Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с два климатика Midea!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    Проблем с два климатика Midea!

    Първият климатик е MSG-09HR.На кратко климатика вдига налягане (по-долу ще опиша подробно показателите) и тръгва да работи в режим топло, но не може да достигне градус на вътрешното тяло!Няма и скорост на вентилатора заради това.Като го поизчакаш все пак тръгва,но след две или три минути светва лампата PRE-DEF за около 30 сек. средно и спира вътрешния вентиралор, докато не изгасне тази лампичка.Не е защото влиза в режим на обезкрежаване.Това го прати при вътрешна t около 5 градуса и външна -10 градуса.Свалихме го и пуснахме в закрито помещение(вътрешно и външно тяло на едно място) при температура около 10 градуса.Правеше същия номер,но доста по рядко спира и светва PRE-DEF както описах по-горе.Изумителното за мен е,че изключва външния вентилатор защото вдига налягане (на манометрите се върти около 21 - 22 бара или около 55 градуса на R22) а пък вътре ми светва PRE-DEF през интервали защото на тръбния датчик няма градус!Днес пуснах климатика отново и направих измервания при температура от 15 градуса(за двете тела) Няма PRE-DEF, но е омряла работа.Ето и измерванията правени на максимална скорост на вътрешния вентилатор въпреки зададени от дистанционното въпреки,че не можа да развърти и духа доста слабичко!
    t вход 15,1 градуса
    t изход 29,7 градуса
    На манометрите 21 -22 bar около 55 градуса за фреон R22
    Като изключи външния вентилатор сваля до около 18 bar 47 - 48 градуса
    Ток на компресора около 5.3 A
    Замерих температурите със дигитален термометър(има две сонди за допир и въздушна).Горните естествено с въздушната.Следваштите температури с тази за допир:
    След крана на 10-ката тръба на външното тяло (трипътния, точно след манометрите) - 54 градуса
    На входа на вътрешното тяло точно преди изпарителя - 52 градуса
    При тръбния датчик - 25,5 градуса
    Изход точно след изпарителя - 25,5
    кран външно тяло на тръбата( в случая на ниското налягане) - 22 градуса

    Дайте сервизно за модела и съвет.Другият климатик е Midea MS9A-12HRDN1
    При него има сходен проблем!!!На манометрите е около 52 градуса и малко повече( на R410 фреон) при зададени 30 градуса и максимална скорост на вентилатора.Климатика не може да вдигне скорост на вентилатора.Тръбния датчик на вътрешното тяло е в нормите, а и пробвах с друг( мисля,че беше 12,4 кило ома при 20 градуса). Постигнах скорост на вътрешния вентилатор чак като вързах двата датчика в паралел за да смъкна съпротивлението. t вътре 16 градуса. Температура вън - минус два градуса. Ампераж на компресоса 5,6 А максимално форсиран (по звука така мисля).Ако имате серзизно и за този модел.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #2

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    Кажете поне кое включва и изключва външния вентилатор.Платката по ампераж ли го изключва?

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    Климатиците са изправни нищо им няма проблема е при вас че не сте в час с работата на климатиците изобщо не е било нужно да го сваляте климатика. Налягане и ток са ок. Затоплете помещението и климатика ще почне да си работи нормално.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    Цитат Първоначално публикувано от kriso.3206 Виж публикацията
    Първият климатик е MSG-09HR.На кратко климатика вдига налягане (по-долу ще опиша подробно показателите) и тръгва да работи в режим топло, но не може да достигне градус на вътрешното тяло!Няма и скорост на вентилатора заради това.Като го поизчакаш все пак тръгва,но след две или три минути светва лампата PRE-DEF за около 30 сек. средно и спира вътрешния вентилатор, докато не изгасне тази лампичка.Не е защото влиза в режим на обезскрежаване.Това го прави при вътрешна t около 5 градуса и външна -10 градуса.
    Това е нормално. При такива температури машинката е накрая на силите си и може да работи по този начин..

    Цитат Първоначално публикувано от kriso.3206 Виж публикацията
    Свалихме го и пуснахме в закрито помещение(вътрешно и външно тяло на едно място) при температура около 10 градуса.Правеше същия номер,но доста по рядко спира и светва PRE-DEF както описах по-горе.Изумителното за мен е,че изключва външния вентилатор защото вдига налягане (на манометрите се върти около 21 - 22 бара или около 55 градуса на R22) а пък вътре ми светва PRE-DEF през интервали защото на тръбния датчик няма градус!Днес пуснах климатика отново и направих измервания при температура от 15 градуса(за двете тела) Няма PRE-DEF, но е омряла работа.Ето и измерванията правени на максимална скорост на вътрешния вентилатор въпреки зададени от дистанционното въпреки,че не можа да развърти и духа доста слабичко!
    t вход 15,1 градуса
    t изход 29,7 градуса
    На манометрите 21 -22 bar около 55 градуса за фреон R22
    Като изключи външния вентилатор сваля до около 18 bar 47 - 48 градуса
    Ток на компресора около 5.3 A
    Това вече не е нормално. За този климатик му дават консумация: 0.95kw, което прави ток на компресора от 4,3 ~ 4,4 A.
    Ток на компресора 5,3A е много за девятка на R22.
    Такива симптоми може да има, ако климатика е презареден с твърде много фреон и при температури под -5 ще спре въобще да топли.
    Другия вариант е да има запушване някъде в тръбния път, или в капилярката - тогава ще вдига налягане, но вътре няма да топли както описваш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #5

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    VeleV.Klima -- Не съм ощетил никого с тези климатици!!!На никого не съм взел нито един лев за климатик!Не съм фирма и дори не съм учил нищо от сорта на хладилна и климатична техника!Това нещо ме влече... просто "ентусиаст".Бих казъл начинаещ даже,но се интересувам от климатици.Не виждам нищо лошо!Ако тук където хората споделят мнение и опит не е мястото да задам въпрос... то извинявам се! Благодаря ти все пак за отговора.Благодаря и на Jack Krauser за изчерпателния отговор.
    Този пост е редактиран от kriso.3206; 23-12-12 в 19:37.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    Нищо лично ама така да човъркаш и скапваш чужди вещи не е нормално дори и без пари.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #7

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Нищо лично ама така да човъркаш и скапваш чужди вещи не е нормално дори и без пари.
    Климатиците са на брат ми.Има няколко магазина,складове и други подобни.Аз също имам няколко климатика.Нищо лично,но понеже обичаш да съдиш човек без дори да го познаваш!Фирмите "разбирачи" се навъдиха много и вероятно затова си така сърдит!Не го отричам, но това,че се опитваме да си вършим някъква работа с малко помощ от приятели не е било нормално.... здраве му кажи!Изпитвам уважение към теб и съм забелязъл вероятно една малка част от това което знаеш, по активността ти в този форум.Знаеш и не го отричам,но не съди другите без да знаеш за тях!!!Форумите са за всички.Поне така мисля!Иначе щяха да направят регистрацията ограничена и да споделяте знания и опит само Вие - знаещите!Както казах по-горе... ако съм збъркал мястото да задам въпрос... извинявам се!Излязох доста далеч от темата и се извинявам на всички,но няма как да не отговоря.Поздрави от мен.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Проблем с два климатика Midea!

    Ок успех в заниманието.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27
  2. Midea MSG-30HR - климатика зацикли в режим дефрост!?
    От bakalskivan във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-10, 10:52
  3. Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 16:23
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-07-10, 06:16
  5. Отговори: 9
    Последно: 05-11-07, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе