бъркам , все пак климатика се избира по това което отдава и за стая 12 кв трябва да е повече от достатъчен , аман от това преоразмеряване и мания за мощни клими в малка стая.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #4

    Re:MS9A-09HRN1

    Има да мечтаеш да умножаваш по 3 при тая мидея при минусови темп...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #5

    Re:MS9A-09HRN1

    така е написано в горния пост

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #6

    Re:MS9A-09HRN1

    Ти май не можеш да четеш ли ??? В горния пост на Вален 1 виждам 1,5 ( едно цяло и пет десети ) ,а не 3,както ти се иска....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #7

    Re:MS9A-09HRN1

    Явно мога , 600 се умноумножава по сора 3,6. А колко ще му е сора при минусови
    Темперетури още никой не знае . Въпроса ми е към тези които имат тази брангия и знаят
    Как се държи зимата . Аман от курифеи които гледат само килограми , тежи ли машината значи е читава , да ама не ..............
    Не се заяждам , просто такова течение има във форума .

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:MS9A-09HRN1

    Divi4,АЗ,за разлика от теб,знам много добре как се държи КОП на тая мЪдейка по простата причина,че мога да прочета едно сервизно ръководство...Да не говорим,че от 10-12 г се занимавам с клими,и да не говорим,че в нас се топля с мъдея и добре знам какъв КОП има през зимата.
    КОП=3,6 мЪдеята има на +7 гр ,подчертавам - при плюсови седем градуса ! Аз и Вален ти говорим за нормалните в БГ -10 или -15 през зимата...
    Само да дам малко насока на мисълта ти - много добри марки като Дайкин,Фуджицу,Хитачи имат КОП=2 при тея минусови темп. Ти как искаш климче кат тая детска играчка,дето нито пита има кат хората,да не говорим за ЕТРВ,да вади същото като батковците ??????

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:MS9A-09HRN1

    divi4, Ако се чувстваш способен да развиеш четири винта на страничният капак на външното тяло за компресора мога да ти кажа къде да снимаш за да видим дали климатика ти има необходимите за отопление работи, от които ще зависи дали ще е само до 0° или и до -7° горе-долу ще го докарва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #10

    Re:MS9A-09HRN1

    От самото начало въпроса ми беше-има ли някой наблюдение върху работата на този модел ,някой,който го ползва и има преки наблюдения , а не да мислим колко тежи , какъв КОП има и така нататъка с евентуални предположения.


  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Re:MS9A-09HRN1

    Спорът е напълно излишен и е коментиран тука 12-ка е 9-ка, а 9-ката не знам какво е може би 5-ца от новите модели на Мидея. Нито един не става за топло така че няма какво да се коментира и виновни за това са Магнум, понеже те ги внасят. Сигурен съм, че имат и читави модели само че на по-висока цена и тука е най-важна печалбата, а не дали става или не става .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:MS9A-09HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Спора е напълно излишен и е коментиран тука 12 ска е 9 ка а 9 ката незнам какво е можеби 5 тица от новите модели на Мидеия нито един не става за топло такаче няма какво да се коментира и виновни за това са Магнум понеже те ги внасят Сигорен сам че имат и читави модели са моче на по висока цена и тука е наи важна печалбата а не дали става или нестава .
    Абсолютно точно казано. Аз втора година вече не ги предлагам но мога да кажа за MS9A-12HRN1 че в стая 14кв след зареждане при +8 външна изкарваше 44 градуса изходяща. За сравнение в малко по голяма стая 18м2 Грии 12ка при -15градуса изкарваше 45градуса.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:MS9A-09HRN1

    Хайде бе divi4 свали я тази ламаринка да видиш ти, че и ние какво има вътре.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #14

    Re:MS9A-09HRN1

    Не обръщай много,много внимание на "книжните плъховe" - тук ги има вповече и необяснимо за мен така плюят Мидеата че понякога ми втръсва.За цена от около 800-900 лева за 12-ка инвмертор по-добър климатик няма.Колкото за модела от който се интересуваш за съжаление са прави - няма да се топлиш,за охлаждане на помещение до 50 кубика - става ,но за отопление не!

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:MS9A-09HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Не обръщай много,много внимание на "книжните плъховe" - тук ги има вповече и необяснимо за мен така плюят Мидеата че понякога ми втръсва.За цена от около 800-900 лева за 12-ка инвмертор по-добър климатик няма.Колкото за модела от който се интересуваш за съжаление са прави - няма да се топлиш,за охлаждане на помещение до 50 кубика - става ,но за отопление не!
    Аз не съм на това мнение защото лично тествах за два дни тази зима в офиса една мидея MSR-12HRDN1 понеже имах мидея MSF6-12HR и беше лесно само да сменя външно и вътрешно тяло поради това че всичко друго им е еднакво. Та инверторната мидея беше като скопена дори на 30 да я държиш не успяваше да затопли достатъчно и вентилацията работеше винаги на слаба степен и повече от 21гр, не успя да направи като консумацията достигаше само до 900вата. За сравнение след нея Дженерала дори не беше нужно да му давам повече от 23гр и ги държеше безупречно като през деня в зимния сезон само три пъти го хванах да дефросва а мидеята без нужда го правеше на час е само за две три минути само. Лично аз съм разочарован от падението на мидеята продал съм и монтирал стотици от тази марка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MS9A-12HRN1 Luna Split A5 проблем с датчик
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-12, 11:15
  2. Мнения за MIDEA MSR-09HRN1 (R17)
    От mower във форум Климатици Midea
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-12, 16:56
  3. MS9A-12HRDN1 налягане
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 31-01-12, 21:23
  4. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  5. Midea MSV1-09HRN1
    От proksimos във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 15-10-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе